Reklam
Reklam
www.aciksozgazetesi.com-
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

MUTLULUĞU YENİDEN YEŞERTMEK -3-

Recep Çakmak
Recep Çakmak
  • 30.12.2010
  • 587 kez okundu

MUTLULUĞU YENİDEN YEŞERTMEK -3-

 
Duygularınızı eşinize iletmenin farklı yollarını deneyin: Zaman zaman eşlerin birbirleri için şiir, mektup, kısa yazı; günümüz şartlarında cep telefonundan veya e-postadan mesaj yazmaları evlilikte sıcak duyguların oluşması veya pekişmesi için inanılmaz olumlu etki sağlar. Bu davranışlar birlikteliğinize, evdeki eşyaların yerini değiştirme etkisi yapabilir. Her zaman girip çıktığınız evinizin gözünüze daha bir hoş gelmesi gibi eşiniz de size daha güzel, daha yakın gelmeye başlar.

Eşinizi mutlu etmek için çaba gösterin: Sadece eşi hoşlandığı için bazı faaliyetlere katılan, o alanda eşi ile paylaşım imkanı oluşturan kişiler eşlerinin takdirini kazanırlar. Genelde hanımlar, evde çok fazla zaman geçirdiklerinden olsa gerek, dışarı çıkıp biraz değişik ortamlarda ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanırlar. Beyler ise hafta boyu evde kalıp dinlenecekleri anı gözlediklerinden buna yanaşmak istemeyebilir. Bazen de gezmeyi daha çok tercih eden beyler olur. Her iki durumda da karşısındaki için çaba gösteren eş, takdir edilecek davranışı gerçekleştirmiş olur.  Önemli olan kendini, bu davranışı yapmayı istiyor hale getirmek ve zorla gittiğini düşündürtmemektir. Tüm varlığı ile gezide veya kısa dolaşmada neşeli davranmak ve kendisinin de mutlu olduğunu hissettirmektir.

Güne sevgi ve iltifat cümleleri ile merhaba deyin: Eşinizin sizin için ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu ona özellikle de sabah uyandıktan hemen sonra itiraf ettiğinizde gün boyu kendisini daha özel hissedecektir. Unutmayalım ki çiftler akşama kadar ailesini devam ettirebilmek, onları daha olumlu şartlarda yaşatabilmek için koşuştururlar. Bunun için gereken enerjiyi ise öncelikle iman güçlerinden sağlasalar da eşlerinden gelecek yüreklendirmeye ciddi ihtiyaç duyarlar. 

Her zorluğun ardında bir kolaylığın olduğunu unutmayın: Son olarak her durumda gerekli olduğu gibi evlilikte muhabbetinizin daimi ve yükseliş halinde bulunması için duayı ihmal etmeyin. Evliliğin de dünya hayatı gibi yazı, kışı, sonbaharı ve ilkbaharı var. Kış gelince hayat bitti diye üzülmediğimiz gibi yaz gelince burada baki kalacağız duygusuna kapılmak da yanlış olur. Evlilik için de sıkıntılı günlerde ümitsizliğe kapılmak, çok mutlu olunan dönemde lakayt davranmak dengeyi bozmak anlamına gelir. Unutmayalım ki her durumun kendine göre edebi var. Mutluluk anları şükür, sıkıntı zamanları sabır gerektirir. Her halükarda duaya devam etmek ise eşlerin manevi yanını güçlendirir, birlikteliğe uhrevi bir ruh katar.

Rahmetli Ortalıcalı Arif (Pirinç) Hocam, hemen her ziyarete gittiğimizde “Kurban, en zor işin dokuz tane kolayı vardır.”  derdi.

Kaynak : Semerkand Aile

 

 

 

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ