Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

GÖNLÜMÜZ BULANMASIN

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 06.02.2013
  • 402 kez okundu

Bazen dara düştüğümüzde, sıkıldığımızda, bunaldığımızda, önemli gördüğümüz bir şeye karar verme aşamasında “kafam bulandı” deriz. Bu bulanma meseleyi önemsediğimizden, önem verdiğimizden olur ekseriyetle. Ama sonunda da bir karara varır, netleştiririz meseleyi. İşte o zaman kafamız yerine gelir, aklımız dinginleşir, yani “sular durulur” gönül ve ruh yapımızda. Ve aldığımız kararları uygulamaya başlarız.

 Kurumlar, müesseseler de aynı insan gibidir. Zaman zaman kafaları bulanır istenmeden. Aslında bulanıklık sevilen, hoş görülen bir olgu da değil ama bundan kaçmak pek mümkün olmaz. İster istemez bulanıklar görülür ve görülecektir de. Hele yerel yönetimler başkanlığı, şube müdürlüğü, birim amirliği gibi bir göreviniz varsa, bulanıklıklar hep olur ve siz hizmet ettikleriniz adına en doğru kararı vermek zorundasınızdır. Sizden beklenen budur. Aksine hareket edemezsiniz.

 Toplum adına karar verirken istisnasız herkesi, fert fert ve her kesimi memnun edemezsiniz. Memnun etmek gibi bir zorunluluğunuz da yoktur aslında. Oy kaybetme kaygınız yoksa tabi. Önemli olan genelin menfaatleridir. Memleketin genel sorunlarına çözüm, acil ihtiyaçlarını karşılamak, daha güzel bir İlçe olmak için atılacak adımlar takdirle karşılanır ekseriyetle ama taşlar yerine oturana, hizmet alınana kadar da çatlak sesler mutlaka çıkar. Bu sesler aslında demokrasinin güzelliklerinden ve özelliklerindendir bence.

 Tosya’da bu aralar güzel şeyler oluyor. Geçenlerde bir yazımda kısaca değinmiştim; AB destekli projeler için talepler oluşmaya başladığından söz etmiş, Kaymakamlıkta Proje Hazırlama Biriminin oluşturulması için çalışmalar yapıldığını, konu ile bizzat Kaymakamımız Sayın Mehmet Türköz’ün ilgilendiğini yazmıştım. Bu birimin kurulması tamamlanmak üzere. Ve projelerin Kastamonu’ya teslim edilme tarihi 15 Mart. Temennimiz birimin bir an önce çalışmaya başlaması ve projelerin zamanında teslim edilmesi.

 Kafalarımız varsın bulansın, canımız varsın sıkılsın. Yeter ki sonunda Tosya kazansın, Tosyalı kazansın. Kafaların bulanıklıkları, can sıkıntılarımız zamanla geçer ama gönüllerimiz bulanmasın olur mu? Hoşça kalın.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ