Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları
  • 11.01.2015
  • 1.435 kez okundu

Kastamonu Valisi Şehmus GÜNAYDIN’ın Gazeteciler Günü Mesajı

 

 

Kamuoyunu  bilgilendirmek adına, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı olarak önemli bir mesleği icra etmek durumunda olan çalışan gazeteci arkadaşlarımız çok zor olan bir görevi yerine getirmektedirler.

 

Her gün medyada gelişen olaylar karşısında kamuoyunun en objektif şekilde aydınlatılması, bilgilendirilmesi gibi önemli bir misyonu üstlenen gazetecilik mesleğinde çalışanların bu ilkeler doğrultusunda ortaya koydukları emek takdire şayandır.

 

Bugün, her alanda ilerlemeler kaydeden,  ahşap, tarih,  kültür ve turizm merkezi olma yolunda ilerleyen Kastamonumuza büyük katkıları olacağına inandığım basınımızın çaba ve gayretleri büyük önem taşımaktadır.

           

            Çalışan gazetecilerimizin günümüze kadar başarı ile yerine getirdikleri bu görevi,  bundan sonra da aynı duyarlılık,  kararlılık ve heyecanla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

 

            Kamu hizmeti yapan çalışan gazetecilerimizin, ilimizin gelişmesinde ve ilerlemesinde tesbit ettikleri hususları bizimle paylaşmalarından dolayı kendilerine teşekkür ettiğimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. 

           

Zor şartlarda bile görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimizin bu anlamlı gününü kutlar, ilimize ve ülkemize verdikleri hizmetlerinden dolayı teşekkür eder,  aileleri ile birlikte daha nice mutlu senelerde başarılarının devamını dilerim.                                                                                                          

                                                                                                          Şehmus    GÜNAYDIN 

Vali

 

 

Ak Parti Kastamonu Milletvekili M. Gökhan Gülşen’in

 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

 

Çağımızın en önemli ve dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Özellikle Kastamonu ilimizde 145 yıllık yazılı basın geçmişimiz,  ilimizi geleceğe taşıyan en önemli olgulardan biridir. Ülkemizdeki gelişmelere paralel olarak, Kastamonu ilimizde de son yıllarda haberleşme, iletişim ve yayıncılık alanındaki teknolojik gelişmeler, basın-yayın araçlarının kendilerini yenilemesine vesile olmuştur.  

İktidarımız, zor şartlarda yayın hayatını sürdürmeye çalışan yerel basınımızı desteklemeyi sürdürme kararlılığındadır.  İl merkezimizde çıkan günlük beş gazetemizi Basın İlan Kurumu Kastamonu Şube Müdürlüğü vasıtasıyla, ilçelerimizde 2’si günlük olmak üzere toplam 8 gazeteye Valilik aracılığıyla resmi ilan vererek desteklemeye ve yaşatmaya devam ediyoruz.  Önümüzdeki günlerde internet medyasını da resmi ilan ve reklamlarla desteklemek için çalışmalarımız devam ediyor.

Gece gündüz demeden, yağmurda, karda kışta görevinin sorumluluk duygusuyla yerine getirmeye çalışan fikir işçilerimiz için sadece 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde değil, her günün onların günü olduğunu düşünüyoruz. Zira bizim bugün okuduğumuz gazeteyi onlar uzun uğraş sonucu dünden hazırladılar.

Bu düşüncelerle, basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girmesinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, tüm medya mensuplarımıza başarılar diliyorum.

AK PARTİ İL BAŞKANI Av.METİN ÇELİK İN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

 

Medya, hayatımızın en önemli parçasıdır. Özellikle insanlar arasındaki iletişimde, devlet politikalarının halka bildirilmesinde, bilim ve teknolojik gelişmelerde ve değişik memleketlerdeki insanların yaşayışları, kültür ve medeniyetleri hakkında bilgi edinilmesinde en önemli faktör de basın kuruluşlarıdır.

Demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan biri, özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Türkiye’de basın önemli ilerlemeler göstermiş, ülkemizin bugün geldiği seviyeye ulaşmasına da büyük katkılarda bulunmuştur.

Tabii, haber ve bilgileri basın aracılığıyla toplumun istifadesine sunan, bu işin emekçileri de şüphesiz gazetecilerimizdir. Gece, gündüz, tatil, bayram, özel gün vs. demeden durmadan mesai yaparak büyük bir özveriyle emek harcarlar.

Bu nedenle gazetecilik mesleğini yapanların ekonomik, sosyal ve mesleki konularda çağın gerektirdiği geniş imkânlara sahip olmaları gerekmektedir. Bir ülkede fikir özgürlüğünün sağlanması, farklı görüşlerin ifade edilebilecek ortamlar bulması, ancak gazetecilerin konumunun iyileştirilmesiyle mümkün olabilir.

Basın mensuplarının çalışmaları, Türkiye’nin şeffaf, demokratik ve hür bir ülke olarak varlığını sürdürmesine hizmet etmektedir. Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hakettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, şüphesiz basınımızı ve dolayısıyla demokrasimizi daha da güçlü kılacaktır.

Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır.

Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı,  toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyoruz. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır.

Bu duygularla tüm basın emekçilerimizin, gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Y

ılmaz: 10 Ocak bir bayram değil, dayanışma günüdür

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkan

ı Erkan Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Y

ılmaz, mesajında: Bilindiği gibi 212 sayılı yasa 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girdi ve basın sektöründe çalışan meslektaşlarımıza o dönemde önemli kazanımlar sağlandı. Bu önemli adımla birlikte 10 Ocak tarihi ‘Çalışan Gazeteciler Günü‘ olarak ilan edildi. Kabul edildiği dönemde meslektaşlarımıza önemli sosyal güvenceler getiren ve çalışma şartlarında iyileştirmeler sağlayan yasa, ne yazık ki daha sonraki dönemde sürekli aşındırılarak işlemez hale getirildi. 1961 yılında sağlanan haklar meslektaşlarımızdan bir bir geri alındı. 10 Ocak 1961’in aksine, günümüzde gazetecilerin iş güvenliği ve çalışma koşullarının çağın gereklerine uygun olduğundan söz edebilmek mümkün değildir. Yasanın çıktığı günden bu yana yapılan değişikliklerle, kıvanç duyulması gereken bir bayram kalmadığından, basın çalışanlarının iş ve sosyal güvencelerinin teminat altına alınmasını sağlayacak yasal düzenlemeler yapılıncaya kadar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da 10 Ocak’ları bayram değil, ‘Dayanışma Günü‘ olarak değerlendireceğiz dedi.

Y

ılmaz: Tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Basın Emekçileri Dayanışma Günü‘nü kutlar, basın bayramını gerçek anlamıyla kutlayabileceğimiz günlere elbirliğiyle ulaşmak umuduyla saygı ve sevgilerimi sunarım diye konuştu.

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin şehitliği ziyaret etti
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin şehit aileleri ile birlikte şehitliği ziyaret ederek dua etti. Arife günü olması nedeniyle şehitlik ziyaretinde aileleri...
Teşkilat Dizisinde Tosyalı Oyuncu
İzleyiciyi ekrana kilitleyen ve TRT 1 Ekranlarında yayınlanan Teşkilat Dizisinin 10’ncu bölümde Tosyalı hemşerimiz Fikret Akkafa rol aldı. TRT 1...
Basın İlan Kurumu Gazetemizin Yeni Yaşını Kutladı
Basın İlan Kurumu Gazetemizin 54’ncü yaş gününü kutladı. 10 Mayıs 1968 yılında yayın hayatına başlayan gazetemiz, 10 Mayıs 2021 günü...
Tosya’nın Yarım Asırlık Tarihini Kayıt Altına Alan Gazeteniz Açıksöz 54 Yaşında!
Siz okuyucularımızın desteği ile yayın hayatımızın 54’ncü yılını birlikte kutlamaktan büyük onur ve kıvanç duyuyoruz. 53 yıl önce bugün yayın...
MEDYA KURULUŞLARI DA KOSGEB DESTEĞİNDEN YARARLANMALI
Kastamonu Gazeteciler Başkanı Erkan Yılmaz, yazılı bir açıklama yaparak, pandemi döneminde adeta yaşam savaşı veren yerel medya kuruluşlarının, KOSGEB’in 3...
Tosya’ya KÖYDES Kapsamında 4 Milyon Ödenek Ayrıldı
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin KÖYDES Projesi kapsamında ilçeye 4 milyon TL ödenek ayrıldığını söyledi. 2021 yılı KÖYDES Projesi kapsamında ödeneklerin...
Sebze Pazarı Cumartesi günü açık olacak
29 Nisan -17 Mayıs tam kapanma döneminde Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 7 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine rastlayan Cumartesi günleri ilçe...
Tosya’da vatandaşın maaşı evine götürülüyor
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yaşlı ve engelli maaşları vatandaşların evine götürülüyor. 29 Nisan tarihinde tam kapanmanın başlamasıyla birlikte Tosya ilçesinde de...
Tosya Pirinci Toprakla Buluşuyor
Pirinç deyince ilk akla gelen ve ilçenin ekonomi lokomotifi olan Tosya Pirinci toprakla buluşuyor. Kastamonu’nun Tosya ilçesinde geçtiğimiz günlerde başlayan...
Tosya D-100 Karayolunda pandemi denetimi devam ediyor
Kastamonu’nun Tosya ilçesi D-100 Karayolunda pandemi denetimi devam ediyor. 29 Nisan tarihinden itibaren tam kapanmanın başlamasıyla Tosya ilçesinde de denetimler...
TOSYASPOR’un Rotası Voleybol Ligi
Tosya Spor’a başkan seçilen İşadamı Sefa Abayın voleybol ligine katılmak için çalışmalara başladı. 31 Mart 2021 tarihinde yapılan Tosya Spor...
Tosya Kaymakamlığı, hem engellerine hem de yaşlılarına sahip çıkıyor
Tosya Kaymakamlığı, evde bakım hizmetleriyle ihtiyaç sahiplerini yardımlarla güldürüyor. Yaşlı, bakıma muhtaç ve engelli vatandaşların, ev temizliği, saç sakal tıraşı...
Tosya Pirincinin ekim hazırlıkları başladı
Lezzeti dünyaca bilinen Tosya Pirincinin ekim hazırlıkları başladı. Kastamonu’nun Tosya ilçesine özgü olan meşhur Tosya Pirinci’nin 120 gün sürecek olan...
Tosya’nın Giriş Çıkışları Kontrol Altına Alındı
17 Günlük tam kapanmanın başlamasıyla birlikte Kastamonu’nun Tosya ilçesi güvenlik güçlerince kontrol altına alındı. Covid 19 tedbirleri kapsamında 29 Nisan...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ