Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

Gandi Kemal yarışa başlarken tökezledi

Süleyman Karaca
Süleyman Karaca
  • 08.06.2010
  • 415 kez okundu

Dün tam da, Gandi Kemal siyasette iyi bir çıkış yaptı, bu çıkışıyla hem Ak Parti’yi zorlayabileceğini hem de partisini iktidar alternatifi yapamasa bile, alternatif bir kümelenmenin moderatörü olabileceğini yazıştım ki, daha yazımın mürekkebi kurumadan Gandi Kemal’in tökezlediği haberleri medyaya düştü. Hepimizin yüreğine kor düşüren Mavi Marmara gemisine Siyonist canilerin düzenlediği terörist baskında şehit olan 9 kardeşimizin hesabını takip edeceğini tüm cihana ilan eden Başbakan Sayın Recep Tayip Edoğan’ın Konya’daki bir açıkhava toplantısında canilere kendi inançlarının esasları arasında Tevrat’ta yer alan “öldürmeyeceksin”  emrini hatırlatmasına Gandi Kemal öyle bir yaklaşımla bodoslama tosladı ki, Recep Tayip Erdoğan kırk gün kırk gece dua etseydi, edeceği duaları bu kadar isabetle hedefine varıp Gandi’ye bu hatayı zor işletirdi. Ama, Gandi Kemal, kendi basiretsizliği ile, önündeki çukura öyle bir düştü ki, bu tökezleme siyaset yarışında atacağı her adımda canını biraz daha acıtacak gibi görülüyor.

 

İşte bu tökezlemeyi Sayın Erdoğan’ın nasıl gördüğünü Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinin önünde gerçekleştirilen toplu açılış ve TOKİ anahtar teslim töreninde yaptığı konuşmada düzenlenen toplantıda, kendi dilinden dinlediğimizde diyor ki, “…ben Konya’da İsrail’e, İsrail hükümetine seslendim. Üç dilde Tevrat’taki 10 Emir’in altıncısını hatırlattım, ‘Öldürmeyeceksin’ dedim. Çok ilginçtir, ben Tel Aviv’e seslendim, cevabı ne yazık ki Keşan’dan geldi. Hale bak. Birileri çıkmış Tel Aviv adına cevap veriyor. Tel Aviv’in avukatlığını yapıyor. Bana Tevrat’taki başka emirleri hatırlatıyor. Biz hamdolsun tahsilimiz gereği de Tevrat’ı da okuduk, İncil’i de okuduk, Kur’an’ı da defalarca okuduk.

 

Zahmet olmazsa o kitapları, o emirleri sen oku sen. Sadece okuma yetmez; yaşa, yaşa… Çünkü aslolan şudur; yapmadıklarınızı niçin söylüyorsunuz? Bunlar yapmadıklarını konuşuyorlar. Okuduklarını da yine zahmet olmazsa arkadaşlarına da anlat. Rahle-i tedrisinden geçtiklerine de anlat, beraber olduklarına da anlat. Tarihleri çalmayla, çırpmayla, yağmayla, yalanla, iftirayla dolu olanlar, şimdi kalkmış Tel Aviv üzerinden bize söz yetiştiriyorlar. Desteksiz atmayla bir şey elde edilse burada Erzurumlu kardeşlerim var, iyi bilirler Erzurumlu Teyo Pehlivan cihan padişahı olur.’

Şimdi Gandi Kemal’in danışmanları, Genel Sekreteri, yeni Parti Meclisinin ateşli üyeleri toplansınlar; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Konya’dan İsrail’e, İsrail hükümetine seslendiğini hatırlatarak, “Üç dilde Tevrat’taki 10 Emir’in altıncısını hatırlattım, ‘Öldürmeyeceksin’ dedim. Çok ilginçtir, ben Tel Aviv’e seslendim, cevabı ne yazık ki Keşan’dan geldi” tespitinin altından nasıl kalkılacağına bir kılıf, bir mazeret, bir “U dönüşü” gerekçesi bulup, daha işin başında Siyonist avukatlığına soyunmanın doğuracağı sonuçların yankılarını tolore edecek bir çıkış yolu bulsunlar. Millet, CHP Genel Sekreteri Önder Sav’ın, Hz. Muhammed(sa)’e yönelik saygısızlığını unutmamışken, 3 Mart dünya Kadınlar Günü kutlamaları sırasında CHP Mersin örgütüne mensup kadın temsilcilerin çarşaf saldırısı hafızalarda tazeliğini korurken, Gandi Kemal’in Siyonist canilerin avukatlığına soyunması, Gandi’nin misyonunu daha ilk adımda tökezlettiğinin resmidir. Ak Partili dostlara “geçmiş olsun” derim.. Gandi Kemal, bundan böyle ağzıyla kuş tutsa, uykularınızı kaçıracak hiçbir çıkış yapamayacaktır. Bu tökezleme, onun tüm siyasi yürüyüşünü “aksak” hale getirmeye yetecektir. Yeter ki, bunu unutmayın ve balık hafızalı olduğu varsayılan bazı toplum katmanlarına da zamam zaman uygun bir dille hatırlatın.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ