Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,57 / Satış: 6,59

DARISI BAŞINIZA

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 20.04.2012
  • 1.896 kez okundu

Bu gün kalbim pır pır, içim içime sığmıyor. Bir anda çıkıp evimden, tüm evrene, gönül gözümle bakacağım sanki. Ne aklıma uyacağım, ne duygularıma. Sadece olduğu gibi bakacağım hayata. İşte budur diyeceğim. Çıkarsız, hesapsız, art niyetsiz, olması gerektiği gibi görüp, ona göre yorumlayacağım. Böylece; bu esaretten benliğimi ve kalbimi kurtarmak istiyorum. Sadece gönül gözümle bakmak ve gönül gözüyle görmek istiyorum tüm güzellikleri. Bugün böyle hissediyorum.

Dünyaya yeniden baktım gönül gözümle, yenilenmiş gibi. İşte güzellikler. İşte ruhum yan yana dedim kendi kendime. İlk kez baharı gördüm. Yeşili ve bereketi gördüm.  Çektim içime tüm havayı, bütün güzellikleri. İliklerime kadar işledi her şey. Ne çok duygu yüklüymüşüm,  onu öğrendim ilk kez.  Yeniden dirilmiş gibiyim bütün benliğimle. Bereketlensin dedim duygularım. Bereketlensin düşüncelerim. Şimdi hasat vakti, devşirelim tüm değerleri.

Tabiata baktım. Güneş yine parlıyor, yine gözümü kamaştırıyordu. Yine ışıtıyor, yine ısıtıyordu. Güneşe bakarken gözlerim kamaşsa da, yüreğim aydınlık, yüreğim sımsıcaktı. Tam zeval vakti gölgemin kaybolduğu vakitti. Güneşe tekrar baktığımda, işte bu anda, zeval vaktinde, göz kırpıldığımı anladım

Buna mükabil yağmur istedi yüreğim. Rahmete doysun ruhum, benliğim. Hem baharı yaşayayım ben hem de yazı.. Çünkü baharla yaz arasında araftayım ben. Eğer baharsa yaşadığımız bu mevsim;  yağsın bahar yağmurları sicim sicim. Yüreğim kavrulmasın;  serinlesin ruhum; melteme doysun. Yaşama arzum yeşersin, yeniden umut umut taşarak bereketlensin. Bahar olsun, yaz olsun, ben gidip geleyim.

Sizlerin de olduğu gibi bu gün de benim içim kıpır kıpır. Üzerimizden dağlar gibi yükler kalktı sanki. Nasıl kalkmasın? Bilmem başınıza geldi mi; gelmediyse eğer inşallah gelmez temennisinden sonra hak etmediğiniz, hiç beklemediğiniz, fitne fesat yuvalarının icat edip ortaya attırdıkları; hani bir sözümüz var ya “delinin biri kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış” diye. Bizimki de o türden bir şey. Elhamdülillah biz taşı çıkardık. Darısı delilerin attığı taşlara maruz kalanların başına. Hoşça kalın ama dostça kalın.**r.ç.**

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ