Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 8,61 / Satış: 8,64
€ EURO → Alış: 10,28 / Satış: 10,32

Öğretmenler Günü kutlama mesajı

Öğretmenler Günü kutlama mesajı
  • 24.11.2014
  • 1.551 kez okundu

Vali Şehmus Günaydın’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Başöğretmenliği

unvanının kabul edildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK “Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz  Olacaktır” sözüyle öğretmenlerin ve bireylerin geleceğe hazırlanması misyonunun önemini en güzel şekilde vurgulamıştır.

 

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerindendir.

 

Cumhuriyetimizin erdemini öğreten, milletçe çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerini vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için çok önemli bir görev yürütmektedirler.

 

 

İlim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakârlığa katlanan Öğretmenler, toplumun tüm bireylerine yol gösteren birer rehberdir, ayrıca her çeşit mesleğin bireylere kazandırılması da öğretmenlerin çalışması sonucudur.

 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, güzel Ülkemizin aydınlık nesillerini yetiştirmek amacıyla çalışan değerli öğretmenlerimizin gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.                                                                      

                                                                                              Şehmus  GÜNAYDIN

Vali

 

 

Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan GÜLŞEN’in                 

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Öğretmenler, tarih boyunca bilginin, medeniyetin, kardeşliğin, barışın ve demokrasinin öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insan olmuşlardır.

Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerimizdir.

Öğretmenlerimiz, ülkemizde en zor şartlarda dahi geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın eğitiminin yanı sıra, Anadolu’nun en ücra köşesindeki insanlarımıza ulaşarak, fedakârlığın en büyüğünü göstermişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kıymetli varlığımız olan siz değerli öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mustafa GökhanGülşen

KastamonuMilletvekili 

 

 

Kastamonu Milletvekili Emin Çınar’ın

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 

Türk milletinin geleceğini hazırlayan ve şekillendiren, çağdaş, müreffeh, bilimde ve teknolojide öncü, bölgesinde ve dünyada lider Türkiye’yi oluşturacak olan, bilgili, kültürlü, ilimde ve irfanda ileride, üstün ahlak ve fazilete sahip, ülkesini ve milletini her şeyden çok seven, nesilleri yetiştiren, emanet ettiğimiz çocuklarımızı eğiten ve geliştiren, analitik düşünme ve bakış açısını kazandıran değerli öğretmenlerimizi “öğretmenler gününde” bir kez daha anmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

 

Bizlerin en önemli vazifelerinden biri çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, milli ve manevi değerleri benimseyip özümsemiş, demokrasi kültürünü kavramış, ahlak ve fazilette üstün donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmektir. Bu konuda en önemli görevi yapan, üzerlerine düşen vazifeyi fedakârca yerine getiren öğretmenlerimizdir.

 

Onlar, vatanımızın her yöresinde, her türlü imkânsızlığa ve zorluğa rağmen idealist bir ruhla hizmet etmekte, devletimizin gülen yüzlerinden birisi olarak tüm vatandaşlarımıza ayrım gözetmeksizin yeni ufuklar açmak için gayret göstermektedir.

 

Öğretmenlerimiz kısıtlı imkânlarla yaptıkları bu görevden dolayı en büyük takdir ve övgüyü hak etmektedirler.

 

Nesillerimizin en iyi şekilde yetiştirilmesi için her türlü donanımı ve imkânı sağlamak, öğretmenlerimizin maddi eksikliklerini tamamlayarak imkânlarını artırmak devletimizin birinci vazifesi olmalıdır.

 

Bir an önce öğretmenlerimizin içinde bulunduğu maddi sorunlar, eğitim ve öğretimin araç, gereç eksikliğiyle; fiziki imkânsızlığın en iyi biçimde çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

 

Toplumun yol göstericisi, aydınlığın simgesi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, hak ettikleri yaşam şartlarına ulaşmaları en büyük temennimizdir. Bu konuda hükümetin üzerine düşen vazifeyi yerine getirmesi ve öğretmenlerimizin maddi ve manevi tüm sorunlarını ivedilikle çözüme kavuşturması gerekmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, örnek davranışlarıyla bilgi pınarlarından içirdikleri öğrencilerinin zihniyetinin ve kişiliğinin oluşmasını temin eden, gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin öğretmenler günün en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

EMİN ÇINAR

MHP KASTAMONU MİLLETVEKİLİ

 

 

Rektör Aydın’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın 24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Rektör Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Geleceğin yetişkinlerinin topluma faydalı fertler olarak yetiştirilmesinde öğretmenlerimizin emekleri büyük önem arz eder. Onlar, ülkemizdeki insan kaynaklarının en iyi şekilde kullanılabilmesi için bin bir zorluk ve fedakârlık içerisinde; kalkınmanın, ilerlemenin, ilmin ve medeniyetin ışığını yaymaya gayret gösterirler. Milli birlik ve bütünlüğümüzün tesisinde önemli bir yeri olan ve insan mühendisi olarak da adlandırabileceğimiz öğretmenlerimiz, aynı zamanda çocuklarımızın ve gençlerimizin ahlaki erdem ve insani değerlere ulaşması konusunda da çok önemli vazifeler üstlenmişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anarken;gelişen yöntem, bilgi ve teknolojileritakip etmek suretiyle,bugünün talebelerini muasır medeniyetler seviyesindeyetiştirmeye gayret gösterenbütün öğretim elemanlarımızın, öğretmen adayı gençlerimizin ve öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılar diliyorum.”

 

 

 

Başkan Kazım Şahin’in Öğretmenler Günü Mesajı

 

Her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir öğretmenlik. Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğunun bilinciyle mum gibi erirken etrafına ışık saçması, karanlık cehaleti aydınlatmasıdır öğretmenlik. İnsandan başlayarak toplumu, hayatı ve dünyayı değiştirme gücü taşıyan bilge ve fedakâr öğretmenlerimizin yetiştirdiği kişiler de, toplumda güven ve emniyeti tesis eden, bilimsel gelişmelere vakıf, araştıran, okuyan, sorumluluk duygusu gelişmiş, güzel ahlâklı, hayata ve insanlığa saygılı nesiller; yarınlarımızın en güzel renkleri ve motifleri olacaklardır. Kendilerine emanet edilen o en müstesna varlığa, eşref-i mahlûkata, öğretmenler şekil vermektedir. Öğrencilerini geleceğe hazırlamak adına, yüksek bir motivasyonla çalışmak, gayret göstermek onların günlük rutini haline gelebilmektedir. İşte bu hususiyet, öğretmenlerimizi dünyanın en zorlu ve fakat bir o kadar da onurlu bir mesleğin mensubu yapmaktadır. Zordur; çünkü malzemesi de, muhatabı da insandır. Onurludur; çünkü insana hizmet etmektedir. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 100’üncü şeref yılına doğru ilerlediğimiz günlerde, öğretmenlerimizin her türlü övgünün üstünde ve ötesindeki çalışmalarını; daha güçlü bir Türkiye umudu, heyecanıyla; birlik ve beraberlik içinde sürdürmelerini diliyor; Kastamonu’muzda Tosya’mızda ve ülkemizin dört bir yanında görev yapan tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyorum” 

                          

                                                                      

                                                                                                      Mustafa Gökhan GÜLŞEN

                                                                                                            Kastamonu Milletvekili

 

                                                                                               Vali

Yer altı Barajına Start Verildi
Derivasyon kanalı, 1600 metre su tutucu perde, su alma yapısı, savak, 1100 metreküp taş dolgu, isale hattı ve 4000 metreküp...
Tosya Belediyesinden Gavur Çayına Köklü Çözüm
Yunus Emre Mahallesi Kızamıklı Sokak ve S.S. Yeni Küçük Sanayi Sitesi arasındaki Kastamonu – Çorum bağlantı yolu üzerinde yağmur ve...
Asri Mezarlıkta Düzenleme Tamamlandı
Tosya Belediyesi,  Asri Mezarlıkta yapılan düzenleme işlemini tamamladı. Cenaze namazlarının rahat bir ortamda kılınmasını isteyen Tosya Belediyesi şehir mezarlığında yeniden...
Tosya yola iniyor
Tosya Belediyesi öncülüğünde ilçe turizmi ve ekonomisi D-100 karayolunda tüm Türkiye ile buluşuyor. 1. İpek Yolu Fuarı adı altında tamamen...
Tosya Sekiler Köyü Yolunda kaza, 1 ölü
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Sekiler Köyü yolunda meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü. Edinilen bilgiye göre Sekiler Köyü yolunda Hüseyin...
Tosya’da yayla evi yanarak kül oldu
Kastamonu’nun Tosya ilçesi Suluca Köyünde yayla evinde çıkan yangında bir ev tamamen yandı. Edinilen bilgiye göre Suluca köyünde Ali B.’ya...
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin Kızılay binasında incelemelerde bulundu
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ilçede yeni açılacak olan Kızılay Temsilciliği binasında incelemelerde bulundu. Kastamonu Kızılay İl Başkanı Sabit Tavil beraberinde...
Tosya Belediyesinden 15 Km Yeni İmar Yolu
Tosya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Fen İşleri Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan ortaklaşa çalışma ile geride bırakılan...
Yerli Üreticiye Tam Destek
Bağ ve bahçe gibi tarımsal alanlarda yapılan üretim ile ön plana çıkan Tosya’da yerli üreticiye tam destek Tosya Belediyesi’nden geldi....
Ak Kadınlardan Gazetemize Ziyaret
Ak Parti Kadın Kolları İlçe Teşkilatı heyeti gazetemizi ziyaret etti. Esnaf ziyareti yapan Ak Parti Tosya İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu...
Ortalıca Köyünde Çıkan Yangın Korkuttu
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde meydana gelen ev yangını korkuttu. Edinilen bilgiye göre; Tosya ilçesi Ortalıca Köyü’nde A.T.’ye ait evde bilinmeyen bir...
Tosya’nın Sulama Sorunu Masada
Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu beraberindeki heyetle birlikte Tosya su kanalları ve sulama havzasını yerinde görmek üzere...
Tosya Belediyesi Gücüne Güç Kattı
Tosya Belediyesi gücüne güç katmaya devam ediyor. Her hangi bir kredi ya da hibe kullanmaksızın kendi öz kaynakları ile araç...
Tosya 100 Yataklı Yatılı Kız Kuran Kursunun temeli törenle atıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde inşa edilecek olan 100 Yataklı Yatılı Kız Kuran Kursunun temeli törenle atıldı. Törene Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin,...
Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nden Tosya’ya ziyaret
Kastamonu’da 1963 yılında 37.001.001 sicil numarası ile kurulan ilk Dernek olan Tosya Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği’ne 58. kuruluş yıldönümünde Sivil...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ