Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları
  • 11.01.2015
  • 737 kez okundu

Kastamonu Valisi Şehmus GÜNAYDIN’ın Gazeteciler Günü Mesajı

 

 

Kamuoyunu  bilgilendirmek adına, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı olarak önemli bir mesleği icra etmek durumunda olan çalışan gazeteci arkadaşlarımız çok zor olan bir görevi yerine getirmektedirler.

 

Her gün medyada gelişen olaylar karşısında kamuoyunun en objektif şekilde aydınlatılması, bilgilendirilmesi gibi önemli bir misyonu üstlenen gazetecilik mesleğinde çalışanların bu ilkeler doğrultusunda ortaya koydukları emek takdire şayandır.

 

Bugün, her alanda ilerlemeler kaydeden,  ahşap, tarih,  kültür ve turizm merkezi olma yolunda ilerleyen Kastamonumuza büyük katkıları olacağına inandığım basınımızın çaba ve gayretleri büyük önem taşımaktadır.

           

            Çalışan gazetecilerimizin günümüze kadar başarı ile yerine getirdikleri bu görevi,  bundan sonra da aynı duyarlılık,  kararlılık ve heyecanla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

 

            Kamu hizmeti yapan çalışan gazetecilerimizin, ilimizin gelişmesinde ve ilerlemesinde tesbit ettikleri hususları bizimle paylaşmalarından dolayı kendilerine teşekkür ettiğimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. 

           

Zor şartlarda bile görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimizin bu anlamlı gününü kutlar, ilimize ve ülkemize verdikleri hizmetlerinden dolayı teşekkür eder,  aileleri ile birlikte daha nice mutlu senelerde başarılarının devamını dilerim.                                                                                                          

                                                                                                          Şehmus    GÜNAYDIN 

Vali

 

 

Ak Parti Kastamonu Milletvekili M. Gökhan Gülşen’in

 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

 

Çağımızın en önemli ve dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Özellikle Kastamonu ilimizde 145 yıllık yazılı basın geçmişimiz,  ilimizi geleceğe taşıyan en önemli olgulardan biridir. Ülkemizdeki gelişmelere paralel olarak, Kastamonu ilimizde de son yıllarda haberleşme, iletişim ve yayıncılık alanındaki teknolojik gelişmeler, basın-yayın araçlarının kendilerini yenilemesine vesile olmuştur.  

İktidarımız, zor şartlarda yayın hayatını sürdürmeye çalışan yerel basınımızı desteklemeyi sürdürme kararlılığındadır.  İl merkezimizde çıkan günlük beş gazetemizi Basın İlan Kurumu Kastamonu Şube Müdürlüğü vasıtasıyla, ilçelerimizde 2’si günlük olmak üzere toplam 8 gazeteye Valilik aracılığıyla resmi ilan vererek desteklemeye ve yaşatmaya devam ediyoruz.  Önümüzdeki günlerde internet medyasını da resmi ilan ve reklamlarla desteklemek için çalışmalarımız devam ediyor.

Gece gündüz demeden, yağmurda, karda kışta görevinin sorumluluk duygusuyla yerine getirmeye çalışan fikir işçilerimiz için sadece 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde değil, her günün onların günü olduğunu düşünüyoruz. Zira bizim bugün okuduğumuz gazeteyi onlar uzun uğraş sonucu dünden hazırladılar.

Bu düşüncelerle, basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girmesinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, tüm medya mensuplarımıza başarılar diliyorum.

AK PARTİ İL BAŞKANI Av.METİN ÇELİK İN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

 

Medya, hayatımızın en önemli parçasıdır. Özellikle insanlar arasındaki iletişimde, devlet politikalarının halka bildirilmesinde, bilim ve teknolojik gelişmelerde ve değişik memleketlerdeki insanların yaşayışları, kültür ve medeniyetleri hakkında bilgi edinilmesinde en önemli faktör de basın kuruluşlarıdır.

Demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan biri, özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Türkiye’de basın önemli ilerlemeler göstermiş, ülkemizin bugün geldiği seviyeye ulaşmasına da büyük katkılarda bulunmuştur.

Tabii, haber ve bilgileri basın aracılığıyla toplumun istifadesine sunan, bu işin emekçileri de şüphesiz gazetecilerimizdir. Gece, gündüz, tatil, bayram, özel gün vs. demeden durmadan mesai yaparak büyük bir özveriyle emek harcarlar.

Bu nedenle gazetecilik mesleğini yapanların ekonomik, sosyal ve mesleki konularda çağın gerektirdiği geniş imkânlara sahip olmaları gerekmektedir. Bir ülkede fikir özgürlüğünün sağlanması, farklı görüşlerin ifade edilebilecek ortamlar bulması, ancak gazetecilerin konumunun iyileştirilmesiyle mümkün olabilir.

Basın mensuplarının çalışmaları, Türkiye’nin şeffaf, demokratik ve hür bir ülke olarak varlığını sürdürmesine hizmet etmektedir. Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hakettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, şüphesiz basınımızı ve dolayısıyla demokrasimizi daha da güçlü kılacaktır.

Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır.

Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı,  toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyoruz. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır.

Bu duygularla tüm basın emekçilerimizin, gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Y

ılmaz: 10 Ocak bir bayram değil, dayanışma günüdür

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkan

ı Erkan Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Y

ılmaz, mesajında: Bilindiği gibi 212 sayılı yasa 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girdi ve basın sektöründe çalışan meslektaşlarımıza o dönemde önemli kazanımlar sağlandı. Bu önemli adımla birlikte 10 Ocak tarihi ‘Çalışan Gazeteciler Günü‘ olarak ilan edildi. Kabul edildiği dönemde meslektaşlarımıza önemli sosyal güvenceler getiren ve çalışma şartlarında iyileştirmeler sağlayan yasa, ne yazık ki daha sonraki dönemde sürekli aşındırılarak işlemez hale getirildi. 1961 yılında sağlanan haklar meslektaşlarımızdan bir bir geri alındı. 10 Ocak 1961’in aksine, günümüzde gazetecilerin iş güvenliği ve çalışma koşullarının çağın gereklerine uygun olduğundan söz edebilmek mümkün değildir. Yasanın çıktığı günden bu yana yapılan değişikliklerle, kıvanç duyulması gereken bir bayram kalmadığından, basın çalışanlarının iş ve sosyal güvencelerinin teminat altına alınmasını sağlayacak yasal düzenlemeler yapılıncaya kadar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da 10 Ocak’ları bayram değil, ‘Dayanışma Günü‘ olarak değerlendireceğiz dedi.

Y

ılmaz: Tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Basın Emekçileri Dayanışma Günü‘nü kutlar, basın bayramını gerçek anlamıyla kutlayabileceğimiz günlere elbirliğiyle ulaşmak umuduyla saygı ve sevgilerimi sunarım diye konuştu.

 

Başkan Kavaklıgil, çocukları sevindirdi
Mahalle gezilerine devam eden Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, park talebinde bulunan çocukları sevindirdi. Eksiklikleri giderme ve sorunları tespit etmek ...
Babaları İçin Mevlidi Şerif Okuttular
İlçemiz Karşıyaka Mahallesinde merhum Recep Akman’ın ruhu için mevlidi şerif okuttular. Sadık Akman, Yüksel Akman ve Mehmet Akman’ın babaları, Hidayet...
Başkan Kavaklıgil, ortak akıl oluşturarak problemleri çözeceğiz
İlçenin Dilküşah Mahallesinde incelemelerde bulunan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, ortak akıl oluşturarak problemleri çözeceklerini söyledi. Mahallelerin eksikliklerini yerinde görmek...
Başkan Kavaklıgil, topyekün revize edeceğiz
İlçenin Pınarbaşı Mahallesinde incelemelerde bulunan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, bölgeyi topyekün revize edeceklerini söyledi. İlçeye daha iyi hizmet verebilmek...
Tosya Çevlik Kavşağında kaza; 2 yaralı
Kastamonu’nun Tosya ilçesi Çevlik Kavşağında meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre; Samsun’dan İstanbul gitmekte olan Mehmet...
Tosun Ailesinin Acı Günü
İlçemiz esnaflarından Hasan Tosun’un annesi Hacı Fatma Tosun son yolculuğuna uğurlandı. Merhum Hasan Tosun’un eşi, diyanet çalışanlarından merhum İzzet Tosun,...
Başkan Kavaklıgil, öğrencilerle bir araya geldi
Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil öğrencileri ziyaret ederek kayıt ve yurt durumları hakkında bilgi aldı. Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu’nu...
Tosya Belediye Başkanı Kavaklıgil, hurdacı esnafıyla istişarelerde bulundu
Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil Metal Sanayi Sitesinde hurdacılar esnafı bir araya gelerek eksiklikleri yerinde inceledi. Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil...
Tosya yolunda otomobil dereye uçtu, 2 yaralı
Kastamonu’nun Tosya ilçesi Ilgaz Dağı Geçidinde otomobil dereye uçtu, 2 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre; Tosya’dan Kastamonu istikametine gitmekte olan...
Kastamonu Yolunda tır kazası, 1 yaralı
Kastamonu’nun Tosya ilçesi Karadere Mevkiinde meydana gelen tır kazasında bir kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre; Kastamonu’dan Tosya istikametine gitmekte olan...
Demirci Ailesinin Acılı Günü
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci’nin annesi Feriha Demirci vefat etti. Emekli Öğretmen (Merhum) Sıtkı Demirci’nin eşi, Tosya İlçe...
Tosya Polisi D100 Karayolunda trafik tedbirlerini artırdı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde polis ekipleri bayram dönüşü trafik tedbirlerini artırdı. İçişleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde bayram öncesi trafik akışının daha...
D100 Karayolunda faciaya ramak kaldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesi D100 Karayolunda meydana gelen trafik kazasında faciaya ramak kaldı. Edinilen bilgiye göre; Samsun’dan İstanbul istikametine gitmekte olan...
Dikkat! Meteoroloji Uyardı, Çok Şiddetli Yağmur Var
Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğü bugün ve yarın ilçemizde çok şiddetli yağış beklenildiğine dikkat çekerek, aşırı yağı ve su baskınlarına...
A. Zahid ve M. Fevzi için Rüya Gibi Sünnet Düğünü
Ünal Ailesi’nin çocukları A. Zahid ve M. Fevzi için rüya gibi sünnet düğünü yapıldı. Mehmet Çakır (merhum) ve İsmail Hakkı...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ