Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Ak Parti Milletvekili Adayları Basın Toplantısı Düzenledi

Ak Parti Milletvekili Adayları Basın Toplantısı Düzenledi
  • 14.04.2015
  • 1.012 kez okundu

Kantarın topuzu Tosya’nın elinde bunu yapabilecek güçte, Ak Parti Milletvekili Adayları Basın Toplantısı Düzenledi

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Adayları Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik ve Zafer Nalbantoğlu ziyaretlerin ardından ilçe teşkilat binasında geniş katılımlı basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Ak Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen;

“Bu gün üç milletvekili adayı, il başkanımızla birlikte Kastamonu il teşkilatımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, tüm teşkilatlarımızla Tosya’da seçim çalışmalarımızı başlattık. Listelerimiz açıklanalı henüz bi hafta bile olmadı. Bu dönem bizim genel merkezimiz üçümüzü uygun gördüler 30 tane adayımız vardı Ak Parti’den. Bu otuz kişi içerisinde bizleri uygun gördüler. Bu liste ilimize ilçelerimize hayırlı uğurlu olsun.

Cuma günü Taşköprü ilçemize gittik. Bugünde Pazar olması ve burada program olması sebebiyle buraya geldik. Aslında biz üçümüz beraber çok fazla program yapamayacağız. Böyle özel durumlarda bi araya geleceğiz.

Tosya’dan özellikle buradan başlayalım arzu ettik. Tosya her zaman güçlü destek veriyor. Tosya bizim çok güzel hizmetler yaptığımız ilçe. Sağ olsun Tosyalılardan yine o pozitif enerjiyi aldık. Tosyalılar bizi çok iyi karşıladı. Hepinizin bildiği gibi diğer siyasi partilerde Tosya kökenli bi aday yok. Yine geçen seçim de de Zafer Kardeşim bizim listemizdeydi ancak geçen seçimde bazı belediyelerin özellikle büyük belediyelerin bizde olmaması sebebiyle de biz 3-0 gerçekleştirememiştik. Fakat bu seçimde 2011 seçimlerine göre çok daha avantajlıyız. 2014 seçimlerinde merkez belediyesi başta olmak üzere büyük belediyelerin tamamını biz aldık. Şu anda Kastamonu nüfusunu şehir merkezlerinde yaşayan nüfusun %90’ı Ak Parti’li Belediyeler tarafından idare ediliyor. Bu dönem çok daha güçlüyüz. Herkes bilsin ki Tosyalılar değil sadece tüm ilçelerimiz bilsin ki birlik beraberliğimizle inşallah bu sefer 3-0 sağlayacağız. Bizim üçüncü sıramızdaki adayın ihtimali MHP deki 1.nci sıradaki adaydan çok daha güçlüdür. Bırakın birinci sıraya yazmayı başka partiler listelerinde Tosyalı hiç kimseye yer bile vermemişlerdir. Dolayısıyla Tosyalılarda ufak bi serzenişe denk geldik, bu nadir de olsa ama başka partilerde Tosyalı bi adayın adı bile yok.

Tosya’nın bize verdiği destekte Zafer Bey’in bu listede bulunmasında katkısı var. Tosya’ya gerçekten bu dört yıllık süreçte de öncesindeki süreçlerde de çok büyük hizmetler yaptık. Tosya da bir çok hizmetin ilkini başardık. OSB’miz, Huzurevimiz, inşallah inşaatına başlayacağımız hükümet konağımız…

Biz tarlada izimiz olduğuna harmanda da yüzümüz olduğuna inanıyoruz.  Tosyalılar bize destek verdiler biz Tosyalıları mahcup etmedik, etmeyeceğiz.

Geçen sefer zaten bi altı yedi bin oyla biz üçüncü milletvekilliğini kaçırmıştık bu sefer inşallah bu eksiğimize de fazlasıyla tamamlayıp sizlerin desteği teşkilatlarımızın desteği gayretli çalışmalarıyla belediye başkanlarımızın bu işi sahiplenmesiyle inşallah 3-0 başaracağız Kastamonu’ya ve ilçelerin tamamına daha güçlü hizmetleri yapmak için daha güçlü bi şekilde Ankara’da Kastamonuluların sesi olcağız Ben Tosyalıların bize gösterdiği ilgi için tüm Tosyalılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah daha büyük hizmetler için sizlerden daha güçlü destek istiyorum” dedi.

Toplantıda konuşan Ak Parti Kastamonu Milletvekili Adayı Metin Çelik;

“Öncelikle milletvekili adaylıklarımızın ilimize ülkemize ilçelerimize partimize hayırlar temenni ediyorum.

Biz uzun yıllardır buradaki ağabeylerimizle kardeşlerimizle omuz omuza birlikte çalıştık. Ben il başkanlığım süresince milletvekillerimizle birlikte belediye başkanımız ilçe başkanımız gayet uyumlu bir çalışma sergiledik. Bunun sonucunda sayın milletvekilimizin ifade ettiği gibi Tosya’ya çok güzel hizmetler kazandırdık. Neticede hizmetleri hep birlikte getirdik. Tüm ilçelerimize aynı şekilde oldu.

Şimdi bir hedefimiz daha var nedir o hedef? Üç milletvekilini bu güne kadar başaramadığımızı başarmak.  Bunun için bütün şartlar müsaittir arkadaşlar, herkes bilsin. Bunu Tosyalı hemşerilerimizde bilsin tüm ilçeler de bilsin. Çünkü biz başara başara gidiyoruz. Ne dedik? Bir hedef ortaya koyduk. Ben il başkanıydım. Kastamonu Belediyesi’ni mutlaka Ak Partili yapacağız. Bu hedefimizi başararak yolumuza devam ettik. Bununla birlikte Tosya ve Taşköprü Belediyelerini ve diğer 14 belediyemizi de Ak Partili yaptık. Hemen arkasından yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ciddi başarı sağladık. Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya koyduğumuz başarıyı tekrar yakalarsak zaten 3-0 netice. Biz bu hedefle yola çıktık. Üçümüz birlikte Meclise gidersek ilçelerimize kazandırdığımız yeni yatırımların çok daha fazlasını tekrar kazandırma daha fazlasını daha rahat talep etme imkanına kavuşmuş oluruz” dedi.

 

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Adayı Zafer Nalbantoğlu  da konuşmasında;

“Bugün Tosya’da seçim startını verdik. Tabiri caizse gümbür gümbür bir start verdik 150 kişiyle, Kastamonu’dan gelen misafirlerimizle Tosya teşkilatıyla birlikte esnafımızı çeşitli yerleri kurumları gezerek seçim çalışmalarımıza başladık.

Halktan bize gelen teveccüh ve tepkiler olumlu durumda. Şunu belirtmek isterim ki aday adaylığımız sürecinde 30 tane aday adayımız vardı. Bunlardan 3 kişi listeye girecekti. Takdir edersiniz ki listeye giren isimlerin hepsi teşkilata emek vermiş, Ak Parti’ye gönül vermiş tırnaklarıyla kazımış isimlerdir. Teşkilatımız, genel merkezimiz ve genel başkanımıza teşekkür ediyoruz.

20 İlçe teşkilatımızla il teşkilatımızla hedefimiz Kastamonu’da 3-0 dır Ak Partinin ayakta kalması bu süreçte 12 yıl boyunca devamlı oylarını artırması teşkilatların sayesinde olmuştur. Teşkilat varsa müşkülat yoktur diyoruz. İnşallah bu dönem 3-0 hedefimize erişeceğiz.

Takdir edersiniz ki Cumhuriyet Tarihi boyunca Kastamonu’ya ve Tosya’ya en fazla yatırım Ak Parti döneminde gelmiştir, gelmeye de devam edecektir.  Tosya’da bu yatırımlardan nasibini fazlasıyla almıştır ve almaya da devam edecektir.

Biz çarşıyı gezerken %3-4 diyebileceğimiz insanlarımız neden 3.ncü sıra diye sordular. Daha ön sırlarda görmek istiyorduk sizi diye serzenişte bulundular. Genel merkezimiz layıkıyla sırayı yapmıştır. Geçen dönem biz 3.ncü sıra adayıydık. 6bin 7bin oyla kaybettik. Tosya’da sadece 32 bin seçmenimiz var. Ve bunun aktif olarak 30bini oy kullanıyor. Geçen dönem 20bin 500 oy almıştık. Yani sadece Tosya 26bin 27 bin oy verirse zaten 3-0 oluyor. Kantarın topuzu Tosya’nın elinde bunu yapabilecek güçte. Biz burada merkez belediyesi Taşköprü ve Tosya Belediyesini alarak Kastamonu ve ilçelerinde daha da güçlenmiş durumdayız. 

Biz inanıyoruz ki Kastamonu’nun ve ilçelerinin desteğini alarak hedefimize ulaşacağız. Benim ricam isteğim Tosya’nın, Kastamonu’nun ve bütün ilçelerimizin nasıl Tosya’daki Ulucami de, Abdurrezzak Camii’nde, Kastamonu’daki Nasrulllah Camii’nde minareden okunan ezan sesi Gök Kubbeye nasıl dimdik ulaşıyorsa sizde bu şekilde dimdik durun arkamızda ve bizleri destekleyin hedefimize ulaştırın bizleri. Zafer inananlarındır biz inanıyoruz sizler de inanın Allaha emanet olun Allah Yar ve Yardımız olsun” dedi.

Belediye Başkanı Kazım Şahin de ilçemize yapılan yatımlara değinerek en fazla yatırımın Ak Parti iktidarında geldiğini söyledi.  Ak Parti’nin alternatifi olmayan bir parti olduğunun altını çizen Şahin Kastamonu’dan Ak Parti’nin 3 milletvekili çıkaracağını söyledi.

Ak Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Halil Uluay da bu dönem Ak Parti’nin çok güçlü olduğuna dikkat çekerek Kastamonu Belediyesi ve Tosya ve Taşköprü Belediyelerinin Ak Partiye geçmesiyle oy oranını artırdığını ve bu dönem 3 milletvekili çıkaracaklarını söyledi.

 

Tosya’da yol yardım aracı elektrik direğine çarptı
Kastamonu’nun Tosya ilçesi D-100 Karayolunda meydana gelen trafik kazası nda yol yardım aracı elektrik direğine çarptı. Edinilen bilgiye göre; İstanbul’dan...
Başkan Kavaklıgil, Hocaimat Mahallesinde İncelemelerde Bulundu
Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil sorunların yerinde tespiti, çözüm noktasında ilgili birimlerin yapması gereken çalışmaları belirlemek amacıyla Hocaimat Mahallesi’nde incelemelerde...
Belediye Esnafın Çalışmasını Aksatmayacak
Mutaflar Çarşısında bulunan ve zamanla fiziki özelliğini yitiren umumi tuvaletin ihale işlemlerinin tamamlanmasının ardından yıkım çalışmaları başladı. Kısa sürede inşa...
Başkan Kavaklıgil; Ticari Faaliyetlerin Artırılmasına Yönelik Çalışma Yapıyoruz
Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola ve meclis üyeleri ile birlikte Mutaflar Çarşısında esnafı ziyaret etti....
Hayırlı Ailesinin Acı Günü
Emekli İmam Hatip İsmail Hayırlı’nın eşi Kezban Hayırlı vefat etti. Muhammed Hayırlı’nın annesi, emekli İmam Hatip İsmail Hayırlı’nın eşi Kezban...
Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor: Tosya Gençlik Merkezi Hayırlı Olsun
Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor, yapımında sona gelinen Tosya Gençlik Merkezi hakkında basın açıklaması yaptı. Başkan Corcor açıklamasında;...
Tosya Kaymakamından muhtarlarla durum değerlendirme toplantısı
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin korona virüse ilişkin mahalle muhtarlarıyla durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Korona virüs covid19 salgın hastalığı ve ilçedeki...
Muhtarlardan Basın Açıklaması
Gazeteci İzzet Sarı tarafından yazılan köşe yazısına tepki gösteren mahalle ve köy muhtarları Cumhuriyet Meydanında toplanarak ortak basın açıklaması yaptı....
Tosya’da Cuma Namazı Açık Alanlarda Kılındı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde korona virüs covid19 salgın hastalığı sonrası ilk Cuma namazı önceden belirlenen açık alanlarda kılındı. Korona virüs salgın...
Belediye Tosya’yı Rengarenk Yapacak
Tosya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaz döneminde 17 bin 500 kök çiçek ile Tosya’yı rengârenk yapacak. Çalışmaları aralıksız sürdüren...
Belediye Yaya Yollarını Yeniliyor
Tosya Belediyesi yaya yolu revize çalışmalarına kentin tüm noktalarında aralıksız devam ediyor. Bahçelievler Mahallesi Alperen Sokak’ın tamamına yönelik başlatılan çalışmaları...
Tosya Müftülüğü Basın Açıklaması
Saygıdeğer vatandaşlarımız 29 Mayıs cuma günü cuma namazlarımız ilçe Hıfzıssıhha kurulunun belirlemiş olduğu şu 10 yerde kılınacaktır. 1- Cumhuriyet Camii....
Kaymakam Deniz Pişkin’den Cuma Namazı Açıklaması
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin 29 Mayıs 2020 günü korona virüs tedbirleri kapsamında kılınacak olan ilk Cuma namazına ilişkin açıklamalarda bulundu....
Tosya’da ilk Cuma namazı 6 camide kılınacak
Korona virüs covid19 salgın hastalığında normalleşmenin başlamasıyla birlikte 29 Mayıs 2020 Cuma günü ilçemizde ilk Cuma namazı kılınacak. Normalleşme takviminin...
Tosya Esnaf Odaları Basın Açıklaması
Basın Açıklaması Tosya Esnaf Odaları;      (Marangozlar Odası, Şoförler Esnaf Odası, Madeni Eşya Odası, Terziler Berberler Odası, Kahveciler Lokantacılar Odası,...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ