Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

KÖYDES VE TOSYA

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 08.05.2012
  • 639 kez okundu

Kuruluş kanununda amacı; “ susuz veya suyu yetersiz köy ve bağlılarının sağlıklı ve yeterli içme suyuna kavuşturulması ile köy yollarının kalite ve standartlarının yükseltilmesi için uygulanmakta olan Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesine ait ödeneğin iller bazında dağılımı, kullandırılması, izlenmesi ve denetimine ilişkin esas ve usulleri düzenlemek” olarak belirtilen projenin 2012 yılında Kastamonu ve İlçelerinde kullandırılacağı ödenek miktarı açıklandı.

Gazetelerimizde birkaç gündür detayları ile işlenen bu haberde Tosya için önemli olan, hem de çok önemli olan bir husus maalesef bir kez daha gün yüzüne çıktı: Sağlayamadığımız birlik ve beraberlik. Ve bir türlü olamadığımız birlik ve beraberliğin acı faturası yine Tosya ve Tosyalıya çıktı.

Haklı olarak her vesile ile dile getirdiğimiz “Kastamonu’nun en büyük İlçesiyiz” sözümüz gerçekten ne kadar isabetli, bunu KÖYDES ödenekleri tahsisinde bir daha gördük. En büyük ilçe olmak güzel de, büyük ilçenin büyük adamları olmalı değil mi? Ödenekler paylaştırılırken “büyük adamdırlar” diye seçtiğimiz, oy verdiğimiz etkililer, yetkililer neredelerdi acaba diye sorma hakkımız vardır. Seçim zamanları türlü ayak oyunları ile, garanti olsun diye hukuka aykırı olmasına rağmen iki partinin de yönetim kurullarında olanlar, seçim listelerine hatıra mürüvvet girenler, seçim bürolarında arkamda şu kadar üyem ve oyum var diye nara atanlar, seçerek oy verdiğimiz, bizi temsil etsinler diye Kastamonu’ya gönderdiğimiz böyük adamlarımız neredelerdi acaba?

Onu bunu bilmem hizmet gönül işidir. Ayak oyunları ile, alavere dalavere ile, Tosya tabiri ile dalavere daddirik ile hizmet olmuyor, hizmet olsa bile o hizmetten hayır çıkmıyor, arıza yapıyor, sonucu Tosya’nın hayrına olmuyor. Neticede bize “en böyük ilçeyiz” şişmesinden başka bir şey kalmıyor. Kandıra hindisi gibi tıslayıp kubarmak kimseye bir yarar sağlamıyor.

Aman benim yerime geçiverirler diye, her memurun başına gelebilecek soruşturmaları sabıkalı diye fotokopi ile çoğaltıp dağıtarak olmadık balonlar uçurarak birilerinin önünü kesmek için elinden geleni esirgemeyen seçilmişlerimiz neredeydi acaba Tosya için tahsisat yapılırken?

Beyler; laf üretmeyelim, dedikodu üretmeyelim, balon uçurmayalım. Hizmet etmeyecekseniz bırakın yerlerinize hizmet edecekler gelsin. Artık hizmet yerine hezimet görmekten usandı Tosyalı. Kendinizi akıllı, diğerlerini ahmak zannetmeyin. Ahmağın âlâsı hizmet edeceğim diye gelip de yan gelip yatanlar, dünyaları için ahretini harap edenler, Milletin vebalini yüklenip, huzuru mahşerde iki büklüm olanlardır. Bir ve beraber olduğumuz güzel günlerde buluşmak üzere hoşça kalın.*rç*   

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ