Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,65
€ EURO → Alış: 10,30 / Satış: 10,34

HAYIRLI OLSUN VEKİLİM‏

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 28.02.2011
  • 543 kez okundu

HAYIRLI OLSUN VEKİLİM‏

              24 Şubat Perşembe günü yapılan Tosya Ziraat Odası seçimlerinde eski yönetimin büyük bir ihtimalle değişeceğini tahmin ettiğimizi yazmıştık. Artık Tosya’mızda bazı şeylerin  mecburen değişeceğini, değişmek zorunda olduğunu, değişmemiz, fark etmemiz gerektiğini belirtmiştik. Bu olağan değişimlerin artık farkına varıldığını, farkına varıldığının da fark edilmesi gerekir demiştik.

                Tahminlerimiz doğru çıktı ve değişmez denilen 16 yıllık Ali Sarıkayalı ve ekibinin yerine, delegelerinin hepsinin seçilerek geldiği, hepsinin yeni delege olduğu Ahmet Akdiken ve ekibi kazandı. Demek ki Tosya’da artık dolu boş konuşmalara bakılmıyor, yıllardır tekrarlanan söylemlere pek aldırış edilmiyor.  Komu oyu lafa değil, yapılan işe, icraatlara bakıyor. Ve yeni imajlar, yeni vitrinler, yeni ekiplere itibar ediyor, destekliyor. Biz bunu gördük, gözlemledik.

                Ziraat Odası seçimlerinde bence öne çıkan, güncel olarak acilen öne çıkarmamız, tedbir almamız gereken konu 12 Haziranda yapılacak olan milletvekili genel seçimleri idi. Belediye Başkanımız Sayın Kazım Şahin’in “hangi partiden olursa olsun, seçimlerde seçilebilecek bir sıralamada yer alan Tosyalı milletvekili adayının arkasında olmalıyız. Sıralamada adı olsun diye yazılan Tosyalı adayın değil de, bağımsız olarak da çıksa Tosyalı bir adayın arkasında olmamız, desteklememiz gerekir” sözünün, tüm oda delegeleri, muhtarlar, misafirler tarafından avuçlar patlarcasına alkışlanması, işin aciliyetinin ve ehemmiyetinin açık göstergesi.

                Daha önceki yazılarımızda defalarca yazdığımız gibi; siyasi parti teşkilatlarımız bir araya gelmeli, istişareler yapılmalıdır. Belirli birkaç kişinin değil, kamuoyunun görüşü alınmalıdır. Yoksa biz görüştük olmadı demek, kamuoyunu yanıltmaktan, eskiden beri dinlemeye alışık olduğumuz tanıdık sözlerden ibaret olur ki, bu da yine Tosya’mıza bir şey kazandırmaz. Seçimler geçer, milletvekilimizi yine Meclise gönderemeyiz, senden oldu, benden oldu, ondan oldu, bundan oldu diye suçlu ararız ve bunu dört yıl boyunca sürdürürüz. Hatta öyle boyutlar kazandırırız ki bu konuya; yan komşumuz esnafa selam vermeyiz, hayırlı işler diyemeyiz, dükkânına girmekten, hal hatır sormaktan imtina ederiz. Tavşan yamaca geçmiştir, fırsat kaçmıştır. Bu kez fırsatı kaçırmayalım.  

Milletvekili adaylığı için kamuoyunda isimleri geçen hemşerilerimiz adaylıklarını bir an önce açıklamalı, adaylar kamuoyunda tartışılmalı, tartışırken de adaylar yıpratılmamalıdır. Ama zaman daralmakta, Tosya tabiri ile “katır fülekeye” yaklaşmaktadır. Veya başka adayımız yoksa, çıkmayacaksa, adaylığını açıklayan hemşerimiz için parti teşkilatlarında bir an önce çalışmalara başlamalı, adayımızın seçilebilecek bir sıraya yerleştirilmesi için İl ve Ankara bazında girişimlerimizi sürdürmeliyiz. Biz birlik ve beraberliğin, ortak aklın, ortak yolun gücünü, meyvesini Ziraat Odası seçimlerinde gördük. Şimdi sıra Tosyalı Milletvekilinde, Tosya’nın Milletvekilinde. Biz inanıyoruz, inşallah tek aday, tek vücut olduğumuzda bunu mutlaka başaracağız. Sanki tebrik için gittiğimizde, Tosya için kapısını çaldığımızda “buyurun hemşerim, hoş geldiniz” diyen tanıdık bir yüzün, Hanönü’nde karşılaştığımızda “hoş geldiniz sayın vekilim” diye rahatlıkla konuşup hasbıhal ettiğimiz Vekilimizin sesini duyar gibi oluyorum.

 

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ