Semerkand Temsilciliği ve Beşir Derneği’nden Aşure İkramı

featured

Muharrem ayı münasebetiyle Semerkand Tosya Temsilciliği ve Beşir Derneği tarafından ilçemiz Cumhuriyet meydanında kurulan stantta halka aşure ikramında bulunuldu.

Cumhuriyet Meydanı Kuruçay üstünde gönüllüler tarafından stant kuruldu, hazırlanan aşureler getirilerek özel tabaklara konuldu ve yoldan geçenler ve Kuruçay üstünde dinlenen vatandaşlara ikram edildi.

Aşure dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan Semerkand Yetkilisi; “Bin kişilik aşure hazırladık, birlik beraberlik adına, kaynaşma adına vatandaşlarımıza aşure ikram ediyoruz” diye konuştu.

Yaklaşık bin kişiye aşure ikramı yapan gönüllülere teşekkür eden vatandaşlar; “Muharrem ayı vesilesiyle yapılan aşure ikramı çok anlamlı. Özellikle birlik ve beraberlik adına, kaynaştırma adına, halkı bir araya getirme adına büyük önem taşımaktadır. Aşure ikramı için Semerkand Gönüllülerine ve Dernek yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Aşure ikramında bulunan Semerkand ve Beşir Derneği Gönüllüleri katılımcılara teşekkür ederek, bu tür aktivitelerin sürekli yapılacağını ve kaynaştırma etkinliklerinin devam edeceğine vurgu yaptı.

Semerkand Temsilciliği ve Beşir Derneği’nden Aşure İkramı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Açıksöz Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!