Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,57 / Satış: 6,59

AŞKIN VE SEN -2-

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 13.04.2012
  • 395 kez okundu

Hele bi kere aşık olmaya gör. Aşık olduğun kişiyi ölene kadar unutmazsın. Her zaman aklının bir yerinde sessizce durur ve en olmadık zamanlarda birden pat diye aklına gelir. Güneş varken aniden sağanak  yağmur yağması gibi. Beyaz gömleğini giyip tam kırmızı kravatını takacakken aniden “açık mavi daha güzel duruyor” demesi gelir aklına ve beyaz gömleğini çıkarır atarsın. Ya da soyulmuş elma çok hoşuna gittiği halde onun kabuklu elmayı çok sevdiği aklına gelir ve elinde olmadan cart diye dişleyiverirsin elmayı soymadan.  O bir zamanlar öyle dedi, öyle yedi,  öyle seviyor diye. Onun sevdiği şarkıyı o gitse de severek dinlediğin gibi ve her dinlediğinde ağladığın gibi.

Onun yaşadığı şehirde yaşamak, nefes almak bile sana mutluluk verir. Onun yaşadığı şehre gidince memleketindeymiş gibi hissedersin kendini. O senin vatanın olmuştur. Sırf onun hatırına doğup büyüdüğün yerler bile hatırından çıkıverir. Yaşadığı yerin komşu vilayetinden bile geçsen, sanki dağların tepelerin arkasından görebilecekmiş gibi gözlerin onun memleketine kayar, dalar gidersin.

Aşık olduğun insanı unutamazsın, aşk unutulmaz, unutturmaz insana kendini. Bir dostum aşık olduğu kişi hakkında’’Aşık olduğum mutlu olsun diye ondan ayrılmaktır, onsuz iken ömür boyu acı çekeceğini bile bile ayrılmaktır. Başkalarını mutsuz etmemek için o da seni sevse de bırakıp gitmektir. Hayatının sonuna kadar onu sevmek ve kalbine başkasını sokmamaktır. Her aklına geldiğinde bedenini bulunduğun yerde bırakıp onun yanına gitmektir. Ölene kadar unutmamak ve aşık olmaktır. Yaşlansan da, hafızanı kaybetsen de, beynim unutabilir ama kalbim onu tanır’’ demişti. Evet aşk buydu. Hafızan gitse de unutsan da, sana o hep tanıdık gelecektir. 

Aşık olunca o ne yaparsa yapsın onu seversiniz. O istemese de sizi hayatından çıkarsa kovsa da onu seversiniz. O kalbinizden atamaz, kalp sizindir, ona hükmü geçmez. Onun canı acımasın diye dua edersiniz. Onun için her şeyi yapmaya hazırsındır. Katil de olursun hırsız da, arsız da. Onun için her şey olursunuz. Yeter ki o mutlu olsun, yanımda olsun. Aslında yanında olmasa da olur, onun hayali bazen gerçeğinden daha güzeldir. Çünkü hayalinizde ona istediğin gibi şekil verebilirsiniz. Hayallerinizde o sizi üzmez. Hayalleriniz de yalan söylemez, kırmaz, ihanet etmez, seni terk etmez sen ne istersen onu yapar.Sağlıcakla kalın.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ