Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

AŞKIN VE SEN -3-

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 14.04.2012
  • 503 kez okundu

Aşk aşık ve maşuk arasında cereyan eder yani aşk  iki kişiliktir. Sadece iki kişi aşkı yaşar ama mutluluk iki kişilik değildir. Mutluluk iki kişiyle olmaz. Onun için aşkla mutluluk pek yan yana olamazlar. Hep biri varsa diğeri uzaktan seyreder. Ordadır bilirsiniz ama gelemez diğeri gidiverir korkusuyla. Aşk iki kişiliktir ama iki kişiyle mutlu olmaz.

Aşk teslimiyettir, aşık insan aşkına güvenir. Atla şu dipsiz kuyuya bende arkandan atlayacağım dese, peşimden gel ama demeden atlamaktır. Bıçağı daya boğazına ve kes kendini sana bir şey olmayacak dese bile, acaba demeden kesmektir kendini. Hazreti İsmail’in Allaha duyduğu aşk değil midir bıçağın altına yatıran. Hazreti İbrahim’in Allaha duyduğu aşk değil midir, oğlunu kurban edecek kadar inanan ve teslim olan. Hazreti İbrahim’i ateşe attıran aşktır ve ateşin gül bahçesine dönmesi aşkın karşılığıdır. Allah’ı severiz evet asıl aşk odur. Görmesek de neye benzediğini bilmesek de aşık oluruz ona. Onu bir çiçeğin renginde ararız, bazen de bulutlarda, ya da ağacın dallarında, kuşların kanat çırpınışlarında. Bulur muyuz gerçekten ona teslim olduysak. Aşk gözlüğünü taktıysak ve dünyayı görmüyorsak bulmuşuz demektir.

Aşk annenin çocuğuna duyduğu histir. Çocuğu onu kızdırsa da, üzse de, sevmese de onu seversin hem de ölene kadar aşkın eksilmeden seversin. Evladın başka bir evladının yani aşkının katilide olsa seversin onu terk etmezsin. Onun mutluluğu, sağlığı, canı her şeyi senin her şeyinden öndedir. Hep onu düşünür, onun hayatı için uğraşırsın. Yeter ki evladım mutlu olsun diye çabalarsın. O mutluysa mutlusunudur, o üzgünse sen de üzgünsündür. Bu aşktır. Kısacası aşk önceliğin hep onda olmasıdır, üstelik senden önde olmasıdır.

Hayatın gayesi de muhabbettir aslında. Her şey muhabbet, her şey aşk. Muhabbetsiz olmaz, aşksız yaşanmaz. Muhabbetiniz yoksa, aşık da olmamışsanız kusura bakmayın ama siz biyolojik olarak yaşıyorsunuz demektir. Diğer canlılar da böyle yaşıyor çoğunluğu. Yoksa ne farkımız olur diğerlerinden? Onun için sevin, muhabbetiniz olsun. Dünyaya iki kere gelmeyeceğiz değil mi? Muhabbetle kalın.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ