KASTAMONUSPOR 1966 İLE BİRLEŞTİ

featured

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yapılan Olağanüstü kongre ile Tosya Belediyespor bütün haklarını ve ismini Kastamonuspor 1966 olarak değiştirdi ve birleşti.

12.07.2014 tarihinde saat 13:30 da Tosya Belediyesi meclis salonunda yapılan olağanüstü kongreye çok sayıda delege katıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra Divan heyeti ve başkanı seçimi yapıldı.Divan heyeti başkanlığına Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin seçildi.

 Divan heyeti başkanı Kazım Şahin Gündem maddelerini okuyarak toplantıyı başlattı.Gündeme ilişkin kısa bir açılış konuşması yapan Kazım Şahin Tosya Belediyespor’un Bölgesel Amatör ligde geçirdiği başarılı sezonu anlatarak şunları söyledi.’’ Bölgesel Amatör lig 6.grupda çok başarılı bir sezon yaşadık. Bunda emeği geçen yöneticisinden, futbolcusuna ve de taraftarına kadar herkese teşekkür ediyorum.1 ay önce yaptığımız kongrede hedefimiz 3.lig diyerek yeni yönetimle yola çıktık ve bu yönde çalışmalara başlamış idik. Ancak bizim dışımızda gelişen bazı olaylar ve Kastamonuspor’un Bal liginden düşmesi bizim yaptığımız, planladığımız çok şeyi değiştirdi ve bu günlere gelindi.Bu gün Tosya Belediyespor alacağı karar ile adını Kastamonuspor 1966 olarak değiştirecek ve birleşecek. Kastamonuspor 1966 önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör ligde mücadele ederek hedefi olan 3.lig ve sonrası 2.lige çıkacak biz buna inanıyoruz.Bunu başarması için Tosya olarak biz bugün olduğu gibi yarında hem altyapı olarak hem de diğer etkinliklerle desteğimiz devam edecektir.Tosya Belediyespor için bugün zor bir karar verilecek ama şunu unutmayın ki bu kongreye gelene kadar söylenenler var söylenmeyenler var ve de söylenemeyenler var istesekde istemesekte bu karar alınarak Tosya Belediyespor yeni dönemde yapacağı çalışmalarla yoluna Tosyaspor olarak devam edecektir. ’dedi

Gündemin 4.maddesi okunarak Tosya Belediyespor’un adının Kastamonuspor 1966 olarak değiştirilmesi ve birleşmesi oylamasına geçildi.Yapılan açık oylama sonunda çıkan tarihi karar ile Tosya Belediyespor tüm haklarını Kastamonuspor 1966’ya devretti.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Tosya Belediyespor eski hocası Nezir Öztürk söz alarak ‘’ Öncelikle Kastamonu’dan gelen sayın misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Hani milli şairimiz şöyle demişti ‘’Sahipsiz bir milletin batması Haktır. Eğer sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.’’ Bu gün burada gördük ki Tosya Belediyespor sahipsiz. Taraftar ve yönetim ne acıdır ki takımına sahip çıkmıyor.Bu gün burada bu toplantı yapılır iken dışarıda yüzlerce taraftarın takımına sahip çıkması gerekirdi.Ayrıca gördüğüm kadarı ile yeni yönetimden de takıma sahip çıkan kimse yok.Biz bu günlere tırnaklarımızla çok çalışarak geldik.Üzüntülüyüz ama yapacak bir şey yok.Kastamonuspor 1966 ya başarılar diliyoruz’’dedi.

Daha sonra Kastamonuspor 1966 nın yeni yönetimi Mahir Altıkulaç başkanlığına Ahmet Baysan,Celal Civcioğlu,Tamer Tafracı,İhsan Özbay,Ahmet Çelik,Hüseyin Aldı,Akif Öksüz ve Mehmet Çivelekoğlu’ndan oluşan yönetim misafirlere ve basına tanıtıldı.

Kastamonuspor 1966 başkanı Mahir Altıkulaç kısa bir Teşekkür konuşması yaparak ‘’Tosya Belediyespor’un almış olduğu bu karar ile Türk sporuna, Kastamonu futboluna ve Tosya spor için büyük başarılara imza atacaktır. Biz Kastamonu olarak bundan sonra Tosyaspora desteğimiz maddi ve manevi anlamda sürecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. ’dedi

Konuşmalar sonrasında Divan başkanı Kazım Şahin Olağanüstü Kongreyi sonlandırdı.

 

KASTAMONUSPOR 1966 İLE BİRLEŞTİ

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Açıksöz Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!