Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları
  • 11.01.2015
  • 913 kez okundu

Kastamonu Valisi Şehmus GÜNAYDIN’ın Gazeteciler Günü Mesajı

 

 

Kamuoyunu  bilgilendirmek adına, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı olarak önemli bir mesleği icra etmek durumunda olan çalışan gazeteci arkadaşlarımız çok zor olan bir görevi yerine getirmektedirler.

 

Her gün medyada gelişen olaylar karşısında kamuoyunun en objektif şekilde aydınlatılması, bilgilendirilmesi gibi önemli bir misyonu üstlenen gazetecilik mesleğinde çalışanların bu ilkeler doğrultusunda ortaya koydukları emek takdire şayandır.

 

Bugün, her alanda ilerlemeler kaydeden,  ahşap, tarih,  kültür ve turizm merkezi olma yolunda ilerleyen Kastamonumuza büyük katkıları olacağına inandığım basınımızın çaba ve gayretleri büyük önem taşımaktadır.

           

            Çalışan gazetecilerimizin günümüze kadar başarı ile yerine getirdikleri bu görevi,  bundan sonra da aynı duyarlılık,  kararlılık ve heyecanla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

 

            Kamu hizmeti yapan çalışan gazetecilerimizin, ilimizin gelişmesinde ve ilerlemesinde tesbit ettikleri hususları bizimle paylaşmalarından dolayı kendilerine teşekkür ettiğimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. 

           

Zor şartlarda bile görev bilincini kaybetmeyen, üstün gayreti ile habercilik anlayışından ödün vermeksizin fedakârca çalışan gazetecilerimizin bu anlamlı gününü kutlar, ilimize ve ülkemize verdikleri hizmetlerinden dolayı teşekkür eder,  aileleri ile birlikte daha nice mutlu senelerde başarılarının devamını dilerim.                                                                                                          

                                                                                                          Şehmus    GÜNAYDIN 

Vali

 

 

Ak Parti Kastamonu Milletvekili M. Gökhan Gülşen’in

 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

 

Çağımızın en önemli ve dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Özellikle Kastamonu ilimizde 145 yıllık yazılı basın geçmişimiz,  ilimizi geleceğe taşıyan en önemli olgulardan biridir. Ülkemizdeki gelişmelere paralel olarak, Kastamonu ilimizde de son yıllarda haberleşme, iletişim ve yayıncılık alanındaki teknolojik gelişmeler, basın-yayın araçlarının kendilerini yenilemesine vesile olmuştur.  

İktidarımız, zor şartlarda yayın hayatını sürdürmeye çalışan yerel basınımızı desteklemeyi sürdürme kararlılığındadır.  İl merkezimizde çıkan günlük beş gazetemizi Basın İlan Kurumu Kastamonu Şube Müdürlüğü vasıtasıyla, ilçelerimizde 2’si günlük olmak üzere toplam 8 gazeteye Valilik aracılığıyla resmi ilan vererek desteklemeye ve yaşatmaya devam ediyoruz.  Önümüzdeki günlerde internet medyasını da resmi ilan ve reklamlarla desteklemek için çalışmalarımız devam ediyor.

Gece gündüz demeden, yağmurda, karda kışta görevinin sorumluluk duygusuyla yerine getirmeye çalışan fikir işçilerimiz için sadece 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde değil, her günün onların günü olduğunu düşünüyoruz. Zira bizim bugün okuduğumuz gazeteyi onlar uzun uğraş sonucu dünden hazırladılar.

Bu düşüncelerle, basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girmesinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, tüm medya mensuplarımıza başarılar diliyorum.

AK PARTİ İL BAŞKANI Av.METİN ÇELİK İN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

 

Medya, hayatımızın en önemli parçasıdır. Özellikle insanlar arasındaki iletişimde, devlet politikalarının halka bildirilmesinde, bilim ve teknolojik gelişmelerde ve değişik memleketlerdeki insanların yaşayışları, kültür ve medeniyetleri hakkında bilgi edinilmesinde en önemli faktör de basın kuruluşlarıdır.

Demokratik ve şeffaf bir toplumu mümkün kılan en önemli unsurlardan biri, özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Türkiye’de basın önemli ilerlemeler göstermiş, ülkemizin bugün geldiği seviyeye ulaşmasına da büyük katkılarda bulunmuştur.

Tabii, haber ve bilgileri basın aracılığıyla toplumun istifadesine sunan, bu işin emekçileri de şüphesiz gazetecilerimizdir. Gece, gündüz, tatil, bayram, özel gün vs. demeden durmadan mesai yaparak büyük bir özveriyle emek harcarlar.

Bu nedenle gazetecilik mesleğini yapanların ekonomik, sosyal ve mesleki konularda çağın gerektirdiği geniş imkânlara sahip olmaları gerekmektedir. Bir ülkede fikir özgürlüğünün sağlanması, farklı görüşlerin ifade edilebilecek ortamlar bulması, ancak gazetecilerin konumunun iyileştirilmesiyle mümkün olabilir.

Basın mensuplarının çalışmaları, Türkiye’nin şeffaf, demokratik ve hür bir ülke olarak varlığını sürdürmesine hizmet etmektedir. Basın çalışanlarının sorunlarının çözülmesi, haklarının iyileştirilmesi, hakettikleri hayat şartlarına ve çalışma ortamlarına kavuşturulması, şüphesiz basınımızı ve dolayısıyla demokrasimizi daha da güçlü kılacaktır.

Basınımız görevini yaparken, hukukun evrensel standartlarından sapmamalı, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmemelidir. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı, basın için yol gösterici değerler olmalıdır.

Milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiamızın önderliğinde hepimizin en önemli görevidir. Basın mensuplarımızın, her konuda yapıcı,  toplumu doğru bilgilendirme amaçlı olarak, sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyoruz. Onların başarısına zemin hazırlamak, şimdiye kadar olduğu gibi daima bizim önceliklerimizden olacaktır.

Bu duygularla tüm basın emekçilerimizin, gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Y

ılmaz: 10 Ocak bir bayram değil, dayanışma günüdür

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkan

ı Erkan Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Y

ılmaz, mesajında: Bilindiği gibi 212 sayılı yasa 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girdi ve basın sektöründe çalışan meslektaşlarımıza o dönemde önemli kazanımlar sağlandı. Bu önemli adımla birlikte 10 Ocak tarihi ‘Çalışan Gazeteciler Günü‘ olarak ilan edildi. Kabul edildiği dönemde meslektaşlarımıza önemli sosyal güvenceler getiren ve çalışma şartlarında iyileştirmeler sağlayan yasa, ne yazık ki daha sonraki dönemde sürekli aşındırılarak işlemez hale getirildi. 1961 yılında sağlanan haklar meslektaşlarımızdan bir bir geri alındı. 10 Ocak 1961’in aksine, günümüzde gazetecilerin iş güvenliği ve çalışma koşullarının çağın gereklerine uygun olduğundan söz edebilmek mümkün değildir. Yasanın çıktığı günden bu yana yapılan değişikliklerle, kıvanç duyulması gereken bir bayram kalmadığından, basın çalışanlarının iş ve sosyal güvencelerinin teminat altına alınmasını sağlayacak yasal düzenlemeler yapılıncaya kadar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da 10 Ocak’ları bayram değil, ‘Dayanışma Günü‘ olarak değerlendireceğiz dedi.

Y

ılmaz: Tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Basın Emekçileri Dayanışma Günü‘nü kutlar, basın bayramını gerçek anlamıyla kutlayabileceğimiz günlere elbirliğiyle ulaşmak umuduyla saygı ve sevgilerimi sunarım diye konuştu.

 

Tosya Kıstısı’na coğrafi işaret
Tarihi 200 yıl öncesine dayanan ve Tosyalı Rum ustalardan Kastamonu’nun Tosya ilçesine kazandırılmış bir takı sanatı olan Tosya Kıstısı artık...
Cemal Babanın Yeri Dualarla Açıldı
İlçemiz Metal Sanayi Sitesinde yemek sektöründe hizmet verecek olan Cemal Baba’nın Yeri dualarla açıldı. Cuma namazı çıkışında yapılan açılışa Ak...
Tosya D100’de Araç Yayaya Çarptı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde D-100 Karayolunda seyir halinde olan aracın çarptığı yaya yaralandı. Edinilen bilgiye göre; Samsun’dan İstanbul istikametine gitmekte olan...
Tosya’da Karnesini Alan 6350 Öğrenci Tatile Girdi
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde anasınıfı, ilk ve orta dereceli okullarda yarıyıl tatili başladı. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ilk dönemi sona erdi....
İHH’dan Tosya Kaymakamına Ziyaret
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Suriye’nin İdlib kenti için yardım kampanyası başlatan İHH yetkilileri Kaymakam Deniz Pişkin’i ziyaret etti. İnsani Yardım Vakfı...
Hükümet Konağı İnşaatı Hızla Devam Ediyor
Hükümet Konağı hizmet binası inşaatında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Yenisi yapılmak üzere yıkılan Tosya Hükümet Konağı binası inşaatında geçtiğimiz hafta...
Tosya Kaymakamlığından kıyafet ve kırtasiye malzemesi yardımı
Tosya Kaymakamlığı tarafından Şırnak’ın İdil ilçesine bağlı bir köy ilkokuluna kıyafet ve kırtasiye malzemesi yardımı gönderildi. Aslen Kastamonu Tosyalı olan...
Tosya’dan Sosyal Konut Projesine Rekor Başvuru
Cumhurbaşkanlığı Sosyal Konut Projesi kapsamında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yapılması planlanan 100 konut için rekor başvuru yapıldı. Yurt genelinde yapılması planlanan...
Sebze ve Meyve Pazarında bay ve bayan tuvaleti yapılacak
Tosya Belediyesi, bir süredir ihtiyaca cevap vermeyen Sebze ve Meyve Pazarında bay ve bayan tuvaleti yapılması için harekete geçti. Tosya...
Kaymakam Deniz Pişkin, Kız Kur’an Kursu öğrencilerini ziyaret etti
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ilçede kurs ziyaretleri kapsamında Şekerci ve İrfaniye Kız Kur’an Kurslarını ziyaret etti. Kursiyerlerle bir süre sohbet...
Emniyet Müdüründen Gazetemize Ziyaret
İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman gazetemize iadeyiz ziyarette bulundu. Geçtiğimiz günlerde ilçemize atanarak Emniyet Müdürü olarak görevine başlayan Selahattin Batman...
Tosya Kaymakamı Hükümet Konağı İnşaatında İncelemelerde Bulundu
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde temeli atılan hükümet konağı inşaatında incelemelerde bulunan Kaymakam Deniz Pişkin yetkililerden bilgi aldı. Yenisi yapılmak üzere yıkılan...
Tosya’da Yavuz Selim İlkokulunun ihalesi gerçekleştirildi
Tosya Belediyesi tarafından hafriyatı yapılan Yavuz Selim İlkokulunun yapım ihalesi tamamlandı. Tosya ilçesine bağlı Harsat Mahallesinde bulunan ve yapılan deprem...
Başkan Kavaklgil’den Gazetemize Ziyaret
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, gazetemizi ziyaret ederek Gazeteciler Günümüzü kutladı. Tosya Belediye Başkanı...
Hasan Tekeli Son Yolculuğuna Uğurlandı
İlçemiz ayakkabıcı esnafından Hasan Tekeli vefat etti. İlçemizin İşadamlarından Nafiz ve Hayati Tekeli’nin amcaları, taksici esnafından Halim Tekeli’nin babası ayakkabıcı...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ