Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları
  • 15.05.2015
  • 1.092 kez okundu

Miraç Kandili Mesajları

Kastamonu AK Parti Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen’in Mirac Kandil Mesajı

Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indiriliş sürecinde, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) hayatında özel bir yeri olan Mirac hadisesi, Recep Ayı’nın 27. gecesi Mescid-i Haram’dan, Mescid-i Aksa’ya oradan da semaya, ilahi huzura yaptığı yolculuğa denir ve insanın manevi yücelişini sembolize eden mucizevi bir olaydır.

Müminler için Mirac sayılan, beş vakit namazın bu gecede farz kılınmıştır. İçinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Mirac kandilini bir kez daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek aylar içerisindeki bu müstesna gecede, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalıyız. Ailemizin, akrabalarımızın ve komşularımızın gönüllerini almaya, dualarımızla dünya üzerinde sıkıntı yaşayan kardeşlerimizin manevi olarak da olsa yanında olmaya çalışalım. Miraç bir yükseliştir. Göklere olduğu kadar, insanın kendi semasına, yani kalbine ve iç dünyasına doğru da yapması gereken bir yolculuktur. Bu mübarek gecede peygamberimizin yaşadığı olaylar, tüm insanlık için büyük müjdeler içermektedir. Her zamankinden daha fazla sevgi, huzur ve barışa ihtiyacı olan insanlığın tekrar kurtuluşuna vesile olması için bu geceyi bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Mirac hadisesi, ilahi rahmet ve huzura erişme yolunun kalp ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere uygun yaşamaktan geçtiğini bildirmektedir. Bu mübarek gecede yapılacak samimi dua ve yakarışların İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna, şiddet ve terörün, acı ve gözyaşlarının dinmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin ve Müslümanların Mirac kandilini kutlarım.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ın Miraç Kandili Mesajı

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin Cenab-ı Hakkın huzuruna kabul edildiği, Recep Ayının 27. gecesi olan Miraç Kandili insanlığa müjdelerle gelmiştir. Allah’a şirk koşmayanların cennetle müjdelendiği, BakaraSuresi’nin son iki ayetinin gönderildiği ve beş vakit namazın farz olunduğu bu gece ilahi rahmetler, hikmetler ve lütuflarla doludur.

Bu duygu ve düşüncelerleiç dünyamızdaki arınmaya vesile olacak Miraç Kandilinizi kutluyor, kandilin Üniversitemize, vilayetimize, ülkemize, milletimize ve bütün İslam âlemine huzur, sıhhat, birlik ve hidayet getirmesini temenni ediyorum.

 

 

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar’ın

Miraç Kandili Kutlama Mesajı

 

Manevi ikram, ihsan ve müjdelerle dolu muazzam bir yolculuğun gönülleri, kalpleri ve insanlığın sönmeye yüz tutmuş umutlarını aydınlatan, manen yücelmenin, bedenen en yükseğe erişmenin, böylelikle ilahi lütuf ve ihsanla mükâfatlandırılmanın mucizevi hali, yükselişin, buluşmanın, nur ve rahmet deryasında doğuşun ve âlemleri kavrayan kutlu doğruluşun ulvi serüveni olan; Peygamber Efendimiz ‘in (S.A.V)  Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya vasıl olmasını duayla idrak ediyoruz.

 

İlahi lütuf ve ihsanla dolu olan bu mübarek geceyi erişmenin sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

 

Peygamber Efendimiz ‘in (S.A.V), bir gece Mescid-i Aksâ’ya, oradan da semaya yaptığı hikmet dolu manevi yolculuk, biz Müslümanlar içinde Yüce Allah’a ve O’nun Resulü Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (S.A.V.) sonsuz bir aşk ile derinden bağlılığı pekiştiren ulvi bir hadisedir.

 

Miraç; tefrikaya karşı birliğin,  bozgunculuğa karşı beraberliğin, nefrete karşı bağışlamanın, iftiraya karşı izzetin, günah ve şirke karşı kerem ve kudretin yüce yolculuğudur.

 

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) Miraç’a çıkarak Yüce Allah’ın huzuruna kabulü O’nun yaratılmışlar arasında en üst derecede oluşunun da bir ispatıdır. Miraç Kandili, Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanacak işler yapmamız, manevi dünyamızda kendimizi sorgulamamız, bizim ve bütün insanlığın kurtuluşu için dua ve niyazda bulunmamız için güzel bir fırsattır.

 

Zamanlar üstü bu aziz yolculuk manevi hayatımızda, ruh derinliklerimizde her zaman, hürmet ve hayranlıkla; dualar ve tekbirlerle idrak edilecektir.

 

Bu vesile ile bütün hemşerilerimin ve aziz milletimizin Miraç kandilini tebrik ediyorum.

 

Yüce Allah’tan bütün hemşerilerimi ve aziz milletimizi her türlü kaza ve belalardan esirgemesini niyaz ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum

 

Başkan Şahin’in Miraç Kandili Mesajı

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm İslam âleminin kandilini kutladı.
Başkan Şahin’in mesajı şu şekilde; “Miraç, Allah’ın Peygamberimizden başka hiç kimseye sunmadığı ilahî bir ihsandır. Birçok şan ve şereflerle dolu olan Miraç mucizesi, biz Müslümanlar için de ilahî rahmetler ve lütuflarla dolu bir gecedir. Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç; başta Peygamberimiz olmak üzere her Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme demektir. Bu anlamlı geceler, maddi ve manevi kirlerden arınma, üstümüze düşen sorumlulukları yeniden gözden geçirmek ve kendimizi sorgulamak için önemli bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandil’inin; sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennisiyle, başta Tosyalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Kandil’ini tebrik eder, saygılar sunarım.”

 

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Adayı Zafer Nalbantoğlu’nun Miraç Kandili Mesajı 

Ak Parti Tosya Millet Vekili Adayı Zafer Nalbantoğlu Miraç Kandili nedeniyle bir Mesaj yayınladı

İnsanlığın  kurtuluşu için gönderilmiş olan Hz Muahmmed’in (SAV) semaya, semaya  yaptırılan mukaddes ve manevi  bir yolculuk olduğunu ifade etti. Bu yolculuk, Mescid-i Haram’dan başlayıp Mescid-i Aksa’ya ve oradan da yüce yaratıcıya doğru yapılan kutsal bir yolculuktur. Miraç, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir. Resulullah Aleyhisselam ın şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir ilahi ufuktur. Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günler, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin, düşmanlıktan arındırarak, bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza neden olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Bazı farklılıkları bahane ederek araya mesafe koyan bütün anlayışlara en güzel cevabı böylesine mübarek gecelerin feyzi, bereketi ve kaynaştırıcı özelliği veriyor.bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızda ki çekişmeleri

Kırgınlıkları  bertaraf ederek elimizi gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına ,kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine ,insan ahlakı ve meziyetlerinin yeşermesine gayret göstermeliyiz bu mübarek gecenin  ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisi ile tüm İslam aleminin  miraç kandilini  kutları m’ dedi.

 

AK Parti İlçe Başkanı Metin Ekşi’nin  Miraç Kandili  Mesajı

AK Parti İlçe Başkanı Metin Ekşi  yayınladığı Mesajdığı mesajda  tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutladı.

Kandil gecelerinin manevi ikliminin en güzel  yaşandığı geceler olduğuna vurgu yapan Ekşi. ‘Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) insanlık adına Alemlerin Rabbiyle buluştuğu ve insanlığın kurtuluşu için çeşitli müjdelerle geri döndüğü ‘Miraç Kandili’ne erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız

Mübarek gün ve gecelerin insanların kendilerini sorgulamaları için bir fırsat olduğunu belirten  Başkan Ekşi  Bütün mübarek gün ve gecelerimiz gibi Miraç hadisesi de; İlahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğinin mutlak habercisidir. Şüphesiz manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler; bizlere bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunmaktadır.

Feyiz ve bereketin çoştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç kandilinin sevgi  kardeşlik ve  bariş duygularını kuvvetlendirmesini ,ülkemizin ve insanlık alemine mutluluk huzur barış temennimizdir dedi.

 Bu duygular içerisinde, başta TOSYALI hemşerilerimin  ve tüm İslam Aleminin Miraç kandilini tebrik ediyorum.

 

 

 

Yaşam Kozmetik Dualarla Hizmete Girdi
İlçemiz girişimcilerinden Yaşar Uzunhasanoğlu tarafından açılan Yaşam Kozmetik dualarla hizmete açıldı. Cuma namazından sonra yapılan açılışa Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye...
Tosya Kaymakamına Veda Ziyareti
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde emekli olan vergi dairesi müdürü ilçe kaymakamına veda ziyaretinde bulundu. Tosya ilçesinde Vergi Dairesi Müdürü olarak görev...
Tosya’da TARSİM Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde TARSİM Tarım Sigortaları bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bahar mevsimiyle birlikte ekim mevsiminin yaklaşması nedeniyle pirinciyle ünlü Tosya ilçesinde...
Ülkü Ocağı Mevlid-i Şerif Okuttu
Tosya Ülkü Ocağı çığ felaketinde şehit olan Ufuk Deniz ve Uğur Karahaydar için mevlit programı düzenledi. Geçtiğimiz günlerde Van ilinde...
Dualarla Son Yolculuklarına Uğurlandılar
Vefat eden Yılmaz Çeltikçi ve Hacı Muazzez Yünlü dualarla son yolculuğuna uğurlandı. İlçemiz Gökçeöz Köyü sakinlerinden Mehmet Çeltikçi’nin oğlu, Adem...
Vergi Dairesi Müdüründen Gazetemize Veda Ziyareti
Emekli olan Tosya Vergi Dairesi Müdürü Yüksel Yormaz veda ziyaretlerine başladı. İlçemizde Vergi Dairesi Müdürü olarak görev yapan Yüksel Yormaz...
Ak Parti Tosya Teşkilatından TBMM Ziyareti
Ak Parti Tosya İlçe Teşkilatı yeni yönetimi Türkiye Büyük Millet Meclisinde ziyaretlerde bulundu. Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor...
Kadın Emeği Tosya’ya Güç Katacak
Tosya Belediyesi ve Üreten Eller Derneği tarafından ilçenin ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasına yönelik hazırlanan yeni bir proje daha hayat...
Tosyalı Esnaflar Kuşlara Yem Bıraktı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde kar yağışı nedeniyle yem bulmakta güçlük çeken kuşlara esnaflar yem bıraktı. Geçtiğimiz hafta sonu başlayan ve aralıklarla...
Tosya D-100 Karayolunda zincirleme kaza
Kastamonu’nun Tosya ilçesi D-100 Karayolunda meydana gelen zincirleme trafik kazasında 3 araçta maddi hasar oluştu. Edinilen bilgiye göre; İstanbul’dan Samsun’a...
Tosya’da okullar 1 gün tatil
Kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle Kastamonu’nun Tosya ilçesinde eğitime 1 gün ara verildi. Tosya ilçesinde gece boyu etkili olan...
Tosya’da taşımalı eğitime 1 gün ara
Kar yağışı ve buzlanma riski nedeniyle Kastamonu’nun Tosya ilçesinde taşımalı eğitime 1 gün ara verildi. Tosya ilçesinde hafta sonu etkili...
Uğur Karahaydar Son Yolculuğuna Uğurlandı
İlçemiz sigortacı esnafından Uğur Karahaydar vefat etti. İlçemiz Dilküşa Mahallesi sakinlerinden Hasan Karahaydar’ın oğlu, marangoz esnaflarından Şakir ve Mustafa Afat’ın...
Başkan Kavaklıgil, hurda esnafı ile bir araya geldi
Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil metal sanayi sitesinde hurda işletmeciliği yapan esnaflarla bir araya geldi. İlçeye daha iyi hizmet verebilmek için...
Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Tosya’da Konferans Verdi
MHP Genel Başkan Baş Danışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy, ilçemizde “Aileden Devlete” konulu konferans verdi. Konferans vermek için Tosya’ya gelen...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ