Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

MHP’den “Tosya İçin Bir Olduk” Sloganıyla İstişare Toplantısı

MHP’den “Tosya İçin Bir Olduk”  Sloganıyla İstişare Toplantısı
  • 08.03.2020
  • 1.640 kez okundu

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanlığı “Tosya İçin Bir Olduk”  sloganıyla istişare toplantısı düzenledi.

31 Mart seçimlerinin ardından Tosya’da yapılan hizmetleri anlatmak amacıyla MHP Kastamonu İl Teşkilatı tarafından siyaset,  sivil toplum, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla istişare toplantısı düzenledi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını MHP Tosya İlçe Başkanı Dündar Özurgancı yaptı.  Özurgancı konuşmasında; “Tosyalılar, hizmetin en güzeline layık, gece gündüz demeden en iyi şekilde çalışmaya çaba gösterdik. Tosya, deprem hattında yer alan ve riski yüksek olan bir yer. Bu anlamda da okullarımızda yapılan incelemeler sonucunda, 3 tane ilkokulumuz yıkıldı. Geçtiğimiz günlerde de kız meslek lisesi ve bir ilkokul için yıkım kararı alındı ve içi boşaltıldı. Bunların bünyesinde bulunan öğretmenevi, çıraklık eğitim merkezi dediğimiz bina da boşaltılmış durumda. Bu okullardan dördü, ilköğretim okulu olarak, faaliyet gösteriyordu. Tosya’da ciddi anlamda bir okul problemi var. Öğrenciler başka okullara yerleştirildi, sınıftaki sayı yükseldi, dolayısıyla insana yatırım dediğimiz konu ciddi anlamda bir problem haline geldi. Biz siyasi takibini yapıyoruz ve yapmaya devam ediyoruz. Bunun siyasi muhataplarının da konuyla ilgilenip, sorunun bir an önce giderilmesi gerekiyor.

2004 yılında, pirinç pazarı dediğimiz bölgede adliye sarayı yeri ayrılarak Adalet Bakanlığı’na verildi. 2010 yılında alan küçük gibi bir geri dönüş oldu ve metre kare yükseltildi. 20 yıldır Tosya’da bir adalet sarayımız yok. Maalesef konteynır gibi bir binada hizmet veriliyor. Kastamonu’nun en büyük ilçesi olan Tosya’ya yakışmıyor.

Son günlerde, cezaevimiz kapatıldı. Bu cezaevi için yer konusunda da çalışma yapıyoruz ve tekrardan açılma konusunda çaba gösteriyoruz” dedi.

İstişare toplantısında konuşan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil; “Bize bu güzel ilçeyi 5 yıl yönetme fırsatı verdiğiniz için Rabbime şükrediyor, vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Memlekete hizmet etmek, menfaat gözetmeden; Allah rızası için bu güzel şehre bir şeyler yapma fırsatı verildiği için çok bahtiyarız. Yaklaşık 11 ayı devirdik, taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. Şehrimizin sıkıntılarını bir bir çözmeye başladık. Her işe birden girişmeden, karmaşaya sebebiyet vermeden, sıkıntı ve problemleri halletmeye çalışıyoruz. Verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız. Bugünlerde üzerine çalıştığımız birkaç çalışmayı paylaşmak istiyoruz.

Yaklaşık 2 hafta önce 10 ay gibi kısa bir süre zarfı içerisinde Tosya Belediye Başkanlığı’na 6 tane hizmet aracını, bir lira kredi kullanmadan, öz kaynaklarımızla; memleketimizin hizmetine sunmayı başardık. Sadece 3 tane araca, aylık 26 bin lira kira ödemekte yılda 300 bin liraya yakın yapar. Yıllık kirası kadar tutmayan bir bedellle, bu araçları belediyemize aldık.

Belediyemizi alır almaz, gençlerimizin yozlaşmaması için Ramazan etkinlikleri düzenledik. Seçim meydanlarında ‘Bizim kadınlarımız üretkendir’ dedik. Bunların yolunu açmamız gerekiyordu. Geçen hafta kadınlarımızın derneğini oluşturduk, üretim malzemeleriyle ilgili çalışmaları yaptık. İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili de güzel haberler paylaşacağız.

Yine kültür merkezde, gençliğmizin ve çocuklarımızın hem ahlaki yönden, hem de örgün eğitimini daha kaliteli alabilmesi adına 100 tane öğrencimize, kurs veriyoruz. Bu kursları, Türkçe Matematik, İngilizce, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi olmak üzere toplamda 5 tane derste, 100 tane 7’nci ve 8’nci sınıf öğrencimize hizmet vermeye başladık.

Biz, 2 ayda bir esnaf odası başkanlarımızla, mahalle muhtarlarımızla, şehrin kanaat önderleriyle istişareler gerçekleştiriyoruz. Bugün Tosya’da unutulmaya yüz tutmuş, sanat olarak yaşam faaliyetini sürdürmeyecek duruma gelmiş halde olan, kese ve kuşak üretimi için yine Tosya Kültür Merkezi’mizde 5 tane dokuma tezgahı kurdurduk. Bilen kalmamış, bunun da kurslarını yakında açacağız ve üretilen malzemeleri de belediye aracılığıyla satacağız.

Şehrimizin en büyük, en sıkıntılı otopark problemini çözeceğiz demiştik. Bize gülmüşlerdi, nasıl yapacaksınız demişlerdi. Rabbim nasip kısmet ederse Mayıs ayının 15’ine kadar 300 araçlık otopark ihalesini yapmış ve firmaya teslim etmiş olacağız.

Ben annelerimize, kadınlarımıza çok değer veriyorum. Onların çocuklarını torunlarını daha güzel ahlaklı, maneviyatlarının daha fazla olabilmesi için kadınlarımıza bir söz vermiştim, sizleri Çanakkale’ye getireceğiz demiştim. Ramazan Ayı’ndan sonra Çanakkale turlarımız da başlıyor. Bize bunu yapamazsın diyenler, takip etmeye devam etsin” dedi.

Toplantıda konuşan MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın ise; “Devletimiz, çok badireli günler yaşıyor. Biz Kastamonu’da bir olduk temasını uygularken, bugün ne kadar doğru yaptığımızın kanıtını yaşayarak görüyoruz. Birliğe beraberliğe o kadar ihtiyaç var ki; bu cendereden başka türlü çıkamayız. Görmeyen gözler, duymayan kulaklar, bugün daha iyi anlıyor. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok. Yedi düvele karşı, Türk devletinin mücadelesi devam ediyor. Dün İdlip’te ne işimiz var ve bugün ateşkes yapılınca; neden savaşmıyoruz diyenleri hafızanızdan asla çıkarmayın. Bu Cumhuriyet Halk Partisi, İdlip’te ne işimiz var diyor. Biz iktidara geleceğiz, Şehitler Tepesi boş kalacak diyor. Bunu Türk milleti unutmayacaktır.

Terör örgütünün alt ağzı olan HDP Milletvekilleriyle, Kastamonu’da 24 Haziran’da oynayaşacaksınız. Orada strateji belirleyeceksiniz, ondan sonra da Devlet Bahçeli’ye devlet adamlığı dersi vereceksiniz. Hadi oradan. Terbiye sınırlarını aşmayacaksın. HDP’yle nasıl oynaştığını biliyoruz. Bu milletin değerlerine nasıl küfrettiğini biliyoruz. İl başkanı, il başkanlığı yapacak. Bir numaraları da yok. Yüksel Aydın üzerinden Kastamonu’da siyaset yürüyeceksiniz. Bu can bu tende olduğu sürece size müsaade eden ahlaksızdır.

Biz ayırmadan yöneteceğiz dedik ve böyle de yapıyoruz. Tosya’ya hizmet edeceğiz. Bu programlardan rahatsız, seçim yok diyorlar. Evet yok, ama biz vatandaşımıza söz verdik. Her daim yanınızda olacağız, sıkıntılarınızı ortaya koyacağız dedik. Alışkanları seçimden seçime vatandaşa gidip, oy istemek. Nasıl olacak bu iş. Sen 5 sene dert dinlemeyeceksin. Seçim zamanı gidip vatandaşa kendini anlatacaksın. Bize oy versin vermesin, kimseyi ayırmadan hizmet etmeye devam ediyoruz.

Sayın Genel Başkanımızın ifadelerinden yola çıkıyoruz. Genel Başkanımız diyor ki benim gecem de gündüzüm de Türkiye diyor. Böyle bir siyasi hareketin mensubuyuz biz. Dolayısıyla Tosya’da az önce belediye başkanımız da söyledi. Ne ifade ettiysek sırasıyla her birini eksiksiz yapılacağından emin olun.  Tamam seçim bitti önceden ne söylendiyse söylendi söylediklerimiz doğruymuş ki bize inanmış Tosya Belediyesini teslim etmişsiniz. Şundan emin olun, bütün belediyelerimiz için geçerli. Seçimler öncesi ne dediysek o. Her verdiğimiz sözün zerresinin arkasındayız.

Tosya’da, ne söz verdiysek, sırasıyla her birinin eksiksiz yapılacağından emin olun. Bir ilçede yatırımın yapılabilmesi için insanların inanması lazım. Tosya’da huzur olduğunu biliyorum. Belediye başkanınız istişareyi elden bırakmıyor. Bütün belediyelerimizde seçim öncesi ne dediysek o. Verdiğimiz sözün arkasındayız.  Bir iki tane ilçe var. Çalışanlarla uğraşılıyor. O da ekmeği aşı için uğraşıyor. İşten çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. İnsanları ayırarak, kutuplaştırarak yapacağın siyaset ayaklarınıza dolaşır.

Konteynırda adliye olur mu? Bunun için bütün siyasi partiler birlikte hareket etmeli. 40 bin nüfuslu bir şehir Tosya. Bir olmaktan kastımız bu. Bu Tosya’nın bütününe hizmet olacak. Adalet sarayı bütün insanımıza lazım.  Böyle olursa, hizmetler; daha öncelikle hale gelir.

En büyük sorunumuz hastaneydi. Bana neden basın üzerinden konuşuyorsun diyorlar. Çünkü duymuyorlar. Şükürler olsun, afilasyon süreci sona erdi. Kastamonu Devlet Hastanesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi olma yolunda son noktaya geldi. Bizim söylediğimiz her şey, Kastamonu’muz için.  31 Mart’ta siyaset bitti. Günü gelince yine yaparız.  Kastamonu’da, yakaladığımız zirveyi kıskanan, içimizde ihanete teşebbüs eden tipler var. Bütün teşkilat yöneticilerine söylüyorum, hepsini de tek tek biliyorum. Bu başarıyı içeriden hainlik  yapanların elini de kırarız, dilini de keseriz, bu böyle bilinsin. Siz ne istiyorsunuz? Niye bu toplantıdan rahatsızlık duyuyorsunuz, niye yoksunuz burada. Bizi satan bir alçağın bize yaşattığını 31 Mart’ta geri aldık. Niye yoksunuz burada? Bu huzur sizi niye rahatsız ediyor. Özellikle teşkilat konusunda, liderimizin verdiği yetkiyle buradayız. Huzuru bozdurmayacağız. Tosya’da kolay mı oldu zannediyorsunuz bu iş?  Bundan sonra daha da sık beraber olacağız.

Kastamonu İl Başkanlığımıza yaklaşık 280 metrekare alanı olan binamıza da Haziran ayı itibariyle inşallah taşınırız” diye konuştu.

Kaymakam Ahmet Ferhat Özen’den Gazetemize Ziyaret
Kaymakam Ahmet Ferhat Özen gazetemizi ziyaret etti. Kaymakamlar Kararnamesi ile ilçemize atanan ve geçtiğimiz hafta Tosya Kaymakamı olarak görevine başlayan...
Başkan Kavaklıgil müjdeyi verdi, taşkın çayı ıslah ediliyor
Tosya şehir merkezinden geçmekte olan taşkın çayı için yer teslimi yapılarak ıslah çalışması başladı. Yer tesliminin yapılmasının ardından Belediye Başkanı...
Dr. Evren Ateşçi’nin İlk Görev Yeri Memleketi Tosya Oldu
Hemşerimiz Dr. Evren Ateşçi Tıp Fakültesinden mezun olmasının ardından ilk görev yeri memleketi Tosya’ya atandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi...
Erol Ailelerinin Mutlu Günü
Meryem Erol ve Abdülhakim Erol yapılan muhteşem düğün ile evlendi. Seyyid Müşerref Erol’un biricik kızları Meryem Erol ile Seyyid Şehmuz’un...
Tosya Belediyesi Karşıyaka ve Kuzyaka Mahallelerinde Asfalt Çalışması Yaptı
İlçemiz Karşıyaka ve Kuzyaka Mahallelerinde 5 kilometre sathi kaplama ve asfalt çalışması yapıldı. Çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Tosya Belediye Başkanı...
Adem Uzunkaya Türkiye Finallerine Katılacak
Din Görevlisi Metal Sanayii Camii Müezzin Kayyımı Adem UZUNKAYA , Şiir yazma yarışmasında Türkiye finallerine katılacak. 1-7 Ekim Camiler ve...
19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı
19 Eylül Gaziler Günü Kastamonu’nun Tosya ilçesinde törenle kutlandı. Kutlamalar Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenklerin sunumuyla başladı. Kaymakamlık ve Belediye...
KYK Tosya Kız Öğrenci Yurdu 11 Ekime Hazır
2021-2022 Akademik yılda hizmet verecek olan 389 öğrenci kapasiteli KYK Tosya Kız Öğrenci Yurdu 10 Ekim 2021 tarihinden itibaren hizmet...
Mahmut Saykal Türkiye Finallerine Katılacak
Din Görevlisi Mahmut Saykal, hutbe yazma yarışmasında Türkiye finallerine katılacak. 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle düzenlenen Türkiye...
Tosya MYO’da 272 Yeni Kayıt
Tosya Meslek Yüksekokulu’na kayıt yaptıran öğrenciler üniversiteli olmanın heyecanını yaşıyor. İlk ve orta öğretim hayatı boyunca üniversite hayali kuran gençler...
İlköğretim Haftası Törenle Kutlandı
İlköğretim Haftası, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde törenle kutlandı. Kutlamalar Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saat 9-09.45’te İlçe Milli Eğitim...
Açıksöz Gazetesi’nden Kaymakam Ahmet Ferhat Özen’e Hayırlı Olsun Ziyareti
Açıksöz Gazetesi Sahibi Mehmet Ünsal Kaymakam Ahmet Ferhat Özen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kaymakamlar Kararnamesi ile ilçemize atanan ve geçtiğimiz...
Başkan İhsan Koçgözlü’den Plaket
Tosya Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı İhsan Koçgözlü, kooperatif müdürü Nurbay Kırmızıtaş’a plaket verdi. 10 yıldır Tosya Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü...
Tosya Belediyesinden 4 Bin Ton Sıcak Asfalt
Tosya Belediyesi Menderes Caddesi’ni 4 bin ton sıcak asfaltla kaplayacak. Asfaltlama çalışmalarına devam eden Tosya Belediyesi Menderes Caddesinde sıcak asfalt...
Gazi Polis Memuruna Muhteşem Düğün
Beşiktaş- Bursaspor maçı sonrası Vodafone Arena yakınında meydana gelen patlamada yaralanarak Gazi olan Polis Memuru Muhammed Raşit Bursalı için muhteşem...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ