Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 12,07 / Satış: 12,12
€ EURO → Alış: 13,59 / Satış: 13,64

AHŞAP FUARI ve TEŞEKKÜRLER SAYIN VALİM

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 03.12.2011
  • 795 kez okundu

Gazetelerde okuduk ve heyecanlandık haklı olarak. Şahsen benim bir Tosyalı olarak göğsüm kabardı. Damarlarımdaki Tosyalı kandan mıdır nedir, şiştim resmen. Kastamonu’daki en yüksek mevkiden Tosya ile ilgili güzel ve sevindirici haberler duymak hem hoşumuza gidiyor, hem de heyecanlandırıyor insanı. “İkincisi yapılacak olan Ahşap Fuarı toplantısı 22.11.2011 tarihinde saat 15.00 ‘de Valilik Brifing salonunda yapıldı.”

            Kastamonu için çok güzel şeylerin olacağının müjdesinin verildiği bu toplantıda Sayın Valimiz Erdoğan BEKTAŞ Beyefendinin Tosya ile şu sözleri bizler için o kadar değerli ki. “Bunu herkes biliyor bizim Kastamonu da ahşap el işçiliği konusunda bir sıkıntı olmadığını, mutfak konusunda bir sıkıntı olmadığını herkes gördü. Yine Tosya ağırlıklı olmak üzere kapı konusunda bir ciddi bir potansiyel olduğunu herkes gördü.”

            Bizler Tosyalı olarak kendi farkımızı göremesek de, gördüğümüz halde sebebini hala anlamakta zorluk çektiğim “görmezceden gelme” huyumuzdan vazgeçemesek de bizler çalışkan insanlarız, zaatkârız, el emeğimizle, alın terimizle kazanıp harcamayı seviyoruz çok şükür. Üretkeniz, üretmeyi biliyoruz, maharetliyiz, mahir ellerimizle harikalar çıkıyoruz. Fakat bir sıkıntımız var bizim Tosyalı olarak. İstisnalar hariç; bir araya gelerek, birlikte çalışamıyoruz, birlikte üretemiyoruz. Sermayelerimizi birleştiremiyoruz. Büyük olsun hepimizin olsun anlayışı yerine maalesef Tosya’mızda küçük olsun, benim olsun fikri ön planda. Bu sadece sanayide, ticarette değil, hayatın her sahasında geçerli Tosya’da. Siyasette de böyle, ziraatte de böyle. Paylaşmayı beceremiyoruz, paylaşınca küçüleceğini zannediyoruz.        

            Sayın Valimizin “Yeni çalışmalar var yeni girişimler var. Ayrıca Tosya’da sadece kapıcılar için bir İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yapıyoruz, adını da koyduk TOSKA, Tosya Kapı İhtisas Organize Bölgesi bir örneği de başka bir yerde olduğunu sanmıyorum. 20 işletme inşaata başlayacak hale geliyor. Bizde başladık zaten yani bu ahşap fuarı zamanına belki bu 20 fabrikanın 10-15’i işletmeye girebilir imalata başlayabilir.” Sözlerinin kıymetini ölçmek mümkün değil. Başka hiçbir yerde örneği olmayan TOSKA Tosya Kapı İhtisas Organize Bölgesi. Düşünün bir kere. Ahşap Kapı sektöründe Türkiye’de, belki de dünyada bir ilk. Ahşap kapıda ihtisaslaşmış bir yer. Ahşap kapı deyince ilk akla gelecek olan yer Tosya. Çok güzel, takdire şayan bir teşebbüs. Bu arada 20 işletme kurmak için başvuran müteşebbislerimizi, işadamlarımızı tebrik ve takdir ediyorum. İnşaallah sizler sayesinde Tosya ahşap sanayimiz hak edilen yere gelir, gelecektir de. Bundan hiç kuşkumuz yok. Bizim aklımız gözümüzde. Bu sayede belki gözümüz açılır, paylaşmayı, birlik olmayı, kuvvetli olmayı, iri olmayı, diri olmayı öğreniriz inşaallah.

Bu vesile ile Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ Beyefendiye Tosyalılar adına bir kez daha takdir ve teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Gerçekten zat-ı âlilerinin Tosyalıları sevdiğini biliyoruz, biz de kendisini çok seviyoruz.Sağolsunlar. Dostça kalın.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ