Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 5,68 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,31

Miraç Kandili Mesajları

Miraç Kandili Mesajları
  • 15.05.2015
  • 903 kez okundu

Miraç Kandili Mesajları

Kastamonu AK Parti Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen’in Mirac Kandil Mesajı

Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indiriliş sürecinde, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) hayatında özel bir yeri olan Mirac hadisesi, Recep Ayı’nın 27. gecesi Mescid-i Haram’dan, Mescid-i Aksa’ya oradan da semaya, ilahi huzura yaptığı yolculuğa denir ve insanın manevi yücelişini sembolize eden mucizevi bir olaydır.

Müminler için Mirac sayılan, beş vakit namazın bu gecede farz kılınmıştır. İçinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Mirac kandilini bir kez daha karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek aylar içerisindeki bu müstesna gecede, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) Kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye çalışmalıyız. Ailemizin, akrabalarımızın ve komşularımızın gönüllerini almaya, dualarımızla dünya üzerinde sıkıntı yaşayan kardeşlerimizin manevi olarak da olsa yanında olmaya çalışalım. Miraç bir yükseliştir. Göklere olduğu kadar, insanın kendi semasına, yani kalbine ve iç dünyasına doğru da yapması gereken bir yolculuktur. Bu mübarek gecede peygamberimizin yaşadığı olaylar, tüm insanlık için büyük müjdeler içermektedir. Her zamankinden daha fazla sevgi, huzur ve barışa ihtiyacı olan insanlığın tekrar kurtuluşuna vesile olması için bu geceyi bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Mirac hadisesi, ilahi rahmet ve huzura erişme yolunun kalp ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere uygun yaşamaktan geçtiğini bildirmektedir. Bu mübarek gecede yapılacak samimi dua ve yakarışların İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve mutluluğuna, şiddet ve terörün, acı ve gözyaşlarının dinmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin ve Müslümanların Mirac kandilini kutlarım.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ın Miraç Kandili Mesajı

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin Cenab-ı Hakkın huzuruna kabul edildiği, Recep Ayının 27. gecesi olan Miraç Kandili insanlığa müjdelerle gelmiştir. Allah’a şirk koşmayanların cennetle müjdelendiği, BakaraSuresi’nin son iki ayetinin gönderildiği ve beş vakit namazın farz olunduğu bu gece ilahi rahmetler, hikmetler ve lütuflarla doludur.

Bu duygu ve düşüncelerleiç dünyamızdaki arınmaya vesile olacak Miraç Kandilinizi kutluyor, kandilin Üniversitemize, vilayetimize, ülkemize, milletimize ve bütün İslam âlemine huzur, sıhhat, birlik ve hidayet getirmesini temenni ediyorum.

 

 

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar’ın

Miraç Kandili Kutlama Mesajı

 

Manevi ikram, ihsan ve müjdelerle dolu muazzam bir yolculuğun gönülleri, kalpleri ve insanlığın sönmeye yüz tutmuş umutlarını aydınlatan, manen yücelmenin, bedenen en yükseğe erişmenin, böylelikle ilahi lütuf ve ihsanla mükâfatlandırılmanın mucizevi hali, yükselişin, buluşmanın, nur ve rahmet deryasında doğuşun ve âlemleri kavrayan kutlu doğruluşun ulvi serüveni olan; Peygamber Efendimiz ‘in (S.A.V)  Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya vasıl olmasını duayla idrak ediyoruz.

 

İlahi lütuf ve ihsanla dolu olan bu mübarek geceyi erişmenin sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

 

Peygamber Efendimiz ‘in (S.A.V), bir gece Mescid-i Aksâ’ya, oradan da semaya yaptığı hikmet dolu manevi yolculuk, biz Müslümanlar içinde Yüce Allah’a ve O’nun Resulü Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (S.A.V.) sonsuz bir aşk ile derinden bağlılığı pekiştiren ulvi bir hadisedir.

 

Miraç; tefrikaya karşı birliğin,  bozgunculuğa karşı beraberliğin, nefrete karşı bağışlamanın, iftiraya karşı izzetin, günah ve şirke karşı kerem ve kudretin yüce yolculuğudur.

 

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) Miraç’a çıkarak Yüce Allah’ın huzuruna kabulü O’nun yaratılmışlar arasında en üst derecede oluşunun da bir ispatıdır. Miraç Kandili, Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanacak işler yapmamız, manevi dünyamızda kendimizi sorgulamamız, bizim ve bütün insanlığın kurtuluşu için dua ve niyazda bulunmamız için güzel bir fırsattır.

 

Zamanlar üstü bu aziz yolculuk manevi hayatımızda, ruh derinliklerimizde her zaman, hürmet ve hayranlıkla; dualar ve tekbirlerle idrak edilecektir.

 

Bu vesile ile bütün hemşerilerimin ve aziz milletimizin Miraç kandilini tebrik ediyorum.

 

Yüce Allah’tan bütün hemşerilerimi ve aziz milletimizi her türlü kaza ve belalardan esirgemesini niyaz ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum

 

Başkan Şahin’in Miraç Kandili Mesajı

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm İslam âleminin kandilini kutladı.
Başkan Şahin’in mesajı şu şekilde; “Miraç, Allah’ın Peygamberimizden başka hiç kimseye sunmadığı ilahî bir ihsandır. Birçok şan ve şereflerle dolu olan Miraç mucizesi, biz Müslümanlar için de ilahî rahmetler ve lütuflarla dolu bir gecedir. Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç; başta Peygamberimiz olmak üzere her Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun katında yücelme ve yükselme demektir. Bu anlamlı geceler, maddi ve manevi kirlerden arınma, üstümüze düşen sorumlulukları yeniden gözden geçirmek ve kendimizi sorgulamak için önemli bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandil’inin; sevgi, kardeşlik ve barış duygularını kuvvetlendirmesini, ülkemiz ve tüm insanlık alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennisiyle, başta Tosyalı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Miraç Kandil’ini tebrik eder, saygılar sunarım.”

 

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Adayı Zafer Nalbantoğlu’nun Miraç Kandili Mesajı 

Ak Parti Tosya Millet Vekili Adayı Zafer Nalbantoğlu Miraç Kandili nedeniyle bir Mesaj yayınladı

İnsanlığın  kurtuluşu için gönderilmiş olan Hz Muahmmed’in (SAV) semaya, semaya  yaptırılan mukaddes ve manevi  bir yolculuk olduğunu ifade etti. Bu yolculuk, Mescid-i Haram’dan başlayıp Mescid-i Aksa’ya ve oradan da yüce yaratıcıya doğru yapılan kutsal bir yolculuktur. Miraç, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye yükseliştir. Resulullah Aleyhisselam ın şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir ilahi ufuktur. Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günler, ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin, düşmanlıktan arındırarak, bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza neden olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Bazı farklılıkları bahane ederek araya mesafe koyan bütün anlayışlara en güzel cevabı böylesine mübarek gecelerin feyzi, bereketi ve kaynaştırıcı özelliği veriyor.bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızda ki çekişmeleri

Kırgınlıkları  bertaraf ederek elimizi gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı yüce dinimizin bizden istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına ,kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine ,insan ahlakı ve meziyetlerinin yeşermesine gayret göstermeliyiz bu mübarek gecenin  ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisi ile tüm İslam aleminin  miraç kandilini  kutları m’ dedi.

 

AK Parti İlçe Başkanı Metin Ekşi’nin  Miraç Kandili  Mesajı

AK Parti İlçe Başkanı Metin Ekşi  yayınladığı Mesajdığı mesajda  tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutladı.

Kandil gecelerinin manevi ikliminin en güzel  yaşandığı geceler olduğuna vurgu yapan Ekşi. ‘Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) insanlık adına Alemlerin Rabbiyle buluştuğu ve insanlığın kurtuluşu için çeşitli müjdelerle geri döndüğü ‘Miraç Kandili’ne erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız

Mübarek gün ve gecelerin insanların kendilerini sorgulamaları için bir fırsat olduğunu belirten  Başkan Ekşi  Bütün mübarek gün ve gecelerimiz gibi Miraç hadisesi de; İlahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğinin mutlak habercisidir. Şüphesiz manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler; bizlere bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunmaktadır.

Feyiz ve bereketin çoştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç kandilinin sevgi  kardeşlik ve  bariş duygularını kuvvetlendirmesini ,ülkemizin ve insanlık alemine mutluluk huzur barış temennimizdir dedi.

 Bu duygular içerisinde, başta TOSYALI hemşerilerimin  ve tüm İslam Aleminin Miraç kandilini tebrik ediyorum.

 

 

 

Coğrafi Ürünler Zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tosya Pirinci Hediyesi
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yetişen lezzetiyle ünlü Tosya Pirinci Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan’a hediye edildi. 19-21 Eylül 2019 tarihlerinde...
Sancaktepe Belediye Başkanından Tosya Standına Ziyaret
İstanbul Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü Tosya Stantlarını ziyaret etti. 18-22 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Maltepe’de düzenlenen 13. Kastamonu...
13.Kastamonu Tanıtım Günleri Başladı
Bu yıl 18-22 Eylül 2019 tarihleri arasında İstanbul Maltepe Etkinlik Alanında düzenlenen 13. Kastamonu Tanıtım Günleri yapılan açılışla start aldı....
Tosya Pirinci ve Tosya Bıçkısı Coğrafi İşaretler Zirvesinde
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yetiştirilen ve üretilen yöresel ürünler Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde yerini aldı. 19-21 Eylül tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen...
Tosya Ülkü Ocağından Tiyatro Gösterisi
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından tiyatro gösterisi düzenlendi. Tosya Şehit Ömer Halis Demir Kültür Merkezinde, Ülkü Ocakları...
Tosya Kaymakamından Gaziler Onuruna kahvaltı
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Gaziler onuruna kahvaltı programı düzenledi. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Gaziler onuruna düzenlediği kahvaltı programında Gaziler...
Tosya’da 19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü ilçemizde de törenle kutlandı. Tören saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Kaymakamlık,...
Tosya’da Pirinç Hasadı Başladı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde lezzeti dünyaca bilinen Tosya Pirincinde hasat başladı. Devrez Çayı Vadisi’nde üretilen ve ilçenin olmazsa olmaz tarım ürünlerinden...
Tosya’da öğrenci yurtları güvenliği toplantısı yapıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde öğrenci yurtları güvenliği toplantısı yapıldı. İlçe Asayiş ve Güvenlik Koordinasyon Merkezi Kaymakam Deniz Pişkin’in başkanlığında; Tosya Meslek...
Kaymakam Deniz Pişkin, Grassroots-C Lisans Antrenör Kursunu Ziyaret Etti
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) işbirliğiyle, “ Grassroots-C Lisans Antrenör Kursu” açıldı....
Bakanlıktan Tosya’da kütüphane incelemesi
Tosya Kaymakamlığı tarafından yapılan talep sonrasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ekipleri, Tosya İlçe Halk Kütüphanesinde...
Tosya Ülkü Ocağından 5bin Kişiye Aşure İkramı
Tosya Ülkü Ocağı Cumhuriyet Meydanında 5bin kişiye aşure ikram etti. Muharrem ayı geleneğini bozmayan Tosya Ülkü Ocağı Cumhuriyet Meydanında kurduğu...
TFF Grassroots-C Antrenörlük Kursu başlıyor
TFF’ye başvuru yapan ve uygun görülen adaylara TFF Grassroots-C Antrenörlük Kursu başlıyor. TFF-TÜFAD işbirliğinde düzenlenen ve Tosya Spor Camiasından Antrenör Serkan...
Kaymakam Pişkin’e sosyal hizmet ödülü
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ulusal olarak yayın yapan By Protokol Dergisi’nin düzenlediği Gümüş Kariyer Ödülleri Gecesi’nde “Sosyal Hizmet Ödülü”ne layık...
İşadamı Hacı Faruk Yılmazbilen Son Yolculuğuna Uğurlandı
İstanbul’da vefat eden ilçemizin sevilen hayırsever işadamı  Hacı Faruk Yılmazbilen dualarla son yolculuğuna uğurlandı. İlçemiz işadamlarından Hüseyin ve Mehmet Yılmazbilen’in...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ