ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI Tosya Haberleri
|
|
|
|
|
27 Nisan 2017 Perşembe
Hit Haberler
Yorumlar
Tosya hayrına bir çivi çakandan Allah(cc) razı olsun.Tosya pirincimize marka alma çalışmaları da bunlardan biri. Emeği geçenleri takdir ve tebrik ediyorum.Çok geç kalınmış bir çalışma .Güzel olacak inşallah.
Metin Tiryakioğlu

Tosya için bir çivi çakandan Allah (cc) razı olsun. Güzel çalışmaları alkışlamak, takdir etmek lazım.Tosya Pirincine marka almak da bunlardan biri. Emeği geçenleri takdir ve tebrik ediyorum.
Metin Tiryakioğlu

Çok değer verdiğim Cüneyt hocamı ve öğrencilerini tebrik ediyorum.
Metin

kardiyolaji geleceksede 2 tane gelsin dahiliye 2 olsun çoçu 2 doktor olması gerekiyor.adam kriz geçiriyor hastanede doktor yok kastamonuya giderken allah rahmet eylesin.
Ferhat BOZAN

PRATİSYEN ÇOK BİRAZDA KARDİYOLOJİ DOKTORLARI GELSİN ADAM KALP KRİZİ GEÇİRİYOR KARDİYOLOJİ DOKTORU YOK KASTAMONUYA GİDENE KADAR RAHMETLİ OLUYOR.
Ferhat BOZAN

kastamonu ilinde yaşayanı gurbetçisi kastamonuluyla akraba olanların bitmeyen sevdasıdır türkiyenin hayat kaynağı olduğu kadar halkımızında övünç kaynağıdır bu sevda bitmesin kastamonu yücelsin ılgaz dağı kadar
isa uslu

bölgenin yıldızı altı il ortasında medeniyetlerin kesiştiği iklimlerin değiştiği tosyamız kabuğunu kırmalıdır emek yoğun katma değeri yüksek teknoloji yatırımları geliştirilmeli tek düze istihdamdan çeşitli iş alanlarına geçmelidir örneğin ılgaz dağı içme suyu şişeleme turizim ileri tarım uygulamaları basın yayın iletişim eğitim kentsel dönüşüm .
isa uslu

Kim ki hangi bağı bahçeyi korumuşta koruma parası alıyorlar, hırsızlar bile cirit atıyor
Adem HIZARCI

Turkiyenin guvenli yarinlarin teminati sgk tosyada kitap dagitarak halki bilinclendirmesini cani gonulden kutluyorum turkiyemizin kanayan yarasi kayitdisi istihtam ekonomi calisan ureten isci emekci garibin kanini emiyor emekcilerimiz bir telefon kadar yakin alo 170 sgk hattini sikayet istek bilgi ihtiyaclari icin 24 saat 7 gun arayiniz sigortasiz calisma yapmayiniz ak verilmez alinir mucadele gerek rizkiniz bol isiniz kolay olsun kosenli
isa uslu

Tosyamizin urettigi mobilya kapi tarim aletleri romork kasa kanca sunta toprak sanayii tugla tarim urunleri yerel urunler canli hayvan pazari ana yol kenarina tasiyip turkiyenin gorup tanimasini saglamaliyiz kapali sandiktaki hazineyi kimseye tanitip pazarlayamayiz
isa uslu

Bize Ulaşın
Link Bankası
Mail List
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
2/18/2013 / 10:44:10 AM
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI

Türkiye’de 60 il’de organize edilen ve çeşitli hediyelerin hak sahiplerine verileceği ödüllü Kitap okuma yarışması başvuruları Tosya’da başlıyor.

Tosya Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü Bünyesinde Ortalıca Görsel Sanatlar Öğretmeni Yusuf Güney Doğan, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehdi Toğrul, İlçe Halk Kütüphanesi Memuru Mustafa Özipek İmam Hatip Lisesi felsefe Öğretmeni M.Metin Döğücü ve İlçe Gençlik Hizmetleri Ve Spor Müdürü Zeki Taş’ın ilçemiz Tosya’da koordinatörlüğünü yaptığı yarışmaya her yaştan erkek ve kadın yarışmacılar katılabilecek.

18 yaşından küçükler ve 18 yaşından büyüklerin iki ayrı kategoride yarışacağı ödüllü kitap okuma yarışmasında yarışmacılar Türkiye genelinde dereceye girmeleri halinde 1.lere umre, 2.lere laptop bilgisayar,3.lere netbook bilgisayar, dördüncülere akıllı telefonlar, 5.lere tablet bilgisayarlar verilecek. Yarışmada 6-30 arasındaki yarışmacılara da 100 er TL lik para hediyesi verilecek.

Türkiye Genelinde dereceye giremeyenler kendi bulundukları ilçe çapında da ayrı değerlendirilecek olup ilçemiz Tosya’da dereceye girenlerden 1.lere akıllı telefonlar, 2.lere tablet bilgisayarlar, 3.lere fotoğraf makineleri, 4.lere de mp 5 çalar hediyeleri verilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.ufkayolculuk.com.tr ve www.tosyagsim.gov.tr adreslerinden ayrıntılı bilgi alabilirler.

Öğrenciler ise bağlı bulundukları okul müdürlüklerinden ve Din Kültürü ve ahlak Bilgisi Öğretmenlerinden başvuru belgelerini alarak başvurabilirler.

Yarışmacılar yarışma kitabı olan Ömer Nasuhi Bilen’in İslam İlmihalini Çizgi Kırtasiyeden temin edebilirler.

Yarışma İle İlgili Geniş Açıklama ise şöyle:

Yarışmanın Amacı:

Yarışma, merhum Ömer Nasuhi Bilen’in Büyük İslam İlmihali adlı fıkıh alanında kaynak eserinin okunarak hurafelerden uzak, dinimizin temel bilgilerinin öğrenilmesini teşvik amacıyla düzenlenmektedir.

Yarışma Konusu Kitap:
Yarışma kitabı, Ömer Nasuhi Bilen’in Büyük İslam İlmihalidir. (Mehmet Talu’nun sadeleştirdiği – Çelik Yayınevi)

Yarışmaya Kimler Katılacak:
Yarışma, Türkiye genelinde 60 ilde faal Gençlik Kulüpleriyle birlikte organize edilmektedir.

MEB ve Diyanetin de desteklediği yarışma, 18 yaşından küçük olanlarla, 18 yaşından büyük olan herkes katılabileceği iki kategoride yapılacaktır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi: 12 Nisan 2013’tür.

Yarışma Sınav Tarihi:
Belirlenen il ve ilçe sınav merkezlerinde, 12 Mayıs 2013 Pazar günü, saat 14.00’de yapılacaktır. Yazılı olarak sorulan toplam 100 çoktan seçmeli soru ile yarışmacıların sıralaması belirlenecektir.

Yarışma Yapılacak Sınav Merkezleri: Yarışmacı, sınava girmek istediği il veya ilçeyi kayıt olurken seçebiliyor. Fakat yeterli başvuru olmaması veya sınav merkezi organize edilememesi durumuna göre yarışmacı, seçtiği il/ilçe haricinde, bağlı bulunduğu ile, o da mümkün olamayacaksa yakın bir ile yönlendirilebilecektir. Ayrıntılar, ön kayıtlar tamamlandıktan sonra yarışma sitesinden takip edilebilir.

Yarışma Ödülleri:
Yarışmaya katılanlara; ülke ve il genelinde sıralamaya girenler olmak üzere 2 çeşit ödül verilecektir.

1- Türkiye merkezi ödüller: (iki yaş kategorisi için ayrı ayrı olmak üzere)

Birincilik Ödülü: Umre (1400 Euro değerinde)

İkincilik Ödülü: Laptop bilgisayar

Üçüncülük Ödülü:Netbook Bilgisayar

Dördüncülük Ödülü: Akıllı Telefon

Beşincilik Ödülü: Tablet bilgisayar

Yarışmada 6.,7.,8.,9. ve 30. olanlara ödül olarak 100 TL değerinde kitap hediye edilecektir.

2- İl ödülleri: Yarışmada her iki kategoride de il genelinde dereceye girenlerin ödüllerini, illerdeki proje ortağı kulüpler belirleyerek verecektir. Proje Ortağı Kulüp, İlde ödül veremezse, yarışmacı merkez ödülleri için yarışacaktır.

Ödül Törenleri:
Türkiye geneli ödülleri; 02 Haziran 2013 Pazar günü saat 19.00’da Ankara’da düzenlenecek olan ödül gecesi töreninde verilecektir.

İl – ilçe geneli ödülleri; İl – ilçe Sınav Düzenleme Kurulu tarafından en geç, 01 Haziran Mayıs 2013 Cumartesi tarihinde verilecektir.

Yarışma Şartnamesi

TANIMLAR

Yarışma Düzenleme Kurulu:

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları bilgi ve kültür yarışmasını organize eden yetkili üst kuruldur.

Yarışma Sınavı:

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları’nda ödül almaya hak kazanacak adayları belirlemek için yapılacak bilgi ölçme sınavıdır.

Yarışma Sınav Merkezi:

Yarışma sınavının yapılacağı, 15 veya daha fazla yarışmacının katılacağı yerleşim merkezidir.

Yarışma Sınav Merkezi Kurulu (Proje Ortağı Kulüpler):

Yarışma Düzenleme Kurulunun, Yarışma Sınav Merkezinde bulunan temsilcisi ve bu merkezde yarışmayı organize eden kuruldur.

YARIŞMA TANIMI

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları Türkiye genelinde düzenlenmektedir. Yarışma, sınav merkezlerinde, Ömer Nasuhi Bilmen’in Mehmet Talu’nun sadeleştirdiği Büyük İslam İlmihali’nden (Çelik Yayınevi) yapılacaktır. Yazılı olarak sorulan toplam 125 (100+25) çoktan seçmeli soru ile yarışmacıların sıralaması belirlenecektir.

Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar, (sınav merkezleri ve ulaşım bilgileri vb.) daha sonra www.ufkayolculuk.com web sayfasında yayınlanacaktır. Ayrıca yarışmacılara e-posta veya sms ile iletilecektir.

YARIŞMA PROGRAM ORGANİZASYONU

Yarışma, ASİLDER ( Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü) ve Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından birlikte organize edilmektedir. Ayrıca yarışma sınav merkezi açılacak illerdeki, Gençlik Kulüplerinin (proje ortağı kulüpler) işbirliği ile organize edilmektedir.

YARIŞMANIN AMACI

2013 yılı içerisinde Merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali kitabının okunmasını ve dinî bilgilerin öğrenilmesini teşvik amacıyla düzenlenmektedir.

Ayrıca, yarışmamız okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı, halkımızın ve özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasını hedeflemektedir.

YARIŞMA KATILIM ŞARTLARI ve BAŞVURU

Yarışma A ve B olmak üzere iki kategoride yapılacaktır.

A kategorisinde,

12 Nisan 2013 tarihi esas alınarak,18 yaşından küçük olanlar,

(12.04.1995 tarihinden sonra doğanlar)

B kategorisinde,

12 Nisan 2013 tarihi esas alınarak,18 yaşından büyük olanlar,

(12.04.1995 tarihinden önce doğanlar) yarışmaya katılabileceklerdir.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, www.ufkayolculuk.com adresinde yayınlanmakta olan yarışma başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Sınava katılım ücretsiz olmakla beraber yarışmacılar kitabı kendileri temin edecektir.

Yarışma sınav merkezleri, başvuru yoğunluğuna göre (15 ve üzeri başvuru ) belirlenebilecektir. Yarışma Düzenleme Kurulu, sınav merkezi açmaya ve sınav merkezi açılamayan ilçelerdeki yarışmacıları, il sınav merkezine yada yakın bir ildeki yarışma sınav merkezine yönlendirme konusunda tek yetkilidir.

Yarışma Sınav Merkezleri, yarışmacılara e posta ve sms ile bildirilecektir. Her halukarda sınav merkezleri hakkındaki gelişmeleri yarışma sitesinden takip etmek, yarışmacının sorumluluğundadır.

Yarışmaya son başvuru tarihi 12 Nisan 2013 günüdür.

Not:

Yarışmaya:

  • Fıkıh alanında uzman olanlar ile ilahiyat fakültesi ve dengi okul mezunları, din görevlileri,
  • Asilder Yönetim Kurulu üyeleri, Asilder Kültür ve Sanat Komisyonu üyeleri ve birinci derece yakınları,
  • Soru Hazırlama Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları,
  • Yarışma Sınav Merkezi Kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları katılamayacaklardır.

Geniş bilgi : www.ufkayolculuk.com.tr ve www.tosyagsim.gov.tr  alınabilir

 

 

Okunma Sayısı : 4874
DİĞER HABERLER

Köşe Yazarlarımız
Haber AramaHaber Yada Köşe Yazısı Arayabilirsiniz.
Üye Girisi
Açıksöz Manşet
Bugünün Haberleri
Anket
13. Tosya Festivalini Beğendiniz mi?
                                  
Video Haber
Günün Karikatürü