Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

MHP’den “Tosya İçin Bir Olduk” Sloganıyla İstişare Toplantısı

MHP’den “Tosya İçin Bir Olduk”  Sloganıyla İstişare Toplantısı
  • 08.03.2020
  • 1.291 kez okundu

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanlığı “Tosya İçin Bir Olduk”  sloganıyla istişare toplantısı düzenledi.

31 Mart seçimlerinin ardından Tosya’da yapılan hizmetleri anlatmak amacıyla MHP Kastamonu İl Teşkilatı tarafından siyaset,  sivil toplum, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla istişare toplantısı düzenledi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını MHP Tosya İlçe Başkanı Dündar Özurgancı yaptı.  Özurgancı konuşmasında; “Tosyalılar, hizmetin en güzeline layık, gece gündüz demeden en iyi şekilde çalışmaya çaba gösterdik. Tosya, deprem hattında yer alan ve riski yüksek olan bir yer. Bu anlamda da okullarımızda yapılan incelemeler sonucunda, 3 tane ilkokulumuz yıkıldı. Geçtiğimiz günlerde de kız meslek lisesi ve bir ilkokul için yıkım kararı alındı ve içi boşaltıldı. Bunların bünyesinde bulunan öğretmenevi, çıraklık eğitim merkezi dediğimiz bina da boşaltılmış durumda. Bu okullardan dördü, ilköğretim okulu olarak, faaliyet gösteriyordu. Tosya’da ciddi anlamda bir okul problemi var. Öğrenciler başka okullara yerleştirildi, sınıftaki sayı yükseldi, dolayısıyla insana yatırım dediğimiz konu ciddi anlamda bir problem haline geldi. Biz siyasi takibini yapıyoruz ve yapmaya devam ediyoruz. Bunun siyasi muhataplarının da konuyla ilgilenip, sorunun bir an önce giderilmesi gerekiyor.

2004 yılında, pirinç pazarı dediğimiz bölgede adliye sarayı yeri ayrılarak Adalet Bakanlığı’na verildi. 2010 yılında alan küçük gibi bir geri dönüş oldu ve metre kare yükseltildi. 20 yıldır Tosya’da bir adalet sarayımız yok. Maalesef konteynır gibi bir binada hizmet veriliyor. Kastamonu’nun en büyük ilçesi olan Tosya’ya yakışmıyor.

Son günlerde, cezaevimiz kapatıldı. Bu cezaevi için yer konusunda da çalışma yapıyoruz ve tekrardan açılma konusunda çaba gösteriyoruz” dedi.

İstişare toplantısında konuşan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil; “Bize bu güzel ilçeyi 5 yıl yönetme fırsatı verdiğiniz için Rabbime şükrediyor, vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Memlekete hizmet etmek, menfaat gözetmeden; Allah rızası için bu güzel şehre bir şeyler yapma fırsatı verildiği için çok bahtiyarız. Yaklaşık 11 ayı devirdik, taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. Şehrimizin sıkıntılarını bir bir çözmeye başladık. Her işe birden girişmeden, karmaşaya sebebiyet vermeden, sıkıntı ve problemleri halletmeye çalışıyoruz. Verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız. Bugünlerde üzerine çalıştığımız birkaç çalışmayı paylaşmak istiyoruz.

Yaklaşık 2 hafta önce 10 ay gibi kısa bir süre zarfı içerisinde Tosya Belediye Başkanlığı’na 6 tane hizmet aracını, bir lira kredi kullanmadan, öz kaynaklarımızla; memleketimizin hizmetine sunmayı başardık. Sadece 3 tane araca, aylık 26 bin lira kira ödemekte yılda 300 bin liraya yakın yapar. Yıllık kirası kadar tutmayan bir bedellle, bu araçları belediyemize aldık.

Belediyemizi alır almaz, gençlerimizin yozlaşmaması için Ramazan etkinlikleri düzenledik. Seçim meydanlarında ‘Bizim kadınlarımız üretkendir’ dedik. Bunların yolunu açmamız gerekiyordu. Geçen hafta kadınlarımızın derneğini oluşturduk, üretim malzemeleriyle ilgili çalışmaları yaptık. İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili de güzel haberler paylaşacağız.

Yine kültür merkezde, gençliğmizin ve çocuklarımızın hem ahlaki yönden, hem de örgün eğitimini daha kaliteli alabilmesi adına 100 tane öğrencimize, kurs veriyoruz. Bu kursları, Türkçe Matematik, İngilizce, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi olmak üzere toplamda 5 tane derste, 100 tane 7’nci ve 8’nci sınıf öğrencimize hizmet vermeye başladık.

Biz, 2 ayda bir esnaf odası başkanlarımızla, mahalle muhtarlarımızla, şehrin kanaat önderleriyle istişareler gerçekleştiriyoruz. Bugün Tosya’da unutulmaya yüz tutmuş, sanat olarak yaşam faaliyetini sürdürmeyecek duruma gelmiş halde olan, kese ve kuşak üretimi için yine Tosya Kültür Merkezi’mizde 5 tane dokuma tezgahı kurdurduk. Bilen kalmamış, bunun da kurslarını yakında açacağız ve üretilen malzemeleri de belediye aracılığıyla satacağız.

Şehrimizin en büyük, en sıkıntılı otopark problemini çözeceğiz demiştik. Bize gülmüşlerdi, nasıl yapacaksınız demişlerdi. Rabbim nasip kısmet ederse Mayıs ayının 15’ine kadar 300 araçlık otopark ihalesini yapmış ve firmaya teslim etmiş olacağız.

Ben annelerimize, kadınlarımıza çok değer veriyorum. Onların çocuklarını torunlarını daha güzel ahlaklı, maneviyatlarının daha fazla olabilmesi için kadınlarımıza bir söz vermiştim, sizleri Çanakkale’ye getireceğiz demiştim. Ramazan Ayı’ndan sonra Çanakkale turlarımız da başlıyor. Bize bunu yapamazsın diyenler, takip etmeye devam etsin” dedi.

Toplantıda konuşan MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın ise; “Devletimiz, çok badireli günler yaşıyor. Biz Kastamonu’da bir olduk temasını uygularken, bugün ne kadar doğru yaptığımızın kanıtını yaşayarak görüyoruz. Birliğe beraberliğe o kadar ihtiyaç var ki; bu cendereden başka türlü çıkamayız. Görmeyen gözler, duymayan kulaklar, bugün daha iyi anlıyor. Türk’ün Türk’ten başka dostu yok. Yedi düvele karşı, Türk devletinin mücadelesi devam ediyor. Dün İdlip’te ne işimiz var ve bugün ateşkes yapılınca; neden savaşmıyoruz diyenleri hafızanızdan asla çıkarmayın. Bu Cumhuriyet Halk Partisi, İdlip’te ne işimiz var diyor. Biz iktidara geleceğiz, Şehitler Tepesi boş kalacak diyor. Bunu Türk milleti unutmayacaktır.

Terör örgütünün alt ağzı olan HDP Milletvekilleriyle, Kastamonu’da 24 Haziran’da oynayaşacaksınız. Orada strateji belirleyeceksiniz, ondan sonra da Devlet Bahçeli’ye devlet adamlığı dersi vereceksiniz. Hadi oradan. Terbiye sınırlarını aşmayacaksın. HDP’yle nasıl oynaştığını biliyoruz. Bu milletin değerlerine nasıl küfrettiğini biliyoruz. İl başkanı, il başkanlığı yapacak. Bir numaraları da yok. Yüksel Aydın üzerinden Kastamonu’da siyaset yürüyeceksiniz. Bu can bu tende olduğu sürece size müsaade eden ahlaksızdır.

Biz ayırmadan yöneteceğiz dedik ve böyle de yapıyoruz. Tosya’ya hizmet edeceğiz. Bu programlardan rahatsız, seçim yok diyorlar. Evet yok, ama biz vatandaşımıza söz verdik. Her daim yanınızda olacağız, sıkıntılarınızı ortaya koyacağız dedik. Alışkanları seçimden seçime vatandaşa gidip, oy istemek. Nasıl olacak bu iş. Sen 5 sene dert dinlemeyeceksin. Seçim zamanı gidip vatandaşa kendini anlatacaksın. Bize oy versin vermesin, kimseyi ayırmadan hizmet etmeye devam ediyoruz.

Sayın Genel Başkanımızın ifadelerinden yola çıkıyoruz. Genel Başkanımız diyor ki benim gecem de gündüzüm de Türkiye diyor. Böyle bir siyasi hareketin mensubuyuz biz. Dolayısıyla Tosya’da az önce belediye başkanımız da söyledi. Ne ifade ettiysek sırasıyla her birini eksiksiz yapılacağından emin olun.  Tamam seçim bitti önceden ne söylendiyse söylendi söylediklerimiz doğruymuş ki bize inanmış Tosya Belediyesini teslim etmişsiniz. Şundan emin olun, bütün belediyelerimiz için geçerli. Seçimler öncesi ne dediysek o. Her verdiğimiz sözün zerresinin arkasındayız.

Tosya’da, ne söz verdiysek, sırasıyla her birinin eksiksiz yapılacağından emin olun. Bir ilçede yatırımın yapılabilmesi için insanların inanması lazım. Tosya’da huzur olduğunu biliyorum. Belediye başkanınız istişareyi elden bırakmıyor. Bütün belediyelerimizde seçim öncesi ne dediysek o. Verdiğimiz sözün arkasındayız.  Bir iki tane ilçe var. Çalışanlarla uğraşılıyor. O da ekmeği aşı için uğraşıyor. İşten çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. İnsanları ayırarak, kutuplaştırarak yapacağın siyaset ayaklarınıza dolaşır.

Konteynırda adliye olur mu? Bunun için bütün siyasi partiler birlikte hareket etmeli. 40 bin nüfuslu bir şehir Tosya. Bir olmaktan kastımız bu. Bu Tosya’nın bütününe hizmet olacak. Adalet sarayı bütün insanımıza lazım.  Böyle olursa, hizmetler; daha öncelikle hale gelir.

En büyük sorunumuz hastaneydi. Bana neden basın üzerinden konuşuyorsun diyorlar. Çünkü duymuyorlar. Şükürler olsun, afilasyon süreci sona erdi. Kastamonu Devlet Hastanesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi olma yolunda son noktaya geldi. Bizim söylediğimiz her şey, Kastamonu’muz için.  31 Mart’ta siyaset bitti. Günü gelince yine yaparız.  Kastamonu’da, yakaladığımız zirveyi kıskanan, içimizde ihanete teşebbüs eden tipler var. Bütün teşkilat yöneticilerine söylüyorum, hepsini de tek tek biliyorum. Bu başarıyı içeriden hainlik  yapanların elini de kırarız, dilini de keseriz, bu böyle bilinsin. Siz ne istiyorsunuz? Niye bu toplantıdan rahatsızlık duyuyorsunuz, niye yoksunuz burada. Bizi satan bir alçağın bize yaşattığını 31 Mart’ta geri aldık. Niye yoksunuz burada? Bu huzur sizi niye rahatsız ediyor. Özellikle teşkilat konusunda, liderimizin verdiği yetkiyle buradayız. Huzuru bozdurmayacağız. Tosya’da kolay mı oldu zannediyorsunuz bu iş?  Bundan sonra daha da sık beraber olacağız.

Kastamonu İl Başkanlığımıza yaklaşık 280 metrekare alanı olan binamıza da Haziran ayı itibariyle inşallah taşınırız” diye konuştu.

Kastamonu’nun Pekin’i Tosya emsal olur mu?
Covid 19 Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen dünyayı sarsan bir hastalık. İlk görüldüğü yer Çin olmakla birlikte...
Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’ Basın Açıklaması
Gazeteci İzzet Sarı’nın 22 Mayıs Cuma günü Başkent Postası isimli gazetede yayınlanan “Kastamonu’nun Vuhan’ı Tosya” başlıklı yazının ardından sosyal medyada...
Tosya Marangozlar Odasından Basın Açıklaması
Tosya Marangozlar Odası İzzet Sarı’ya yazdığı köşe yazısına yaptığı basın açıklaması ile tepki gösterdi. Tosya Marangozlar Odası tarafından yapılan basın...
Tosya Genç İşadamları Derneği’nden Basın Açıklaması
Tosya Genç İşadamları Derneği –TOSGİAD İzzet Sarı’ya yazdığı köşe yazısına yaptığı basın açıklaması ile tepki gösterdi. TOSGİAD tarafından yapılan basın...
Tosya’da İftar Vakti Kaza, Lüks Jeep İkiye Ayrıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde iftar vakti meydana gelen trafik kazanda ikiye bölünen lüks jeepte 2 kişi hayatını kaybederken 1 kişi de...
Kısıtlama Öncesi Jandarmadan Üst Düzey Tedbir
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Jandarma ekipleri tedbirleri üst düzeye çıkardı. Korona virüs tedbirleri kapsamında Ramazan...
Vali Karadeniz’den Tosya İlçesine Kritik Ziyaret
Korana virüs covid 19 salgın hastalığı kapsamında Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Tosya ilçesine kritik bir ziyaret gerçekleştirdi. Tosya ilçesinde bir...
Tosya’da Cadde ve Sokaklarda Maske Denetimi
Kastamonu Tosya ilçesinde korona virüs tedbirleri kapsamında maske denetimleri yapılıyor. Korona virüs covid19 salgın hastalığına karşı halkın sağlığını korumak amacıyla...
Kaymakam Deniz Pişkin: “230 işçinin korona taraması yapıldı”
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, korona virüs vakalarının görülmesi üzerine tekstil fabrikasında üretimin 15 gün durdurulduğunu belirterek, 230 çalışana da test...
Meteoroloji’den Fırtına Uyarısı
Meteoroloji Samsun Bölge Müdürlüğü Kastamonu ve Sinop çevresinde kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına beklendiği uyarısında bulundu. Meteoroloji’den yapılan açıklamada;...
Tekstil fabrikasında işçiler peş peşe rahatsızlanınca fabrika üretimi durdurdu
Bir tekstil fabrikasında çalışan işçiler, peş peşe rahatsızlanıp hastaneye müracaat etmeleri sonucunda fabrika üretimi 15 gün süreliğine durdurdu. İşçilerin birkaçında...
Belediye Ekipleri Dezenfektasyon ve İlaçlama Çalışmalarına Devam Ediyor
Tosya Belediyesi koronavirüs salgını kapsamında ilçemizde dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürürken bir yandan da kamuya açık alanlarda larva ilaçlaması gerçekleştiriyor. Çevre Koruma...
Tosya’da Perşembe Gününe Özel Alışveriş İzni
Korona virüs covid19 salgın hastalığına karşı kısıtlamanın deva ettiği Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bayram öncesi özel alışveriş izni verildi. Covid19 salgın...
Tosya’da Traktör Kazası
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Dağçatağı Köyünde meydana gelen traktör kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre ilçe merkezine 20 km...
Tosya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneğinden Kız İmam Hatip Lisesine Ziyaret
Tosya Kız İmam Hatip Lisesini ziyaret eden Tosya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği yöneticileri ziyaretin ardından basın açıklaması yaptı. Açıklamayı...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ