“Teröristler inlerinde imha edilmelidir’’

featured

Kastamonu Şube Başkanı  Berat Satıoğlu

‘’ teröristler inlerinde imha edilmelidir’’

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı  Berat Satıoğlu Başkanlığındaki heyet Tosya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Merkezi Ankara’da bulunan Derneğin Kastamonu Şubesi’nde 250 si Kastamonu Merkezde olmak üzere 500 ü aşkın üyesi bulunuyor.

İlk olarak Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz’ü  makamında ziyaret ettiler. Ziyaretlerinde Başkan Berat Satıoğlu,  Kaymakam Türköz’e Tosya’da irtibat bürosu açmak yer taleplerini  iletti.

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, ‘’ vatanımızın her karış toprağı  şehit kanıyla sulanmıştır. Bu günlerimizi  şehit ve gazilerimize borçluyuz.  Şehit ve gazilerimiz için gerekeni yapıyoruz. Bizi aşan talep ve olaylarada da üst makamlara iletiyoruz bu da kaymakamlık  olarak bizim  görevimiz’’ dedi.

Kaymakam Türköz, göreve geldiklerinde Tosya’da Şehit,  Gaziler ve yakınları için aynı statüde dernek kurmayı düşündüklerini  dile getirdi.  Türkiye  Harp Malulü, Gaziler ve Şehitleri Derneği’nin Tosya’da irtibat bürosu açma düşüncesi  yerinde bir karar diyerek;  yer talebi için notlarını alan Kaymakam Türköz ilgileneceklerini söyledi.

Ziyaretlerine Tosya Belediyesiyle devam eden heyet Başkan Kazım Şahin’i  ziyaret etti.  Ziyarette  Başkan Şahin Dernek adına 19 Eylül 2011 tarihine yetiştirilmek üzere çelenk yaptırma sözü verdi.

Başkan Şahin, Tosya’da Milli Savunma Arşivlerinin incelenmesi sonucu 485 tane şehit künyesine rastlanıldığını, şehitlerin künyelerinin yakınları ve merak edenler için Anıt üzerine çakıldığını söyledi.  Dernek Başkanı Satıoğlu’nun irtibat bürosu için yer talebini Başkan Kazım Şahin’e de  iletti. Başkan Şahin müracaatın yapılmasını istedi ve Belediye Meclis toplantısında gündeme getirileceğini söyledi.

Ziyarette Dernek tarafından  basın çıklaması yapıldı. Derneğin hazırlamış olduğu basın açıklamasını Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin okudu. Açıklamada şöyle denilldi:

‘’05 Eylül 2011 tarihinde Ankara Ahmet Taner Kışlalı spor Salonu’nda yapılan BDP’nin 2.nci Olağan  Kongresi’nde bölücü terör örğütünün sözde marşı çalınarak Asker, Polis,İmam, Yaşlı, Kadın, Çocuk demeden insanlarımızı katleden eli kanlı teröristlerden öldürülenlere saygı duruşunda bulunulmuştur. Ayrıca kongrede eli kanlı bebek katili Öcalan’a övgüler dizilerek Ülkemizdeki terörün çözümünde terörist başının muhatap alanıması istenmiştir. Başkent Ankara’da siyasallaşan terörün sözcüleri kin kusarken, kaderin cilvesi aynı anda Şehit edilen askerlerimizin cenaze töreni yapılmakta, akşam saatlerinde polisimiz ve eşi şehit edilmiştir.

Ülkemizin Üniter Yapısını Değiştirme niteliğinde olan demokratik özerklik talepleri tekrar yüksek sesle sile getirilerek Şehitlerimizin kemikleri tekrar sızlatılmıştır.  Bu olay Şehit aileleri ve Malul Gazilerimizi derinden üzmüştür.

Şehit Aileleri ve Malul Gaziler olarak terörün bitmesini talep etmekte ve bu konuda kan davası gütmemekteyiz. Tek istediğimiz adaletin yerini bulmasıdır.

Bu kapsamda;

1-Terörle Mücadele Kanunu’na idam cezası tekrar getirilmeli, infazlar; başta eli kanlı bebek katili olmak üzere derhal yapılmalıdır.

2-Siyasallaşan terörün uzantılarının eli kanlı teröristlerden hiçi farkı yoktur. Bunlara karşı cezalar etkin bir şekilde uygulanmalıdır.

3-Zaman ve mekan tanımadan teröristler inlerinde imha edilmelidir.

4-Terörün baskısı altında olan vatandaşlarımıza karşı devlet şefkat ve gücünü göstererek masum vatandaşlarımız terör örgütünün bayundurluğundan kurtarılmalıdır.

5-Devletin tüm organları teröre karşı etkin mücadele metodlarını uygulamalıdır.

Şehit ve Malul Gaziler var olduğu sürece bölücü terör örgütü ve onun yandaşları emellerini asla yerine getiremeyecektir. Şehitlerimize rahmet, yaralanan Gazilerimize acil şifalar,Türk Milletinesabırlar dileriz.’’

Tosya İlçe Emniyet Müdürü Kaan Yıkılmaz’ı ve İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm. Himmet Polat’ı ziyret eden heyete Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin tarafından Hotel Doğramacı’da  yemek verildi.

Ziyaretten duyulan memnuniyeti dile getiren dernek yetkilileri tekrar geleceklerini söyleyerek ilçemizden ayrıldılar.

 

 

 

 

“Teröristler inlerinde imha edilmelidir’’

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Açıksöz Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!