Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Yeni Pazar Yeri Dualarla Açıldı

Yeni Pazar Yeri Dualarla Açıldı
  • 12.08.2014
  • 886 kez okundu

İki yıl önce temeli atılan ve toplam 6milyon 500bin TL’ye mal olan Yeni Sebze ve Meyve Pazarı dualarla açıldı.

Dün saat 11.00’de yapılan açılışa Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın,  Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Tahir Karahasan, 24’ncü Dönem Ak Parti Kastamonu Milletvekili Adayı Zafer Nalbantoğlu, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç, Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin ekşi, il genel meclis ve belediye meclis üyeleri, sanayici ve işadamları, Pazar esnafı ve vatandaşlar katıldı.  

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşması Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin tarafından yapıldı. Şahin konuşmasına katılımcıları selamlayarak başladı. Şahin konuşmasında;” Tosya da Kuruçay üzerinde uzun yıllar hizmet veren Tosya sebze ve meyve pazarımız büyüyen gelişen değişen şartlarda artık ihtiyaca cevap vermemeye başladı. Sadece bir gidiş ve birde dönüş yolu olan eski sebze meyve pazarımızın üst kotlarından yüzlerce işyerini ağaç sanayini de göz önüne alırsak tehlike arz etmekte hem de trafik açısından çok büyük sıkıntılara maruz kalmaktaydı hemşerilerimiz. Uzun bir araştırmadan hemşerilerimizin görüşünü düşüncelerini aldıktan sonra yine mülkiyeti belediyemize ait 13bin m2lik bu alan Sebze Meyve Pazarı Çok Katlı Otopark, ve Servis Araçları Hareket Merkezi’ni burada inşa etmeye başladık. Şu anda açılışını gerçekleştirdiğimiz bu tesisimizin projesinin tamamı belediyemiz teknik heyetine aittir.  Aynı zamanda burayı toplamda ihale sisteminden öte parça parça çelik konstrüksiyon, inşaat demiri, kalıp işçiliği ve hazır betonu parçalar halinde sektörleri kendi aralarında yarıştırarak biraz sonra vereceğim rakamlarla geri kalan kısmını da tamamen belediyemizin teknik ekibi ekipmanıyla gerçekleştirdiğimiz bi ince noktasına kadar çok önemli bir proje olduğunu düşünüyoruz. Hatta Sayın Mustafa Gülşen ifadesiyle Tosyalıların kargası bülbül olur diyor ama biz iddia ediyoruz kendi ölçeğinde Türkiye genelinde donanımlı bir Pazar yerinin olmadığını iddia ediyoruz inşallah diğer belediyelerimiz de örnek alarak bizim noksanlarımızı da tamamlayarak daha güzel mekanlar inşa ederler.

Bu gördüğünüz 13bin m2 lik alan üzerinde 6bin 500m2 lik kapalı Pazar yeri yüzlerce servis aracıyla hizmet veren köy minibüsleri Tosya Tur   Tosya’mızın medarı iftiharı çok güzel bir hizmeti layıkıyla yerine getiren firmamız okullarımızın servis araçlarının da hareket merkezi olacak.  İki katlı otoparkıyla da yüzlerce araca hizmet verecek bu tesisin toplam maliyeti 6milyon 500bin TL civarında. Tosya bölgenin merkezi konumunda sebze ve meyve pazarı açısından.  Devrez Vadisinde biraz sonra ziyaret edeceğimiz stantlarda çok sayıda müstahsil üreticimiz var. Bugün artık dünyada popüler olan organik diyebileceğimiz sebze meyveleri buradaki esnaflarımız yetiştiriyor. Ve burada halkın hizmetine sunuyor.  Sadece Pazartesi günü değil haftanın 7 günü bu Pazar açık olacak iki katlı otoparkında araçlarını park ederek asansörle çıkarak namaz vaktinde mescitte namazını ifa ederek çay ocağında çayını kahvesini içerek dondurmasını  yiyerek bir gezinti alanı halinde Tosya’mızı yeni bir cazibe merkezine dönüşecek burası inşallah, çarşıdaki o sıkıntılı durum da böylece ortadan kalkmış olacak.

Tosya da başlattığımız kentsel dönüşüm kapsamında yaklaşık 24 hissedarı bulunan hemen arka tarafımızda riskli bir bölgemiz alanımız var. Orayı da Bakanlar Kuruluna riskli alan ilan ederek sunduk.  Oradaki hemşerilerimize 100 er m2 müstakil konutlar ücretsiz tahsis ederek o alanı da sosyal alan olarak ilan edip hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Açılışta konuşan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş; “bugün böyle güzel bir mekanın sebze ve meyve halinin açılışında sizlerle olmaktan mutlu ve gururluyuz. Sizlere hayırlı olsun diyorum. Ben belediyecilik vatandaşı mutlu etme sanatıdır diyorum.   Gerçekten böyle halkın kullanımına açılmış halka hizmet eden yapıtların yapıldığında aldığımız zevkten büyüğü yoktur bizim için.  Çünkü halka hizmet etmek halkın buralardan yararlandığını görmek bizleri en çok mutlu eden şeylerdir.  Ben huzurumuzda Tosya belediyesine ve değerli başkanına böyle bir yapıtı kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum.  Halinizin hayırlı olmasını diliyorum.

Dün gerçekleştirdiğimiz 12’nci Cumhurbaşkanı seçimlerinde %50 nin üzerinde oy alarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyor memleketimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü de konuşmasında; “Tosya benim için her zaman özel bi yeri olan ilçemiz. Her zaman Kastamonu’nun diğer ilçelerine göre bazı değişik özellikleri olan bir yerdir, daha fazla güzellikleri olan bir yerdir, güzel insanları olan bir yerdir.  Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.  

Dün yapılan 12’nci Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tosya ilçemiz bizim zaten beklediğimiz oy oranın biraz daha üzerine çıkarak %77 gibi bir oyla Kastamonu’da rekor kırmıştır. Sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.  Kastamonu’daki rekorun dışında ben öyle inanıyorum ki Türkiye’de de en başlarda gelen bir oy potansiyeliyle burası cevap verdi Cumhurbaşkanlığı seçimine sağ olun var olun.  

Değerli Belediye Başkanımız ve Tosyalılar çok güzel bir Pazar yeri inşa etmişler. Sadece Pazar yeri değil komple bir tesis bu bakımdan Tosya’nın çok önemli bir hizmeti karşılanmıştır. Güzel bir hizmet katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışta konuşan Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın; “böylesine sıcak bi karşılama için sizlere teşekkür ediyorum, sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kastamonu Valisi olduktan sonra en sık geldiğim ilçe Tosya.  

İhtiyaç duyulan ihtiyaç hissedilen bütün çalışmaları inşallah en kısa sürede tamamlayarak Tosyalının bu gelişme arzusuna kalkınma arzusuna ciddi katkılar sağlayacak çalışmaların tamamlanacağına inanıyorum.

Karayolu kenarında köylerimizi ziyaret ettik. İlk geldiğimde ortaya çıkan bi sorunumuz vardı bayramdan önce açılacak diye müjde vermiştik. Onu açtık o sözümüzü tuttuk. Şimdi tabi vatandaşlarımızın bizden talepleri var. O talepleri dinledik. İnşallah en kısa sürede bu talepleri de yerine getirerek vatandaşlarımızın isteklerini arzularını karşılamış olacağız.

Tabi açılışını yapacağımız Pazar yeri önemli bir hizmet. Biliyorsunuz Pazar yerleri kültürümüzde çok eskiye dayanan mekanlar buralarda köylümüz vatandaşımız bahçesinde tarlasında ürettiği ürünleri getirerek burada pazarda alıcıların beğenisinie sunuyor. Tabi bu olayların böylesine güzel bir mekanda gerçekleşmesi herkesin daha fazla kazanmasına herkesin alışverişten daha fazla zevk almasına neden oluyor.  İnşalah bu mekan Tosyaya ekonomik anlamda ciddi katkılar sağlayacak. Vatandaşlarımızın tarlasında bahçesinde ürettiği ürünlerin değer fiyatında satılması için vesile olacak. Ben bu nedenle başta Tosya Belediye Başkanımız olmak üzere katkı veren herkese huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.

 Açılacak Pazar yerinin Tosya’mıza Tosyalılara hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yeni açılan Sebze ve Meyve Pazarının hayırlı uğurlu olması için İlçe Müftüsü Mehmet Korkmaz tarafından dua edildi ve kurban kesildi.

Açılış kurdelesini Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Tahir Karahasan, Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Ve Tosya Belediye Başkanı  Kazım Şahin  birlikte kesti.  

Kurdelenin kesilmesinin ardından katılımcılar sebze pazarı, katlı otopark ve servis araçları hareket merkezini gezdi. Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın Pazar yerini gezerken esnaftan alışveriş yaptı.

Açılışta Vali Şehmus Günaydın ve katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Futbol İlçe Birincisi
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Futbol Takımı Küçükler Erkek kategorisinde bütün rakiplerini yenerek namağlup ilçe birincisi oldu. Okul sporları kapsamında ilçemizde...
Tosya’da ‘otobüs kazalarının önlenmesi’ konulu toplantı yapıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde otobüs kazalarının önlemesine yönelik toplantı yapıldı. İçişleri Bakanlığından gelen talimat doğrultusunda “Otobüs Kazlarının Önlenmesine Yönelik Toplantı” Kaymakamımız...
Tosya Dipsizgöl’ün devri tamamlandı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bulunan Dipsizgöl Tabiat Parkı’nın Kaymakamlığa devri tamamlandı. Tosya ilçesine bağlı Çifter Köyü sınırları içinde bulunan doğa harikası...
Tosya 112 Acil Servisine Ambulans Törenle Teslim Edildi
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 112 Acil Servis Hizmetlerine 1 adet ambulans törenle teslim edildi. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü...
Tosya El Sanatları Derneği, Kaymakam Pişkin’i ziyaret etti
Tosya Eğitim, Kültür ve El Sanatları Derneği, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’i ziyaret etti. Şubat ayı başında fiilen kurularak faaliyetlerine başlayan...
Tosya’da yaban hayatı için doğaya yem bırakıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde zorlu kış şartlarında yem bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar için doğaya yem bırakıldı. Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin,...
Almanya’da Büyük İş Fırsatı
Almanya 47 yıl aradan sonra kapılarını yabancı kalifiye elemanlara açtı. Yeni çıkarılan ve 01 Mart 2020 tarihinde yürürlüğe girecek olan...
Mehmet Akif Bayık, Türkiye Kupasında Yarışacak
Bilardo sporcusu Mehmet Akif Bayık, Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Kupasına katılacak. Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından 15-29 Şubat 2020 tarihleri arasında...
Hemşerimiz Mehmet Faik Ateş Yargıtay 20.Daire Başkanı Oldu
Tosyalı hemşerimiz Mehmet Faik Ateş Yargıtay Üyeleri tarafından yapılan seçim sonucu Yargıtay 20. Ceza Dairesi Başkanlığına atandı. Mehmet Faik Ateş...
Sosyal Konut Kura Tarihi Belli Oldu
Sosyal konutların kuraları çekilmeye başlandı! Peki Tosya’da kuralar ne zaman çekilecek? TOKİ tarafından yurt genelinde yaptırılacak 100 bin yeni sosyal...
Yaşam Kozmetik Dualarla Hizmete Girdi
İlçemiz girişimcilerinden Yaşar Uzunhasanoğlu tarafından açılan Yaşam Kozmetik dualarla hizmete açıldı. Cuma namazından sonra yapılan açılışa Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye...
Tosya Kaymakamına Veda Ziyareti
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde emekli olan vergi dairesi müdürü ilçe kaymakamına veda ziyaretinde bulundu. Tosya ilçesinde Vergi Dairesi Müdürü olarak görev...
Tosya’da TARSİM Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde TARSİM Tarım Sigortaları bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bahar mevsimiyle birlikte ekim mevsiminin yaklaşması nedeniyle pirinciyle ünlü Tosya ilçesinde...
Ülkü Ocağı Mevlid-i Şerif Okuttu
Tosya Ülkü Ocağı çığ felaketinde şehit olan Ufuk Deniz ve Uğur Karahaydar için mevlit programı düzenledi. Geçtiğimiz günlerde Van ilinde...
Dualarla Son Yolculuklarına Uğurlandılar
Vefat eden Yılmaz Çeltikçi ve Hacı Muazzez Yünlü dualarla son yolculuğuna uğurlandı. İlçemiz Gökçeöz Köyü sakinlerinden Mehmet Çeltikçi’nin oğlu, Adem...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ