Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 9,73 / Satış: 9,77
€ EURO → Alış: 11,32 / Satış: 11,37

10 Kasım Anma Mesajları

10 Kasım Anma Mesajları
  • 10.11.2014
  • 2.622 kez okundu

10 Kasım Anma Mesajları

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın’ın 10 Kasım Anma Mesajı

 

Saygıdeğer Kastamonulu hemşehrilerim;

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76.yılında rahmet ve şükranla anıyoruz.

 

            Türk milleti binlerce yıllık tarihi boyunca nice büyük imparatorluklar kurmuş, bağrından nice dehalar ve liderler çıkarmıştır. İşte bu liderlerden biride, milletimizin üstünde kara bulutların gezindiği, ya istiklâlin ya da ölümün söz konusu olduğu bir dönemde, bir milleti derleyip toparlayan, açtığı yolla ona bağımsız ve yepyeni bir Cumhuriyet armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

 

Atatürk’ün genç nesillere emanet ettiği Cumhuriyetimiz, bugün kuruluş idealine uygun olarak, dünyanın en güçlü, refah seviyesi yüksek ülkeleri arasına girme yolunda çok önemli mesafeler almış, birçok ülkeye model gösterilen bir konuma gelmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında kurtuluş mücadelemizin bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                     Şehmus Günaydın

Vali

 

 

Kastamonu Milletvekili, Mustafa Gökhan Gülşen’in 10 Kasım Anma Mesajı

 Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde saygı ile anıyoruz.

Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözü ile aziz hatırasına sahip çıkmak, onun en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmekle mümkün olacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek, vatandaşlarımızın rengi, ırkı, dili, dini ne olursa olsun milli birlik ve beraberlik içerisinde bir arada yaşaması, hiçbir ayrımcılığa tabi tutulmaması gerektiğini vurgulamış, dünya ülkeleri ile dostluğun önemine dikkat çekmiştir. Bu gün de ülkemiz, O’nun işaret ettiği yolda önemli mesafeler almış ve almaya da devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 76. yıl dönümünde bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Mustafa Gökhan GÜLŞEN

Kastamonu Milletvekili

 

 

Kastamonu Milletvekili Emin Çınar’dan 10 Kasım Anma Mesaji 

Devletimizin kurucusu, cumhuriyetimizin mimarı, Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı, büyük asker ve devlet adamı, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aranızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. 

O’nun bizim hayatımıza getirdikleri başta cumhuriyet olmak üzere, hayatımızın her alanındaki yenilik ve kolaylıklar, anlayış ve düşünceler bizi yeniden ayağa kaldırmış ve ileriye doğru atışmamızı sağlamıştır. 

Milletimizin yok olmakla yüz yüze kaldığı bir zamanda hızır gibi Türk Milletinin imdadına yetişerek birlik ve beraberliğimizi sağlamış, bizi yok olmanın eşiğinden kurtarmış ve çağdaş Türkiye’yi kurarak bizlere armağan etmiştir. 

“Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleriyle Türk Milletine mensup olmanın gururunu haykıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet olma bilincini bizlere yeniden öğretmiş, yaptıkları ve söyledikleriyle fikir ve düşünce dünyamıza Türk Milliyetçiliğini aşılamıştır. 

Bu gün bizlere düşen en önemli vazife Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu topraklarda yeniden Türk birliğini sağlayarak bölünmez bir bütün olarak kurduğu Türkiye’ye her ne pahasına olursa olsun sahip çıkmak, birlik ve bütünlüğümüzü korumaktır. 

O’nun ve silah arkadaşlarının fedakarlıkları ve aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulun bu eserleri korumak ve kollamak bizim en önemli görevimizdir. 

Biz bu bilinç ve kararlılıkla bugün Türk Milletini bölmek ve parçalamak isteyenlere aman vermeyecek, devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkacağız. Büyük Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin mirasını ebediyen yaşatacağız. 

Bu vesileyle büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 76. Yılında birkez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ın  10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

Atatürk; hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün zorluklara direnen, hayatı boyunca ortaya koyduğu başarılarla sair milletlere örnek olan büyük bir lider ve devlet adamıdır. Cumhuriyetimize, ülkemize ve milletimize yaptığı hizmetler asla unutulmayacaktır.

Biz Kastamonu Üniversitesi olarak, Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizi aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirerek Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 76. Yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun şahsında aziz vatanımızın al bayrağı gölgesinde şehit olan askerlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Prof. Dr. Seyit Aydın

Rektör

Kaymakam Yusuf Cıbır’ın 10 Kasım Anma Mesajı

Tosya Kaymakamı Yusuf Cıbır, Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76.yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cıbır, mesajında, Atatürk’ün Türk insanının yeniden ayağa kalkmasını sağlayan ve Türk Milleti’nin tüm insanlığın karşısında saygın bir millet olduğunu ispatlayan ve her dönemde önemini koruyan büyük bir lider olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük komutan, büyük devlet adamı, ilke ve inkılaplarıyla uygarlık yolundaki en büyük rehberimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 76. yıl dönümünde, O’nu minnet ve şükranla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adayan, bağımsızlık yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnen, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olan ve milletin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba gösteren büyük bir lider, büyük bir devlet adamıdır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milleti’nin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile Türk insanına çağdaş uygarlığın yolunu açmıştır. Aramızdan ayrılışının yıl dönümünde Atatürk’ü anarken, bizlere bırakmış olduğu mirası geleceğe taşıyarak yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

Başkan Şahin’in 10 Kasım Anma Mesajı

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Şahin mesajında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk‘ü, aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde, minnet ve şükranla andıklarını ifade ederek; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk; milletinden aldığı güçle, emperyalist devletlere karşı verilen istiklalmücadelesinin hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak tarihe geçmiştir. Türkiye bugün, Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü ve lider bir ülkesi, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. Atatürk, Cumhuriyet başta olmak üzere tüm kazanım ve başarıları kendisine değil Türk milletine mal ederek, her zaman öncü ve örnek olmuştur. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, Cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır. Bu anlamlı günde; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, onun şahsında tüm dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

Kastamonu Yolunda Küspe Kamyonu Devrildi
Kastamonu Yolunda küspe kamyonu devrildi, kazada 1 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre; Kastamonu’dan Tosya istikametine gelmekte olan küspe yüklü kamyon,...
Tarım Sektörünün Sorunları Masaya Yatırıldı
İlçemizde tarım sektörünün sorunlarına çözüm bulmak amacıyla geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi. Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya; Tarım...
Başkan Volkan Kavaklıgil’den Su Kesintisi Açıklaması
Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil su kesintilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Açıklamasında; “Papazönü su deposunda yaşanan pompa arızası onarımı devam etmektedir....
Ak Parti Gençlik Kolları İstişare Toplantısı Düzenledi
Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Tosya’da geniş katılımlı istişare toplantısı düzenledi. Faaliyetlerine ve çalışmalarına hız veren Ak Parti Tosya İlçe...
İYİ Parti Tosya İlçe Başkanı Ali Orhan Kıral’dan İstifa Açıklaması
İYİ Parti Tosya İlçe Başkanı Ali Orhan Kıral, ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti Tosya İlçe Başkanı Ali...
Teşekkür
Hatırlanmak güzel şey. 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününde de dostlarımız bizi unutmadı. 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününde gazetemizi ziyaret eden...
Ak Kadınlardan Gazetemize Jest
Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevgi Cınbar gazetemizi ziyaret ederek gazetemiz muhabiriyle birlikte pasta kesti. 21 Ekim Dünya Gazeteciler...
Şehit Murat Çökmez İlkokulu’ndan Gazetemize Ziyaret
Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu öğrencileri beraberinde okul müdürü Serdar Aktürk, Sınıf Öğretmeni Recep Bircan ile gazetemizi ziyaret etti. 21...
Konüder’den 90 Bin Adet Fidan Bağışı
Konüder ile Ogem-Vak arasında 90.000 fidan bağışı protokolü imzalandı. Kontrplak Üreticileri Derneği (Konüder) yanan ormanların onarılması ve yerlerine fidan dikilmesi...
Tosya Emniyeti Öğrencileri Bilgilendirdi
İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis ekipleri Tosya Meslek Yüksekokulu öğrencilerini bilgilendirdi. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte “El Ele Güvenli Geleceğe”...
19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı
19 Ekim Muhtarlar Günü törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen kutlama törenine Kaymakam A. Ferhat Özen, Belediye Başkan Vekili Sefa Abayın,...
Tosya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mevlid-i Nebi Programı
Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Tosya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından “Peygamber Efendimize Vefa” konulu program düzenlendi. İlçe Müftlük...
Tosya Müftülüğünden Fidan Dağıtımı
Tosya Müftülüğü Mevlid-i Nebi Programları kapsamında fidan dağıtımı yaptı. 15-27 Ekim 2021 tarihleri arasında kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri devam...
Tosya Müftülüğü’nden Kur’an Kursu Yararına Kermes
Tosya Müftlüğü’nün inşaatı devam eden 100 Yataklı Kız Kur’an Kursu yararına düzenlediği kermes açıldı. Açılışa Kaymakam A. Ferhat Özen, Belediye...
Yeni Sanayi Kavşağında Zincirleme Kaza
Kastamonu’nun Tosya ilçesi D100 Karayolu üzerinde yer alan Yeni sanayi kavşağında meydana gelen zincirleme trafik kazasında 8 kişi yaralandı. Edinilen...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ