Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

SİYASET”Çİ”LERİMİZ -2-

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 29.06.2012
  • 506 kez okundu

(Cumanız Mübarek Olsun)

Dünkü yazımda biraz bahsetmiştim, günümüz siyaset anlayışında başarılı insanların öne çıkmasından daha ziyade, maalesef köşe başlarını tutanların sözleri geçmektedir. Hiçbir politikacının temsil ettiği halka, beceriksizliğinin, tembelliğinin, vurdum duymazlığının faturasını ödetme gibi bir lüksü yoktur. Arzulanan bilgiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir çağda aydınlanma ile birlikte siyaseti ve siyasetçileri analiz konusunda kabiliyet kazanmış insanları yani oy aldıkları halkı aldatma cihetine gidenlerin, artık kendilerini aldatacaklarını sanıyorum yaşayarak göreceğiz.

Yusuf Has Hacip Kutadgu Bilig’de der ki; “Allah (cc) insanı yarattı, seçerek yükseltti; ona erdem, bilgi, akıl, anlayış verdi; gönül verdi, dil verdi, güzellikler bağışladı. Bilgi sayesinde insan bugününe yükseldi, anlayışla güçlükleri yendi. Allah kime akıl ve bilgi verirse o, sayısız iyiliğe el atar. Bu iki özellik seçkin kulları daha da yüksek yapar.”

Bilge insan Yusuf Has Hacip “bahsettiği akıl ve bilgi eğer değer bulmazsa, üretim ve kalite ön plana çıkmazsa toplumda dengeler bozulur, kokuşmuşluk başlar,bunun cezasını da çocuklarımız çeker” diyor bilgece. Ve yine o bilge insan, “Çok konuşmak gevezelik, hiç konuşmamak dilsizliktir. Sen öz söyle, öz söz insanın değerini arttırır” demektedir.
Bu sözü niye gündeme getirdim. Siyasette çözümler üretemeyenler, esasında siyaseti ve siyasetin değerlerini tüketenler ne kadar çok konuşuyorsa, bilenlerin ve üretenlerin de düşüncelerini o kadar çok dile getirmek gibi bir zorunluluğu vardır. Yoksa siyasetçilerimiz, seçilmişlerimiz ne söylemişlerse doğrudur mantığı bizi hiçbir yere götürmez. En güzeli bizim derdimizle dertleneceğini ümit ettiğimiz siyasetçileri iş başına getirmektir. Memlekete hiçbir katkısı olmayan, marifetleri laf üretmekten ibaret olanları unutmamak gerekir.

Bizim oylarımızla elde ettikleri makamların havasını atanlar, sonra da yan gelip yatanlar, halka hizmet edeceklerine, laf üreterek yutturduk sananları bu millet asla unutmayacak, zamanı geldiğinde de faturasını KDV siyle beraber mutlaka kesecektir. KDV oranının miktarını, yüzdesini de “terazi”de tarttıktan sonra belirleyecektir. Hoşçakalın.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ