Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

MHP İl Başkanına Ak Parti’den Cevap

MHP İl Başkanına Ak Parti’den Cevap
  • 22.01.2019
  • 2.221 kez okundu

Geçtiğimiz Cumartesi günü akşamı Doğramacı Otel’de düzenlenen MHP istişare toplantısında konuşan İl Başkanı Yüksel Aydın’a Ak Parti’den cevap geldi.

Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, yönetim kurulu üyeleri ve belediye meclisi üyeleriyle birlikte parti teşkilat binasında düzenlediği basın toplantısında eleştiri ve ithamlara cevap verdi.

Basın toplantısında konuşan Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi;

“Herkesin bildiği üzere, Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminde ittifak yapma kararı almışlardır.

Liderlerimizin aldığı bu karar doğrultusunda, Ak Parti ve MHP, ülkemizin geleceği için çok büyük önem arz eden seçimlere  tüm kadrolarıyla yoğun bir şekilde hazırlanmaktadır. Bu amaçla bütün enerjimizi yaklaşan seçimlere vermişken, MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın’ın Tosya’da yaptığı konuşmada dile getirdiği iddialar, bizleri üzerek hayal kırıklığı yaşamamıza neden olmuştur.

MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın, Tosya’da düzenlenen istişare toplantısında  yaptığı konuşmada, 2013 yılından sonra Tosya’yı 2019 yılında tekrar ziyaret ettiğini söylemiştir. Kendi ifadesiyle, 6 yıl aradan sonra geldiği ilçemizde yaptığı konuşmada, Tosya’nın Ve Tosyalıların hakkını savunduğu, kendilerinin seçilmesi halinde ise daha büyük hizmetler yapacaklarını  dile getirmiştir. Sayın Yüksel Aydın,  6 yılda bir hatırlayıp teşrif ettiği  Tosya’mızda, gece ve gündüz Tosya’nın hem bugünü hem de yarını için çalışan partimizin Tosya’daki bütün kadrolarını,  Cumhur İttifakı’nın ruhu ile bağdaşmayacak şekilde ağır ithamlarda bulunarak töhmet altında bırakmaya çalışmıştır.

Sayın Yüksel Aydın, yaptığı talihsiz açıklamada, mevcut Belediye Başkanımız Ve Ak Parti Tosya Belediye Başkan Adayımız Sayın Kazım Şahin’e, aslı astarı olmayan  iftiralar atmıştır. Sayın Yüksel Aydın’ın 6 yıl aradan sonra seçim zamanı hatırladığı Tosya’da yapılan hizmetleri gezmesini, buna göre söylevlerini bir daha gözden geçirmesini tavsiye ediyorum. Kamu yatırımları, belediye çalışmaları ve özel sektörün eşine az rastlanır gayret ve fedakarlıkları sayesinde Tosya’mız her alanda gelişerek değişime uğramış, Türkiye’de emsali bir çok şehirden daha ileri seviyelere ulaşmıştır. Bu çalışmalar elbette kendiliğinden meydana gelmemiştir.

Cumhurbaşkanımız Ve Ak Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yolda mücadele eden ve olağan üstü başarı sağlayan Tosya’nın Ak Parti kadrolarına vatandaşlarımız Tosya’yı Ve Tosya’nın geleceğini emanet ettiğini her seçim döneminde göstermiştir. Girdiğimiz her seçimde kavga değil proje üreten bu kadrolara teşekkür edilmesi gerekirken, yapılan bunca çalışma yok sayılarak, sırf koltuk sevdası yüzünden iftira ve karalamalar yapılmaktadır. Hiçbir seçim dönemi bu tür açıklamaları yapmadık ve yapmayacağız. Yapanlara ise meydanı boş bırakarak asla müsaade etmeyeceğiz.

MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın, konuşmasının bir bölümünde Tosya Belediye Meclisi tarafından alınan kararla Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’e verilen, “ hemşehrilik beratı “ ile ilgili de açıklama yapmıştır. Bilindiği üzere, Tosya Belediyesi ilk olarak  Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurucusu Ve İlk Genel Başkanı Merhum Alpaslan Türkeş’e, “ hemşehrilik beratı “ takdim etmiştir. Tosya Belediye Meclisi, çalışmalarında ki başarıları göz önüne alarak Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’e de “ hemşehrilik beratı “ takdim etmeyi uygun görmüştür. Tosya Belediye Meclisi’nde bulunan Ak Partili üyelerimizle birlikte, 4 MHP’li üyenin de onay verdiği bu karar “ oy birliğiyle “  alınmıştır.  yani MHP’li meclis  üyeleri de, Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’e, “ hemşehrilik beratı “ takdim etmeyi uygun görmüştür ve onaylamıştır.

MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın, tarafsızlığını yitirmiş, sırf kendi menfaatleri için konuşmaları ve açıklamaları yönlendiren, Tosya’da kaos ortamı oluşturmak isteyen bir kısım basın mensubunun kasıtlı ve tuzak sorularına muhatap kalarak, “ hemşehrilik beratı “nın verilmesi konusunda açıklamalar yaparken, aynı zamanda kendi partisinin meclis üyelerini de eleştirmiştir. Kaldı ki, “ hemşehrilik beratı “ bir kişiye verilir diye bir kanun ve mevzuat hükmü yoktur. Belediye Meclisi, bundan sonra da uygun gördükleri kişilere “ hemşehrilik beratı “ verebilir.

Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin ve Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahin’e şahsi kin ve nefretleri olan, bunu katıldıkları her ortamda dile getiren, yapılan bütün açıklamaları bu doğrultuda yönlendiren ve bu sonucun çıkması için kasıtlı  sorular sorarak  algı oluşturmaya çalışan bazı basın mensuplarının, gazetecilik etiğine sığmayacak bir şekilde, “Tosya’daki  bürokrasiye ayar verecek misiniz” biçiminde ki yakışıksız sorusuna, MHP Kastamonu İl Başkanı Sayın Yüksel Aydın’ın verdiği cevaplar Tosyalılar tarafından tepkiyle karşılanmıştır.

Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve izniyle Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahin, gelecek seçimlerde de partimizin adayı olarak gösterilmiştir. Bu durum Sayın Kazım Şahin’e duyulan  güven ile çalışmalarındaki başarıların takdir edildiğinin bir göstergesidir.

Ak Parti Tosya İlçe Başkanı ve Teşkilatı olarak, tüm Ak Parti kadrolarıyla uyum ve işbirliği içerisinde olmamız,  şehrimizde yapılan bu eşsiz çalışmaların temelini oluşturmaktadır. Tosya’nın ve Tosyalının yararına olan her işe kendi işimizden daha fazla önem atfederek destek olduk. Tosya’nın, Türkiye’de imrenilerek bakılan bir şehir haline gelmesi büyük bir özveri ve olağan üstü çalışmanın eseridir.

Tosya’daki hiçbir siyası parti temsilcileri veya hiçbir devlet görevlileri şamar oğlanı değildir. Canı isteyen istediği şekilde iftira ve karalama yapmamalıdır. Devlet terbiyesi ve nezaketinden yoksun açıklamalar yapılması için bulunduğu her ortamı yönlendirerek, Ak Parti’ye, Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’e, Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahin’e ve şahsıma karşı algı oluşturmaya çalışan bazı basın mensupları ile bu tuzak sorulara verdikleri cevaplarda, “hırsız”,” ahlaksız”  gibi ahlaka ve siyasi nezakete uygun olmayan etik dışı ağır ithamlarda bulunanları, Tosyalılar ve partim adına esefle kınıyorum.

Ak Parti Tosya İlçe Başkanlığı olarak partimizin bütün kadrolarıyla uyum içerisinde çalışmalar yapıyoruz. Tosya Belediye Başkanı Sayın Kazım Şahin, partimizle ve devletimizin bütün kadrolarıyla karşılıklı anlayış ve uyum içerisinde projeler üreterek hayata geçiriyor. Huzur, güven ve istikrar ortamının teşkil edildiği, devlet yetkilileri ile yerel yöneticilerimizin birlik ve beraberlik içinde çok güzel hizmetlere imza attığı, devletimizin sağladığı bütün imkanlardan vatandaşlarımızın azami şekilde yararlandırıldığı güzel ilçemiz Tosya’da, ortamı germek ve   insanımızı kin ve nefrete sürükleme gayretinde olan hiçbir amaç ve yaklaşım amacına ulaşamayacaktır.

Sayın il başkanı böyle bir talihsiz toplantıda, fitne, fesat ve ayrılık tohumlarını ekip gitmiştir. Ancak, bizler, Ak Partili, MHP’li, CHP’li İYİ Partili bütün hemşehrilerimizle iyi günde kötü günde, Tosya’da birlikte yaşıyoruz. Siyasetçilerin ve yöneticilerin görevi, kin, husumet ve ayrılık tohumu ekmek değil, birleştirici ve uzlaşmacı bir tavır sergilemek olmalıdır.

Gecesini gündüzüne katarak Tosya Ve Tosyalılar için çalışan ve bu başarıya katkı sağlayanlara aslı  astarı olmayan iftiralar atmaya çalışanlara  ve bu ortama çanak tutanlara hatırlatmak isterim ki, siz ve sizin gibi düşünenlere, bundan önce ki seçimlerde de olduğu gibi  31 Mart yerel seçimlerinde de Tosyalılar en güzel cevabı verecektir. Ak Parti Tosya İlçe Teşkilatı olarak, başarılarına ortak olduğumuz Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’in bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanındayız ve destekçisiyiz.

Metin Ekşi

Ak Parti Tosya İlçe Başkanı  “

 

Toplantı basın mensuplarının sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

 

Kastamonu İl Müftüsü Mustafa Bilgiç Tosya İlçe Müftülüğüne Ziyarette Bulundu
Kastamonu İl Müftüsü Sayın Mustafa BİLGİÇ Tosya İlçe Müftlüğüne  bağlı Kur’an Kurslarında görev yapan Kız Kur’an Kursu Öğreticileri toplantı yapmak...
Hafta Sonu Şehiriçi ve D-100 Karayolunda Denetim Devam Etti
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ilçede kolluk kuvvetleri ve salgın denetim ekiplerinin hafta sonu yapmış olduğu denetimlere katılarak, “kolluk kuvvetleri ve...
Tosya’da çiftçilere 50 ton çeltik tohumu ve sera naylonu dağıtıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde çiftçilere 50 ton çeltik tohumu ile sera naylonu dağıtımı düzenlenen programla yapıldı. Programa Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin,...
SEÇ Market Dualarla Açıldı
İlçemiz müteşebbislerinden Ahmet Küçükdede ve Hüseyin Büyükdeğirmenci’nin girişimleriyle hizmete giren ve Cumhuriyet Meydanında market sektöründe hizmet verecek olan SEÇ Market...
Tosya’da otomobil yandı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde seyir halindeki araç yandı.. Edinilen bilgiye göre; Tosya’dan Kastamonu istikametine gitmekte olan 37 ER 998 plakalı otomobil...
Kanal 7 Gündüz Gece Program Ekibi Aşağıdikmen Köyü’nde Tosya Pilavı Çekiminde
Anadolu’nun kültürünü ekrana taşıyan ve Tosya’nın ekonomik ve kültürel değerlerini çekmek için Tosya’ya gelen Kanal 7 Gündüz Gece program ekibi...
Tosya’da ahşap ev yandı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde çıkan yangında bir ahşap ev yanarak kullanılamaz hale geldi. Edinilen bilgiye göre; Tosya ilçesi Şeh Mahallesi’nde içinde...
Tosya’da Polis Teşkilatının 176’ncı yılı kutlandı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Türk Polis Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıldönümü törenle kutlandı. Türk Polis Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle Tosya ilçesinde...
Kanal 7 Gündüz Gece Program Ekibi Tosya’da Çekim Yaptı
Anadolu’nu n kültürünü ekrana taşıyan Kanal 7 Gündüz Gece program ekibi Tosya’da çekim yaptı. Anadolu kültürünü tüm yönleri ile ekrana...
Öğrencilere Uzaktan Destek
Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerin “uzaktan” destekçisi olmaya devam ediyor. Malumunuzdur ki pandemi süreci okul ve öğrencilerimizin ayrı...
Yatılı Kız Kur’an Kursunun Hafriyatı Başladı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 100 yataklı yatılı Kız Kuran Kursunun hafriyatı başladı. Tosya ilçesinde inşa edilecek olan 100 yataklı Kız Kuran...
Camilerde teravih namazı kılınacak mı?
Diyanet İşleri Başkanı açıkladı Camilerde teravih namazı kılınacak mı? Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan teravih açıklaması; Yaptığımız çok yönlü değerlendirmeler, başta...
Müftülükten Online Vaaz ve Kur’an Eğitimi…
Tosya İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından gazetemize ziyaret gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ziyarette aile ve dini rehberlik bürosunda görevli...
Ticaret Sanayi Odasından Ayakkabı Yardımı
Tosya Ticaret ve Sanayi Odası ihtiyaç sahibi öğrenciler için 128 çift ayakkabı yardımında bulundu. İlçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi öğrencilere...
Bakan Soylu komandolara böyle seslendi
Kastamonu’da eğitimleri tamamlanan komandolara seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Rehavet bizim düşmanımız. Terör örgütlerinden daha büyük düşmanımızdır” dedi. İçişleri Bakanı...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ