Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,65
€ EURO → Alış: 10,30 / Satış: 10,34

10 Kasım Anma Mesajları

10 Kasım Anma Mesajları
  • 10.11.2014
  • 2.407 kez okundu

10 Kasım Anma Mesajları

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın’ın 10 Kasım Anma Mesajı

 

Saygıdeğer Kastamonulu hemşehrilerim;

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76.yılında rahmet ve şükranla anıyoruz.

 

            Türk milleti binlerce yıllık tarihi boyunca nice büyük imparatorluklar kurmuş, bağrından nice dehalar ve liderler çıkarmıştır. İşte bu liderlerden biride, milletimizin üstünde kara bulutların gezindiği, ya istiklâlin ya da ölümün söz konusu olduğu bir dönemde, bir milleti derleyip toparlayan, açtığı yolla ona bağımsız ve yepyeni bir Cumhuriyet armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

 

Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, bugün kuruluş idealine uygun olarak, dünyanın en güçlü, refah seviyesi yüksek ülkeleri arasına girme yolunda çok önemli mesafeler almış, birçok ülkeye model gösterilen bir konuma gelmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                     Şehmus Günaydın

Vali

 

 

Kastamonu Milletvekili, Mustafa Gökhan Gülşen’in 10 Kasım Anma Mesajı

 Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde saygı ile anıyoruz.

Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözü ile aziz hatırasına sahip çıkmak, onun en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmekle mümkün olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek, vatandaşlarımızın rengi, ırkı, dili, dini ne olursa olsun milli birlik ve beraberlik içerisinde bir arada yaşaması, hiçbir ayrımcılığa tabi tutulmaması gerektiğini vurgulamış, dünya ülkeleri ile dostluğun önemine dikkat çekmiştir. Bu gün de ülkemiz, O’nun işaret ettiği yolda önemli mesafeler almış ve almaya da devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 76. yıl dönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Mustafa Gökhan GÜLŞEN

Kastamonu Milletvekili

 

 

Kastamonu Milletvekili Emin Çınar’dan 10 Kasım Anma Mesaji 

Devletimizin kurucusu, cumhuriyetimizin mimarı, Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı, büyük asker ve devlet adamı, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aranızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. 

O’nun bizim hayatımıza getirdikleri başta cumhuriyet olmak üzere, hayatımızın her alanındaki yenilik ve kolaylıklar, anlayış ve düşünceler bizi yeniden ayağa kaldırmış ve ileriye doğru atışmamızı sağlamıştır. 

Milletimizin yok olmakla yüz yüze kaldığı bir zamanda hızır gibi Türk Milletinin imdadına yetişerek birlik ve beraberliğimizi sağlamış, bizi yok olmanın eşiğinden kurtarmış ve çağdaş Türkiye’yi kurarak bizlere armağan etmiştir. 

“Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleriyle Türk Milletine mensup olmanın gururunu haykıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet olma bilincini bizlere yeniden öğretmiş, yaptıkları ve söyledikleriyle fikir ve düşünce dünyamıza Türk Milliyetçiliğini aşılamıştır. 

Bu gün bizlere düşen en önemli vazife Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu topraklarda yeniden Türk birliğini sağlayarak bölünmez bir bütün olarak kurduğu Türkiye’ye her ne pahasına olursa olsun sahip çıkmak, birlik ve bütünlüğümüzü korumaktır. 

O’nun ve silah arkadaşlarının fedakarlıkları ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulun bu eserleri korumak ve kollamak bizim en önemli görevimizdir. 

Biz bu bilinç ve kararlılıkla bugün Türk Milletini bölmek ve parçalamak isteyenlere aman vermeyecek, devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkacağız. Büyük Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin mirasını ebediyen yaşatacağız. 

Bu vesileyle büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76. Yılında birkez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ın  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

Atatürk; hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün zorluklara direnen, hayatı boyunca ortaya koyduğu başarılarla sair milletlere örnek olan büyük bir lider ve devlet adamıdır. Cumhuriyetimize, ülkemize ve milletimize yaptığı hizmetler asla unutulmayacaktır.

Biz Kastamonu Üniversitesi olarak, Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizi aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirerek Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 76. Yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun şahsında aziz vatanımızın al bayrağı gölgesinde şehit olan askerlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Prof. Dr. Seyit Aydın

Rektör

Kaymakam Yusuf Cıbır’ın 10 Kasım Anma Mesajı

Tosya Kaymakamı Yusuf Cıbır, Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76.yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cıbır, mesajında, Atatürk’ün Türk insanının yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milleti’nin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan ve her dönemde önemini koruyan büyük bir lider olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük komutan, büyük devlet adamı, ilke ve inkılaplarıyla uygarlık yolundaki en büyük rehberimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 76. yıl dönümünde, O’nu minnet ve şükranla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adayan, bağımsızlık yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnen, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olan ve milletin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba gösteren büyük bir lider, büyük bir devlet adamıdır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milleti’nin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile Türk insanına çağdaş uygarlığın yolunu açmıştır. Aramızdan ayrılışının yıl dönümünde Atatürk’ü anarken, bizlere bırakmış olduğu mirası geleceğe taşıyarak yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

Başkan Şahin’in 10 Kasım Anma Mesajı

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Şahin mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk‘ü, aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde, minnet ve şükranla andıklarını ifade ederek; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; milletinden aldığı güçle, emperyalist devletlere karşı verilen istiklalmücadelesinin hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak tarihe geçmiştir. Türkiye bugün, Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü ve lider bir ülkesi, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. Atatürk, Cumhuriyet başta olmak üzere tüm kazanım ve başarıları kendisine değil Türk milletine mal ederek, her zaman öncü ve örnek olmuştur. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır. Bu anlamlı günde; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, onun şahsında tüm dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin Kızılay binasında incelemelerde bulundu
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ilçede yeni açılacak olan Kızılay Temsilciliği binasında incelemelerde bulundu. Kastamonu Kızılay İl Başkanı Sabit Tavil beraberinde...
Tosya Belediyesinden 15 Km Yeni İmar Yolu
Tosya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Fen İşleri Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılan ortaklaşa çalışma ile geride bırakılan...
Yerli Üreticiye Tam Destek
Bağ ve bahçe gibi tarımsal alanlarda yapılan üretim ile ön plana çıkan Tosya’da yerli üreticiye tam destek Tosya Belediyesi’nden geldi....
Ak Kadınlardan Gazetemize Ziyaret
Ak Parti Kadın Kolları İlçe Teşkilatı heyeti gazetemizi ziyaret etti. Esnaf ziyareti yapan Ak Parti Tosya İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu...
Ortalıca Köyünde Çıkan Yangın Korkuttu
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde meydana gelen ev yangını korkuttu. Edinilen bilgiye göre; Tosya ilçesi Ortalıca Köyü’nde A.T.’ye ait evde bilinmeyen bir...
Tosya’nın Sulama Sorunu Masada
Devlet Su İşleri 23. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu beraberindeki heyetle birlikte Tosya su kanalları ve sulama havzasını yerinde görmek üzere...
Tosya Belediyesi Gücüne Güç Kattı
Tosya Belediyesi gücüne güç katmaya devam ediyor. Her hangi bir kredi ya da hibe kullanmaksızın kendi öz kaynakları ile araç...
Tosya 100 Yataklı Yatılı Kız Kuran Kursunun temeli törenle atıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde inşa edilecek olan 100 Yataklı Yatılı Kız Kuran Kursunun temeli törenle atıldı. Törene Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin,...
Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nden Tosya’ya ziyaret
Kastamonu’da 1963 yılında 37.001.001 sicil numarası ile kurulan ilk Dernek olan Tosya Din Görevlileri Yardımlaşma Derneği’ne 58. kuruluş yıldönümünde Sivil...
Tosya Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen seçimi yapıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği encümen seçimi yapıldı. Tosya Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği 2021 yılının Birlik Meclisi...
Başkan Kavaklıgil’den Bakan Yardımcısına Ziyaret
Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya Ziraat Odası yöneticileriyle birlikte Tarım Orman Bakan Yardımcısını ziyaret etti. Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil beraberinde...
Tosya Kaymakamı kitap okuma etkinliği düzenledi
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin uzun bir aranın ardından ilk defa kitap okuma etkinliği düzenledi. Kastamonu’nun Tosya ilçesinde kitap okumaya verdiği...
D-100 Karayolunda denetimler devam ediyor
Kastamonu’nun Tosya ilçesinden geçen D-100 Karayolunda denetimler aralıksız devam ediyor. D-100 Karayolu Tosya 5. Km de (Samsun istikameti) bulunan kontrol...
Oğuzsan Kapı Fabrikası Dualarla Açıldı
İlçemiz müteşebbislerinden Oğuz ve Sami Kömürcüoğlu’nun girişimleriyle hizmete giren kapı fabrikası dualarla açıldı. Cuma namazı çıkışında yapılan açılışa Kaymakam Deniz...
Kastamonu Valisi Avni Çakır: Kastamonu kestane balı deyince akla gelen vilayetlerden bir tanesi
Tosya Kaymakamlığı tarafından başlatılan Arıcılık Teşvik Projesinde incelemelerde bulunan Kastamonu Valisi Avni Çakır, “Kastamonu’nun kestane balı deyince akla gelen vilayetlerden...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ