Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

MUTLULUĞU YENİDEN YEŞERTMEK -1-

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 29.12.2010
  • 520 kez okundu

MUTLULUĞU YENİDEN YEŞERTMEK -1-

Evliliğimizin  daha bir canlı ve sıcak duygularla beslenmiş olması için yapılabilecek güzel şeyler var. Evlilikte mutluluğu yakalamış çiftlerin özelliklerinden yola çıkarak yaptığımız tespitler bu anlamda işinize yarayacak nitelikte. İşte bu tespitlerden bazıları :

Her şeyi ciddiye almayın, bir parça umursamaz olun: Evliliğinizde sıkıntılarla kolay baş edebilmenin en önemli yollarından biri biraz “umursamaz” olmak, her şeyi ciddiye almamaktır. Burada denge unsuru, vurdumduymazlığa varmayacak bir mizahi anlayış, olayların gereksiz ağırlığı ile tatlı bir dalga geçiştir.

Hayata tebessüm ederek bakmaya çalışın: Hayatın sıkıntılarını tatlı tebessümlerle yumuşatmayı başarabilen, sorun ve stres kaynağı olayların ağırlığı altında ezilmeyecek kadar olumlu bir enerjiye sahip kimseler, hem evlilikte daha başarılı olur hem de geç yaşlanırlar. Kişilik özelliği olarak takıntılı ve üzülmeye müsait bir yapıya sahipseniz, daha pozitif olmanın yolları ile ilgili yardım alabilir veya imkanınız yoksa kitaplarla kendinizi geliştirebilirsiniz.

Karşılık beklemeden iyilik yapın: Her gün, o günü daha yaşanılır kılmak; evliliğinizi daha renkli tutmak için küçük ama etkili fikirler üretebilirsiniz. Burada dikkat edilecek nokta eşiniz için çaba gösterdiğinizde, onun için bir sürpriz hazırladığınızda karşılık bekleme hatasına düşmemektir. Böyle olduğunda iyilik yapıyorum derken aslında onunla ilgili beklentinizi artırmış, evliliğinizde muhtemel anlaşmazlık zemini oluşturmuş olursunuz. İyilik ve güzellikler artıkça eviniz bir süre sonra güzelliklerin çekim alanı haline gelecek,eşlerin verici davranışları uzun dönemde mutluluk, saygı, sevgi, hoş anılar olarak geri dönecektir

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ