Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,37 / Satış: 6,39

Terörist Saldırıyı Protesto Etti

Terörist Saldırıyı Protesto Etti
  • 22.06.2010
  • 1.093 kez okundu
Anadolu Gençlik Derneği Terörist Saldırıyı

Protesto etti

Anadolu Gençlik Derneği Kastamonu Şubesi Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde gerçekleştirilen ve 11 askerimizin şehit edildiği, 16 askerimizin yaralandığı hain saldırıyı protesto ettiler.

Nasrullah Meydanında  öğle namazı sonrası gerçekleştirilen Protesto’da Kahrolsun PKK sloganları atan grup daha sonra basın açıklaması okudular.

Okunan basın açıklamasında şöyle denildi;

“Hakkâri’nin Şemdinli ilçesindeki hain terör saldırısı ve takip eden çatışmalar sonucu 11 Askerimiz şehit edilmiş,16 askerimiz yaralanmıştır.

26 yıldır genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek, asker, sivil demeden vatandaşlarımızı öldüren, ülkemizin huzurunu ve milletimizin birliğini bozmayı hedef alan hain PKK terörü yeniden hortlamış henüz 20 li yaşlardaki 11 fidanımızın daha can vermesine sebep olmuştur.

Uzman Çavuş Ömer Kara, Jandarma Çavuş Yusuf Pazar, Piyade onbaşı Mustafa Kayın, Piyade erler  Mutlu Saydam, Mehmet Ali Tosun, Oğuz Yelken, Sabahattin Derin, Ramazan Erdem, Elas Esendere, Hüseyin Köksal, Süleyman Ballan bu vatan için canlarını vermişler, şehit olmuşlardır. Cenab-ı Allah rahmet etsin, yakınlarına ve milletimize sabırlar versin. Âmin.

Anadolu Gençlik Derneği olarak birliğimize, huzurumuza kasteden bu hain terör saldırılarını ve ona destek olanları şiddetle kınıyoruz.

Kürdistan İşçi Partisi Adı ile Marksist, Leninist bir anlayışı temsilen bölücü başı Öcalan’a kurdurulan PKK, hain saldırılarına 1980 li yıllarda başlamış, bölgede yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımız başta olmak üzere 26 yıldır kan akıtmaya devam etmektedir.

Siyonist İsrail, Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa Birliği Ülkelerinin eğitim, lojistik, silah ve maddi destek vererek Türkiye’nin başında bir bela olarak kalmasını sağladığı artık herkesçe bilinen bu terör örgütü ne yazık ki hala İmralı’da tutuklu bulunan bölücü başından talimat almaya devam etmektedir.

PKK’nın siyasi uzantısı olan DTP,  Doğu ve G.Doğu Bölgesindeki 23 ilimizde silah zoru ile tehdit ve baskı ile %20 civarında oy alabilmiştir. Bölge halkımızın %80 den fazlası PKK ve uzantısı DTP’yi desteklememektedir. Amerika Birleşik Devletlerinden güç alarak yıllardır kardeşi kardeşe kırdıran bu dış odaklı bölücü zihniyet asla ve asla Doğu ve G.Doğu’da yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızı temsil etmemektedir.

Anadolu’nun Fatihi Sultan Alparslan ile Kudüs’ün fatihi Selahattin Eyyübi’nin torunları tarih boyunca İslam kardeşi olmuşlar, düşmanlara karşı tek vücut olmasını bilmişlerdir.

Kürt kökenli vatandaşlarımız İngilizlerin Kurtuluş savaşı yıllarında Anadolu’nun bölünerek, Kürt Devleti kurulması için verdikleri rüşveti almamışlar hainlik yapmamışlardır.

Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında, Sultan Alparslan’dan Mustafa Kemal Atatürk’e kadar bütün saldırılara karşı omuz omuza mücadele vermiş, Allah için, vatan için beraberce şehit olmuşlardır.

Bu sebeple, bu kirli oyuna alet olmayan, kardeş kavgasına yol açmayan bütün kardeşlerimizi kucaklıyoruz.

Annelerin, babaların çocuklarına yuva kurma, gelin alma, torun sahibi olma hayalleri kurduğu, 20 yaşlarında hayatlarının baharındaki Anadolu’nun gençleri, askerlerimiz, evlatlarımız, çocuklarımız ellerimizden haince alınmaktadır.

 

Hal böyle iken, sorunları çözme sanatı dediğimiz siyaset mekanizması ve askeri güç kullanarak terörü önlemesi beklenen Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet güçlerimiz maalesef iyi bir sınav verememektedirler.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Devleti terörü önlemek amacı ile “Demokratik Açılım” adı altında Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza birtakım umutlar, hayaller aşılamış ve vatandaşlarımızı büyük beklentilere sokmuştur.

Türkiye’nin en köklü ve zor meselesini beraber ve birlikte çözmeleri gereken İktidar ve muhalefet partileri bu hayati meselede sorumluluktan uzak tavırlar sergilemişlerdir.

İktidar partisi sanatçılarla, sporcularla magazinsel açılım yemekleri yemekte, ana muhalefet partisi 26 yıllık terörün tek sorumlusu bu hükümetmiş gibi davranmakta, bir diğer muhalefet partisi ise daha önce uygulanan ama çözüm olmayan Olağanüstü Hal’in geri getirilmesini teklif etmektedir.

İktidar muhalefete rağmen bildiğini yapmaya çalışmakta, muhalefetse bu mesele hepimizin meselesi değilmiş, sadece iktidarın meselesiymiş gibi davranarak taşın altına elini koyamamaktadır.

İktidar Partisinin Genel Başkanı, Sayın Başbakan içinde Türkiye’nin de bulunduğu 22 ülkenin sınırlarının değişmesini ve bu bölgeyi ABD’nin çıkarlarına hizmet edecek şekle sokmayı hedefleyen Büyük Ortadoğu Projesine destek vermekten, eş başkanlık yapmaktan derhal vazgeçmelidir.

Türkiye’deki terörü destekleyen Siyonist İsrail, ABD ve bazı AB ülkeleri ile kurulan Stratejik Ortaklıklardan vazgeçilmelidir.

İmralı canisinin avukatları aracılığı ile PKK ile kurduğu bağ mutlaka kesilmelidir.

İmralı’da yatan bölücü başının alt çenesi olan DTP ya da BDP’liler de Bölge halkının sorunları ile ilgileneceği, seçim bölgelerinin meseleleri için çalışacakları yerde varlık sebepleri olarak bölücü başını seçmişlerdir.

Evladını, canını her şeyini bu ülke için veren Türk Milletinin asla ve asla kabul etmeyeceğini bildikleri ve anladıkları halde ısrarla 30 bin insanın katilinin muhatap alınması için çırpınmakta ve İmralı’daki odasında rahat etmesi için ortalığı yakıp yıkabilmektedirler.

Bu sorumsuzluklar sebebi ile devletin ve hükümetin açılım politikası vatandaşlarımız arasında bir ayrışmaya yol açmaya başlamıştır.

Öte yandan yıllarca ülkemizde terörle mücadele hususunda vermiş olduğu kahramanca mücadeleden dolayı büyük tecrübe kazanmış Türk Silahlı Kuvvetlerimiz aradan geçen 26 yıla rağmen halen yaşanan bu hadiselerde gelmiş olduğu noktayı bir kez daha değerlendirmelidir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye’nin siyasi meselelerini siyasetçilere bırakıp askeri konulardaki ihtiyaçlarımıza odaklanmalıdır.

Henüz 20 yaşlarında aldıkları 1-2 aylık eğitimle sınır karakollarına gönderilen Anadolu evlatlarının kırılmasına çözüm bulmaları gereklidir.

Bunun çözümü için gerekli olabilecek profesyonel ordu, teçhizat, malzeme, helikopter, eğitim her neye ihtiyaç varsa bunları açıklamalı siyasi iktidardan bunların çözülmesi için talepte bulunmalı ve üzerlerine düşen vazifeleri hakkı ile yerine getirmeleri gerekmektedir.

Geçen sene “ Kuzey Irak bizim için Biri Bizi Gözetliyor evi gibidir”diye açıklama yapan Sayın Genel Kurmay Başkanının o evlerin neden hainlerin başına yıkılamadığını açıklamasını istiyoruz.

Gerektiğinde Sarıkamış’ta yüzlerce evladını şehit veren ordumuzun kış boyu inlerinde duran teröristleri kışın etkisiz hale getirmek yerine neden yaz gelince,  tavuk kümesten çıkınca etkisiz hale getirmeye çalışıldığını açıklamasını istiyoruz.

13 askerimizin şehit edilerek 8 askerimizin PKK’lılarca kaçırıldığı 2007 yılında gerçekleşen Dağlıca Karakolu baskınından sonra 3 koca yıl geçti. Hala sınırda teröristlerin gelip karakollarımıza saldırmalarını mı bekleyeceğiz? Sınır ötesindeki kamplar hain yuvası olarak kalmaya devam edecek mi?

TBMM’nden sınır ötesi harekat için tezkere alan hükümet bu kampların yok edilmesi için gereken siyasi irade ve kararlılığı ne zaman gösterecek?

Bizler Anadolu Gençliği olarak Aziz Şehitlerimize Cenab-ı Allah`tan rahmet diliyor, ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşlarına ve Türk Milletine başsağlığı dileklerimizi iletiyor yaralı askerlerimize acil şifalar diliyor ve diyoruz ki…

Bu kirli terör siyasetini sürdürenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Devletimizin terörle mücadele konusundaki sarsılmaz iradesi ve milletimizin engin sağduyusu buna izin vermeyecektir. Bu hain eller bilmelidir ki milletimiz kıyamete kadar bu topraklarda kardeşlik içerisinde yaşayacaktır.”

CHP Milletvekilleri Tosya’ya Çıkarma Yaptı
Cumhuriyet Halk Partisi MYKY Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve beraberinde Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, çeşitli ziyaretlerde...
Tosya’da mahalleler asfaltlanıyor
Tosya Belediyesi tarafından mahalle yolları asfaltlanıyor. Tosya Belediyesi tarafından ilçeye en uzak olan Kuzyaka Mahallesinde yolların asfaltlanması için çalışma başlatıldı....
ODTÜ İletişim Kulübü Fevzipaşa İlkokulu’nda
ODTÜ İletişim Kulübü öğrencileri Fevzipaşa İlkokulunda öğrenci ve veliler ile buluşarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Ortadoğu Teknik Üniversitesi İletişim Kulübü öğrencileri...
Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil TOSYASPOR’da
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 1 Amatör Kümede mücadele eden Tosyaspor, Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’i transfer etti. Kastamonu 1. Amatör kümede mücadele...
Muhtardan Yürekleri Isıtacak Yardım Çağrısı
Tosya Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Ali Osman Genç kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ihtiyaç sahiplerinin soğuktan kurtulmaları için hayır sahiplerine çağrı yaptı....
Gazinin Acı Günü
Gazi Galip Yaman’ın babası Murat Yaman vefat etti. Mısmılağaç Köyü sakinlerinden Orman İşletme Müdürlüğü personellerinden Gazi Galip Yaman’ın babası Murat...
CHP Milletvekili Tosya’yı Ziyaret Edecek
Cumhuriyet Halk Partisi MYKY Üyesi ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere 5 Aralık 2019 Perşembe günü...
Genç Parti Olağan Kurulunu Yaptı
Genç Parti Tosya İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kongresini yaptı. Geçtiğimiz günlerde kurulan Genç Parti Tosya İlçe Teşkilatı ilk olağan...
Tosya’da park halindeki otomobil alev alev yandı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde park halindeki araç alev yanarken yanarken, gelen patlama sesleri çevredeki vatandaşları tedirgin etti. Edinilen bilgiye göre;  Tosya...
Ortalıca’da kaza; 5 yaralı
Kastamonu’nun Tosya ilçesi D-100 Karayolunda meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre; İstanbul’dan Samsun istikametine gitmekte olan...
Tosya Çevlik Köyü Kavşağında kaza, 4 yaralı
Kastamonu’nun Tosya ilçesi Çevlik Köyü Kavşağında meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre; İstanbul’dan Samsun istikametine gitmekte...
Türk Hava Kurumundan Kaymakam ve Belediye Başkanına teşekkür
Türk Hava Kurumu tarafından Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ve Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’e teşekkür belgesi verildi. Türk Hava Kurumu’nun...
Müzeler Genel Müdürlüğünden Tosya Gavur Kayalıklarına İnceleme
Müzeler Genel Müdürlüğü Kastamonu’nun Tosya ilçesinde kazı çalışması yapılan bölgede incelemelerde bulundu. Tosya Kaymakamlığı’nın girişimleri sonucunda ilçenin Gavur Kayalıkları Mevkiinde...
Tosya’da tekstil sektörüne ara eleman yetiştirmek için moda tasarımı bölümü açıldı
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde tekstil sektörüne ara eleman yetiştirmek için moda tasarımı bölümü açıldı. Tosya ilçesinde tekstil sektöründe fabrikaların sayısının hızla...
Tosya Belediyesi imar yollarını açıyor
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde belediye mücavir alan sınırları için imar yolu çalışmaları başladı. Şehir merkezinde cadde ve sokaklarda sıcak asfalt ve...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ