Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

İÇ VE DIŞ KISKAÇLAR -3-

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 20.09.2010
  • 806 kez okundu

İÇ VE DIŞ KISKAÇLAR -3-

İçeriden ve dışarıdan kıskaca alınmaya, “kıstırılmış ülke” haline getirilmeye çalışılan ve yöneticileri yeniden Soğuk Savaş parametreleriyle düşünmeye zorlanan Türkiye, dinamik toplumu ve kabına sığmayan siyasal enerjisiyle bu açmazı çözecek güçte. En azından, tarihin, bu kez tekerrür değil, farklı bir şekilde tezahür etmesi için yeterince bilinçli, eğitimli ve küresel gelişmelerin istikametine dikkat kesilmiş bir kesimin varlığı, bu umudu canlı tutuyor.

 

Türkiye artık kendinin, kendi gücünün farkında, başkaları da bu farkındalığın farkında. Onun için de dışarıdan ve içimizdeki işbirlikçileri vasıtasıyla içeriden, durmadan karıştırıyorlar ve karıştırmaya da devam edecekler.

 

Millet olarak üzerimize düşen çoğu yazar,düşünür ve siyaset bilimcilerinin ısrarla üzerinde durdukları gibi; farkında olacağız (ki farkındayız), uyanık olacağız, karanlık eller tarafından tezgahlanan oyunlara gelmeyeceğiz.Geçmişte bu eller tarafından tezgahlanan “kardeşi kardeşe kırdırma” projelerine asla itibar etmeyeceğiz.

 

Yukarıda da belirtildiği üzere “Türkiye, dinamik toplum yapısı ve kabına sığmayan siyasal enerjisiyle bu açmazı çözecek güçtedir.” Ülkemizin gündemi bellidir; hızla ekonomik, sosyal ve siyasal açıdan güçlenmek ve kalkınmak. Bu bağlamda Türk Milleti olarak fert bazında üzerimize düşeni yapmak zorundayız, en azından yapamazsak bile yapabilmenin gayreti içerisinde olmak zorundayız.

Tarihin Milletimize yüklediği, bölgesinde  “Lider Ülke Türkiye” misyonunu iyi değerlendirmeli, “bir birine kenetlenmiş duvar taşları gibi, yan yana, kardeşçe saflar bağlamalıyız.” Saflarımızı öyle sıklaştırmalıyız ki aramıza asla “şeytanlar” giremesin.

 

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ